Skocz do zawartości

poeG

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    23
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez poeG

  1. Chciałem się podłączyć do tematu. Jakiś tydzień temu zauważyłem, że tylne lewe drzwi nie dadzą się otworzyć. Nie działa też szyba elektryczna. Na moje nieszczęście nie dadzą sie też otworzyć od środka, pewnie dlatego, że zamknąłem blokadę dla dzieci. Pewnie by trzeba tapicerkę rozebrać i wytyczki posprawdzać.. ale jak to nie pomoże to jak odblokować zamek?

  2. Teraz, pelonek1 napisał:

    A w PL to przechodzi? Wydaje mi się, że już na coraz mniejszej ilości stacji podbijają takie rzeczy, oczywiście jak nikt tego nie zamaskuje. Tam gdzie ja jeżdżę to znajomy opowiadał mi, że jak mu się check zapalił to nie chcieli mu podbić przeglądu 8 lat do tyłu. Z drugiej strony to szczerze - nie mógłbym tak jeździć tyle km jak Ty.

    Mi nigdy przy przeglądzie technicznym nie zwracali na to uwagi. Można to zamaskować odłączając akumulator, błąd znika na 200 km, ale ja tego nigdy specjalnie nie robiłem.

    Jeżdżę bardzo dużo (praca) i na pewne rzeczy nie zwracam uwagi. Jeżeli mechanicy mówią że można z tym jeździć to tak robię. Bardziej mnie martwi to sprzęgło:(

  3. W dniu 14.11.2019 o 20:31, poeG napisał:

    Witam,

    Koledzy mam spory problem z a4b6 260kkm; ostatnio okazało się że mam górne wahacze uszkodzone (uszkodzona tuleja metalowo-gumowa). Zawieszenie jeszcze oryginał. Myślałem nad wymianą całego zawiasu na jalkieś TRV albo Mastersport albo Teilenberg germany. Nie wiem czy jest sens czy nie lepiej powymieniać tylko te uszkodzone wahacze. Słyszałem, że można też wymienić same tuleje metalowo-gumowe. Nie ukrywam, że szukam raczej ekonomicznych rozwiązań. 

    Ponadto na przeglądzie wyszło uszkodzenie lewego amortyzatora. Diagnosta twierdził kilka procent sprawności. Mam wersję s-line z czerwonymi amortyzatorami. Mam koła 17 z s-line. Moje pytanie czy mogę założyć zwykłe nowe koyaby? Nie wpłynie to na jazdę? Sprężyny zostaną stare.

    pozdrawiam

    Ostatecznie założyłem do przodu komplet wahaczy z aukcji (najtańsze). Nie powiem firmy bo nie pamiętam co kupowałem 1,5 roku temu. Od tamtej pory poleciała tylko końcówka drążka kierowniczego. Wymieniłem parę końcówek na lepsze. Reszta wahaczy pracuje idealnie, żadnych stuków nawet na najgorszym bruku.

     

  4. Mam coś podobnego w mojej b6. Zastanawiam się od czego zacząć, bo za niecały miesiąc wypada mi jechać nim na urlop.

    Od kilku dni po wciśnięciu sprzęgła i puszczeniu, pedał nie wraca do górnego położenie tylko jakby zawiesza się w połowie. Po pchnięciu go butem wraca do górnego położenia. Samo sprzęgło stało się jakby bardziej miękkie ale to nie jest bardzo odczuwalne. Dziś rano zauważyłem jakby biegi 1 i wsteczny wchodziły ciężej.

  5. Silnik mi pracuje dobrze więc ostatnio nie dodpinałem kompa a i VCDS musiałbym instalować bo nowy komp. Głowy sobie obciąć że nie ma błędu a przebieg 400k. Po wymianie pompy błędy znikły. Gazownik rok temu sprawdzał kompem bo jeżdże na przeglądy okresowe do BRC i nic nie mówił.

    Mam inny problem tylko to chyba nie tutaj. Pedał sprzęgła mi czasem nie wraca tylko zawiesza się jakby w połowie skoku. Jak go pchnę lekko butem do góry to wraca. Przy następnym wciśnięciu znowu. Po odpaleniu na zimnym jakby biegi 1 i R ciężęj wchodziły. Czyżby wysprzęglik/pompa?

  6. 2 minuty temu, przem8 napisał:

    I z jakiego powodu dalej świeci check, od układu SAI błąd czy co? Bo nie wierzę, że nie ma błędów mimo checka na desce. Płaci się stówę i problem SAI oraz checka z tego powodu z głowy, bo walka z tym jest bezsensowna :P

    Pompa SAI wymieniona działa do dzisiaj (cichy dźwięk przy odpalaniu). Nie chciałbym tego wywalać. Skoro jest i działa to po co psuć.

  7. Nie wiem czy to co napiszę komuś się przyda...

    Miałem/mam w swojej a4b6 1,8t 150 ciekawy problem z lampką checka. Po tym jak kupiłem samochód okazało się że kontrolka silnika była ,,zaklejona'' żeby nie było widać że świeci. Samochód był sprowadzony z UE a tam jeżeli świeci check to nie przechodzi przeglądu technicznego.

    Odkleiłem zaślepkę ta tablicy wskaźników i wziąłem się za poszukiwanie. Jedynym błędem w sterowniku była pompa powietrza wtórnego. Po wymianie pompy błąd zniknął a check dalej świeci. Szukałem dalej w układzie powietrza wtórnego. Wymieniłem trochę niepewnych węży sterowania. Zregenerwowałem turbine itd.

    Ogładało to kilku doświadczonych mechaników. Jeden z nich powiedział, żeby jeździć być może czas pokaże co jest przyczyną.

    Samochód miał/ma odpowiednią moc, dobrze przyspiesza, silnik chodzi/ł bez zarzutu. Przejechałem na tym checku od 2015 roku ok 200 tyś na LPG po tym jak odkleiłem żaślepkę w liczniku.

    Przyzwyczaiłem się do mojej żółtej lampki i chyba już tak zostanie;)

  8. Witam,

    Koledzy mam spory problem z a4b6 260kkm; ostatnio okazało się że mam górne wahacze uszkodzone (uszkodzona tuleja metalowo-gumowa). Zawieszenie jeszcze oryginał. Myślałem nad wymianą całego zawiasu na jalkieś TRV albo Mastersport albo Teilenberg germany. Nie wiem czy jest sens czy nie lepiej powymieniać tylko te uszkodzone wahacze. Słyszałem, że można też wymienić same tuleje metalowo-gumowe. Nie ukrywam, że szukam raczej ekonomicznych rozwiązań. 

    Ponadto na przeglądzie wyszło uszkodzenie lewego amortyzatora. Diagnosta twierdził kilka procent sprawności. Mam wersję s-line z czerwonymi amortyzatorami. Mam koła 17 z s-line. Moje pytanie czy mogę założyć zwykłe nowe koyaby? Nie wpłynie to na jazdę? Sprężyny zostaną stare.

    pozdrawiam

  9. W dniu 25.03.2018 o 12:55, przem8 napisał:

    Przepływka powinna wskazywać w granicach 130-135 dla tych 163KM, a na gazie zwykle przepływ jest mniejszy. U mnie na lpg pokazuje ok. 10 mniej przepływu ale auto po programie.

    Okazało się w toku sprawdzania, że sterownik silnika pochodzi od AVJ jest od 150 KM i wychodzi na to że samochód ma jednak 150 a nie 163KM. Czy te 120 są poprawne w tej sytuacji??

  10. 8 godzin temu, Łukasz13 napisał:

    Po sprawdzaniu szczelności nic się nie stanie turbinie, sai możesz sprawdzić w output test jest tam test zaworka n112 pod kolektorem i przekaźnika od pompy sai przy jego wysterowaniu bedziesz słyszał cykliczne załaczanie i wyłączanie pompy.

    Dzięki. Zrobiłem zestawik do badania szczelności 1,8T składający się z:

    -zaślepki kan 50mm (przed kolektorem ssącym) 

    -zaślepki kan 75mm przewiercony i końcówką i zaworkiem do pompowania wyciętym ze starej dętki rowerowej (umieszczona za filtrem pow)

    -korka od wina do wejścia odmy (korek niestety okazał się przedziurawiony na wylot)

    -zaślepki plastikowej z długopisu 

     do tego opaski zaciskowe.

    Po napompowaniu 2 barów wąż dolotowy wyraźnie się powiększa, opsikałem dolot pianą.  Jak chodzi o szczelość u mnie nie ma tragedii.  Nie ma jednej dużej ''dziury'' tylko ciśnienie ucieka przez malutkie nieszczelności...

    Pozostaje ta przepływka na pewno jest zabrudzona. Ile prawidłowo powinien wskazywać przepływomierz na benzyna/gaz?

    Pompę SAI zdemontowałem, przewody zaślepiłem. Okazało się, że jest nierozbieralna. Spróbuję jeszcze sprawdzić tak jak piszesz ten zawór - on powinien otworzyć dostęp do kolektora? czyli podczas testu spaliny powinny się cofać przewodem SAI.

     

     

     

  11. 3 minuty temu, przem8 napisał:

    Albo gdzieś się coś rozszczelniło i przez to ją głośniej słychać lub po prostu swoje już przeżyła :P

    Spróbuję ją wyjąć albo uszczelnić na weekendzie. Z pompy SAI powietrze jest tłoczone do katalizatora. Tam po drodze jest jakiś elektrozawór, który blokuje cofanie się spalin.. Jak go sprawdzić czy działa? Gdzie on się znajduje?

     

  12. 2 godziny temu, Patryk14 napisał:

    Jeżeli świece nowe to albo dziura w dolocie albo przepływka szwankuje już i do wymiany. Wpisz w yt albo Google boost leak 1.8t i zobaczysz jak się sprawdza kompresorem. Jak coś w dolot możesz pchać ok. 0.5 bara na początek i zobaczyć czy gdzieś jakas nieszczelnośc jest.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
     

    Przepływkę to chyba najlepiej podmienić i na nowej zrobić logi? Najpierw tak jak piszesz sprawdzę szczelność.

    aaa przed logami miałem taki błąd, może to ma wpływ na dolot

    16795 -  Secondary Air Injection System: Incorrect Flow Detected
    
            P0411 - 002 -  Lower Limit Exceeded
  13. 3 godziny temu, Patryk14 napisał:

    Sprawdź szczelność dolotu. Przepływka trochę zaniża. Kiedy świece wymieniane?

    Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
     

    Dolot od filtra do turbiny był sprawdzany i wąż wymieniony, chyba że chodzi Ci dalej za turbiną... W związku z tym 'zaniżeniem' skład mieszanki jest nieprawidłowy? Świece prawie nowe, jak zalecane - mają 10-15 tyś przebiegu. Ogólnie motor ok, ale nie mam porównania, bo nie jechałem innym 1,8t BFB. 

  14. W dniu 21.03.2018 o 11:10, zwiadowca85 napisał:

    Logi robisz parami 2+33, 3+20, 115+118 na 3 biegu do odcinki a nie do 4 tys. Wszystkie logi po kasowaniu błędów nawet jak ich nie ma. Zrób te logi na benzynie plus 2+33 ma gazie 

    poprawiłem się:)

    Dynamiczny:
    Grupy 002, 033: http://vaglogi.pl/log-002_033_Fd8v257.html
    Grupy 002, 033: http://vaglogi.pl/log-002_033_aLVg6.html
    Grupy 003, 020: http://vaglogi.pl/log-003_020_GRE8971.html
    Grupy 115, 118: http://vaglogi.pl/log-115_118_F7S9k2O.html

    prośba o looknięcie na moje logi 


     

  15. Koledzy,

    a u mnie w 1,8T BFB paląca się ciągle lampka check była związana ze uszkodzeniem węża dolotowego - brakiem szczelności dolotu. Dodatkowym objawem było takie chrobotanie/trzeszczenie/szmer przy odpuszczaniu gazu w czasie jazdy na wyższych biegach. Po wymianie węża dolotowego - jak ręką odjął:)) 

  16. Witam Serdeczenie, 

    Prośba o sprawdzenie logów. Pierwszy raz robiłem, ale może coś da sie z tego wyczytać;)

    Dynamiczny:
    Grupy 003, 020: http://vaglogi.pl/log-003_020_PDg4d1.html (LPG)
    Grupy 115, 118: http://vaglogi.pl/log-115_118_nzx2J0j.html (LPG)
    Grupy 002, 033: http://vaglogi.pl/log-002_033_9oRRV0.html (LPG )
    Grupy 001, 002, 003: http://vaglogi.pl/log-001_002_003_As42qz.html
    Grupy 001, 002, 004: http://vaglogi.pl/log-001_002_004_Dj024F.html
    Grupy 001, 002, 003: http://vaglogi.pl/log-001_002_003_9brhB0u.html
    Grupy 001, 002, 004: http://vaglogi.pl/log-001_002_004_Tg3RM14.html
    Grupy 002, 020: http://vaglogi.pl/log-002_020_KuOO8P.html
    Grupy 002, 020: http://vaglogi.pl/log-002_020_35w0k56.html (benzyna)
    Grupy 003, 004, 005: http://vaglogi.pl/log-003_004_005_0mIy7TD.html
    Grupy 003, 020: http://vaglogi.pl/log-003_020_B3Vk3.html (benzna)
    Grupy 003, 020: http://vaglogi.pl/log-003_020_X1Nr7g8.html (benzyna)
    Grupy 003, 020: http://vaglogi.pl/log-003_020_qI2RB.html (benzyna)
    Grupy 003, 020: http://vaglogi.pl/log-003_020_4Cx9pJ.html (lpg)
    Statyczny:
    Grupy 003, 020: http://vaglogi.pl/log-003_020_PDg4d1.html (LPG)
    Grupy 115, 118: http://vaglogi.pl/log-115_118_nzx2J0j.html (LPG)
    Grupy 002, 033: http://vaglogi.pl/log-002_033_9oRRV0.html (LPG )
    Grupy 001, 002, 003: http://vaglogi.pl/log-001_002_003_As42qz.html
    Grupy 001, 002, 004: http://vaglogi.pl/log-001_002_004_Dj024F.html
    Grupy 001, 002, 003: http://vaglogi.pl/log-001_002_003_9brhB0u.html
    Grupy 001, 002, 004: http://vaglogi.pl/log-001_002_004_Tg3RM14.html
    Grupy 002, 020: http://vaglogi.pl/log-002_020_KuOO8P.html
    Grupy 002, 020: http://vaglogi.pl/log-002_020_35w0k56.html (benzyna)
    Grupy 003, 004, 005: http://vaglogi.pl/log-003_004_005_0mIy7TD.html
    Grupy 003, 020: http://vaglogi.pl/log-003_020_B3Vk3.html (benzna)
    Grupy 003, 020: http://vaglogi.pl/log-003_020_X1Nr7g8.html (benzyna)
    Grupy 003, 020: http://vaglogi.pl/log-003_020_qI2RB.html (benzyna)
    Grupy 003, 020: http://vaglogi.pl/log-003_020_4Cx9pJ.html (lpg)

    dużo tego...

  17. Zgadza się trzeba zacząć od zaworu zwrotnego odmy w 1,8T znajduje sie pod kolektorem ssącym, trzeba najpierw odkręcić śruby zbiorniczka płyny chłodniczego i odchylić go w stronę przodu samochodu. Jak zaglądniesz pod kolektor zobaczysz kolanko wychodzące z silnika obok a następnie trójnik na trójniku będzie opaska należy ją rozkręcić i zdjąć wtedy zaworek uda się wyjąć z trójnika (do zaworka będzie prowadzić wąż który jest podłączony do kolektora ssącego. Cena zaworka to 14,50 zamiennik, oryginał w serwisie 43.

    W 1,8 to typowa usterka - membrana zaworu uszkadza się i zawór przepuszcza powietrze z kolektora do skrzyni. U mnie objawem była nierówna praca silnika po odpaleniu, po rozgrzaniu silnika utrzymujące się obroty na poziomie 1000-1200 obr, podwyższonym spalaniem, paleniem się lampki check-engine, błąd ubogiej mieszanki.

  18. Juras i jak Ci się udało rozwiązać problem?? bo mam podobnie w moim AVF. Motor ma moc, dobrze przyspiesza, pali swoje - średnio około 7-8 w cyklu mieszanym (głównie miasto) na kołach 18 ale na wielu forach piszą że AVFy tak mają;)

    Wrażenie jakby był dziurawy filtr powietrza, taka głucha praca silnika slyszalna zwłaszcza po dodaniu gazu. Wymieniłem te oringi na łączeniach węży dolotowych ale nie pomogło, zmieniłem filtr powietrza.

    a może ktoś miał podobny problem w 1,9??

×
×
  • Dodaj nową pozycję...