Skocz do zawartości

mascom

Pasjonat
  • Postów

    27
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez mascom

  1. Dzień dobry

     

    Z racji tego, że muszę w najbliższym czasie zlecić naprawę sprzęgła w swoim samochodzie chciałem zakupić odpowiedni zestaw sprzęgła do swojego samochodu. Przeglądając oferty widzę kilka różnych zestawów pasujących do a4 b5 1.8 z lat 1995-2000 ale patrząc na dokładniejszy opis nie widać różnic. Wszędzie jest informacja o 23 zębach i średnicy 230mm.

     

    Zestaw do konwersji na zestaw jednomasowy. Przykład:

    BLUE PRINT ADV183063 vs BLUE PRINT ADV183069

    STATIM 110.345 vs STATIM 110.350

     

    Zestaw koła dwumasowego:

    LuK 600007900 vs LuK 600008300

     

    Są jakieś różnice w sprzęgłach w a4 przedliftowym/poliftowym? Zestawy powinny być zamienne? Należy na coś zwrócić uwagę?

     

     

  2. Ostatnio wymieniałem i u mnie wyglądało to tak jeśli chodzi o czujniki i ABS.

     

    1. Ściągamy stare tarcze (po zdjęciu okazało się, że koronki od ABSu są nowszego typu z otworami a ja miałem zakupione starsze, żeliwne z zębami - w obu przypadkach liczba otworów jest identyczna jak liczyłem).

     

    2. Nowe koronki żeliwne najlepiej wsadzić do pieca na 250C wtedy nie musimy wciskać nic na siłę. U mnie po podgrzaniu praktycznie wpadły do końca wytłoczenia w tarczy (tak ma być).

     

    3. Przed założeniem tarczy należy wyczyścić i delikatnie obruszać czujnik od ABSu.

     

    4. Montujemy tarczę. Następnie dociskamy czujnik od ABSu do samego końca i delikatnie go cofamy tak, żeby nic nie ocierało. Os strony zdjętego jarzma widać czujnik i koronkę.

     

    5. Montujemy resztę osprzętu hamulców.

     

    Należy zwrócić uwagę, żeby przy zakładaniu koronka ABSu wpadła do samego końca wytłoczenia. Należy też uważać, żeby siadła ona prosto i nie miała żadnego bicia.

     

    Zabieg udał się. Nie odczuwam żadnego wzmożonego działania pompy ABSu przy przyhamowywaniu czy manewrach przy małych prędkościach. Powyżej 100km/h też nie miałem żadnych problemów.

     

    Tarcze i klocki to zestaw od febiego. Koronki to Maxgear 27-0176. Wszystko pasuje do siebie dobrze.

     

  3. Może łożysko od napinacza klimatyzacji lub od samego kompresora? Może np napinacz od alternatora? Łożysko alternatora? U mnie po wymianie hałasowało łożysko od kompresora klimatyzacji. Przez pierwsze minuty jazdy szumiało i jakby stukało tak, że było je słychać w środku a potem była cisza.

  4. Odświeżę trochę temat.

     

    Zwrócę uwagę na silniki 1.6. Żyjemy w zwariowanych czasach dlatego zapytam, czy na obecne chwile avant z silnikiem 1.6 w dobrym stanie jest wart 12-13tyś zł?

     

    Mamy trochę ofert sprowadzonych pojazdów. 

     

    Przez 3 lata jeździłem b5 z silnikiem 1.6. Obecnie ponad 3 lata z silnikiem 1.8. Teraz chciałem doradzić komuś w zakupie auta. O samym 1.6 coś tam wiem (kolektor z klapkami doszedł koło 2000r i koło dwumasowe) i o jego dynamice również. O kosztach zawieszenia itp też. 

     

    Zamysł jest taki, żeby wybrać auto z jak najlepszą budą bez korozji, aby przez kolejne kilka lat nie były wymagane naprawy blacharskie. 1.6 również jest tańszy w eksploatacji pod każdym względem. 

     

    Tylko jak wyglądają obecnie te perełki posprowadzane z de? Bo na zdjęciach to każda wyprana, wyczyszczona, po polerce.

  5. Mam problem. Zakupiłem ostatnio lampy Depo poliftowe. Niestety bez silniczków.

    Zgodnie z informacjami na forum probowalem przełożyć silniczki ze swoich lamp xenonowych. Niestety silniczek jest za krótki. Brakuje tak z 1cm przy maksymalnym wyciągnięciu. Przez to lampa świeci pod samym samochodem i nie ma możliwości jej regulacji. Silniczek to Valeo 1J0941295F. 

    W aucie posiadam automatyczną regulację wysokości. Dlatego rozebrałem silniczek i wysunąłem trzpień od niego na maksymalnej pozycji. Niestety po podłączeniu lampy silniczek zjechał tak o 1/3 skali w dół. Niestety, tak jak pisałem, nawet przy maksymalnym wyciągnięciu i tak brakuje z 1cm zasięgu.

    Poniżej wrzucam zdjęcie całego mechanizmu silniczka. Jak poradziliście sobie z lampami Depo??? Jakie silniczki montowaliscie. Bo całość miała być wyjmij i wklej a tak nie jest :/  Ewentualnie kupię lub przyjmę fabryczne uchwyty z lamp Depo które zastępują silniczek (tak, żeby tylko mi się odbłyśnik trzymal w odpowiedniej odległości).

     

    Edit:

    Po tygodniu męczenia się mam 2 pytania do osób które posiadają lampy depo:

    1. Czy jest ktoś na forum kto posiada lampy depo, przełożył do nich zielone silniczki valeo i udało mu się je wyregulować poprawnie na stacji kontroli pojazdów?? Mój silniczek na płasko jest w takim położeniu jak ten widoczny na drugim zdjęciu (regulacja automatyczna od xenonów). Ewentualnie być może ktoś posiada inne silniczki (też byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie info).

    2. Jeśli już silniczki nie pasują to być może jest ktoś w stanie podać standardową długość regulacji ręcznej tak jak są sprzedawane nowe lampy??? (Zaznaczona długość na zdjęciu).

     

    Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

     

     

     

    IMG_20220602_050152.jpg

    regulacja.jpg

  6. Niestety ale wymieniałem z xenonów i nie mam pokrętła ręcznej regulacji. Rozebrałem jeden silniczek który miałem luzem i ręcznie ustawiłem go na maksymalnie wyciągnięty. Mam nadzieje, że teraz uda się to wsadzić do lampy.

     

    Odnośnie wkręcania trzpienia. W silniczku 1J0941295F NIE WOLNO wkręcać trzpienia ręcznie ponieważ po drugiej stronie w środku jest dźwigienka potencjometru. Bez rozebrania silniczka nic nie wkręcimy a jedynie możemy uszkodzić ten potencjometr.

     

     

  7. Witam. Mam ten sam problem co autor tematu. W audi a4 b5 poliftowym przełożyłem oryginalne światła na lampy depo. Niestety z jednej strony nie miałem silniczka. Przełożyłem oryginalny Valeo, niestety jego trzpień jest zbyt mocno schowany.

     

    Czy trzpień w zielonym silniczki jest wykręcany? Próbowałem wykręcić ale poza obrobionym nacięciem na kolce trzpienia na śrubokręt nic nie udało mi się zyskać. Jak to wykręcić? 

     

     

  8. Nie chciałem dodawać nowego tematu a powoli wracam do tematu. Okazało sie, że u mnie w aucie jest jakiś nowszy włącznik 8D0 959 481 B. 

    Posiada on 4 piny (2 czujniki) i z tego co udało mi się wyczytać zakresy pracy dla jakiegoś zamiennika: 95-91C i drugi bieg: 102-97C . Ale np już meyle podaje 91-84 i 102-95.

    Z racji umiejscowienia tego czujnika (wyjście na dole z chłodnicy) pobiera on temperaturę schłodzonego czynnika chłodzącego. Czujnik od zegarów czy klimatronika znajduje się znów od strony grodzi i pobiera maksymalną temperaturę płynu podgrzanego wychodzącego bezpośrednio z bloku silnika. Czyli reasumując - jaka musi być temperatura na klimatroniku by czujnik z dołu chłodnicy awaryjnie załączył wentylator chłodnicy (zapewne jest kilka stopni rzeczywistej różnicy między nimi)?

    Widział ktoś może dokładnie temperaturę na klimatroniku (kanał 49) w momencie awaryjnego załączenia się tego wentylatora?

    Czy da się jakoś bezpiecznie zmostkować piny we wtyczce czujnika by sprawdzić awaryjne działanie układu wentylatora?

     

    Być może niepotrzebnie drążę temat i wszystko jest ok ale stojąc np w lecie w korku bez klimatyzacji temperatura sięga 99C (na zegarach trzyma równo 90 jeszcze). Jak włączę klimatyzację to wtedy rusza wentylator i schładza całość do 93-94?? 

     

     

  9. 7 godzin temu, MarcinHubert napisał:

    Robie teraz przednie zawieszenie u mnie w A4 b7 i okazuje sie że na wahaczu typu banan jest umnie wiekszy swozeń niż w zestawach np.Master sport dedykowanych do tego modelu nawet w takich zestawach za 2500 też  jest cieńszy swożen niż u mnie.

    U mnie jak zmierzyłem to wychodzi 24mm a w zestawie (akurat Mater sport zakładam ) jest 19mm taki sam jak na tym wahaczu co amortyzator jest zamocowany

    Też macie tak u siebie?

    Zdziwiłem się, bo z tego co czytałem to banany w b5,b6 i b7 są identyczne. Jedyna zmiana w b7 to inna gumowa tuleja ale i tak można te wahacze traktować zamiennie z b5/b6. Ktos kiedyś pisal, że w zwrotnicy jest jakaś tulejka metalowa i ona czasem wychodzi razem ze swozniem wahacza. Być może ta tulejka pozostała na starym wahaczu i stąd te 24mm? 

  10. Dodam też i swoją cegiełkę odnośnie MS. W poprzednim a4 b5 wymienilem komplet górnych wahaczy i wszystko było dobrze przez 30tys km aż do sprzedaży samochodu. W aktualnym a4 b5 miałem oryginalne zawieszenie które zaczęły mieć już luzy. Dlatego zainwestowałem w dolne wahacze od MS. Niestety po roku na jesień  okazało się, że tuleje w bananach są bardzo miękkie przez co całe auto strasznie rozjechanie się prowadzi i zaczęło delikatnie zbierać wewnętrzne krawędzie opon.

    Obecnie zamówiłem skuszony dobrymi opiniami 2 banany w regumie. Postaram się to wymienić jak tylko zrobi się ciepło.

  11. Witam.

    Nie chciałem otwierać nowego tematu dla swojego pytania więc się podepnę pod istniejący temat.

    Czy do lamp poliftowych h7 da się przełożyć mocowanie do xenona d2s ze starych lamp? Czy na kloszu jest homologacja pod ten palnik? Mógłby ktoś spojrzeć u siebie na klosz co tam jest napisane? Byłbym bardzo wdzięczny.

  12. Ja też się zbieram od dłuższego czasu do tematu lamp. Najszybciej widziałem usługę regeneracji odbłyśników. Cenowo to coś z 200zł wyjdzie jak przeglądałem ogłoszenia. Gdzieś tam widziałem regenerację lamp za 700zł.

    Ogólnie z xenonami w b5 jest ciężki temat. Depo nie produkuje zamienników, pozostaje jedynie rozbiórka, czyszczenie i naprawa odbłyśników lub pełna regeneracja. Trzeba coś pomysleć bo wypalone światła gorzej świecą od starych lamp na h4. 

  13. @hak64 Bardzo dziękuję za szybką i profesjonalną odpowiedź.

    Przyjmijmy, że nie chcę naprawiać tej szkody.

    1. Rabaty: Czy zwrócenie uwagi w odwołaniu ubezpieczycielowi na brak obowiązku naprawy szkody jest odpowiednią przesłanką by pozbyć się zastosowanych obniżek?

    2. Roboczogodziny: Czy poproszenie lokalnego warsztatu o własną wycenę lub informację o koszcie roboczogodziny (tutaj zapewne musiałbym odwiedzić kilka warsztatów) będzie wystarczająca od podniesienia wartości szkody? 

  14. Auto stare z 2000r. Otarcie przy zmianie pasa.

    Uszkodzenia: 

    - otarcie listwy drzwi,

    - otarcie listwy błotnika,

    - otarcie rantu błotnika,

    - spękanie lakieru na krańcu zderzaka przedniego,

    - obtarcie lusterka pasażera.

    Rabat na materiały lakiernicze - 45%, na łączny koszt naprawy - 10%. SYSTEM AUDATEX

     

    IMG_20211112_144816_Easy-Resize.com.jpg

     

     

    wycena_1.png

    wycena_2.png

    wycena_3.png

    IMG_20211112_144732_Easy-Resize.com.jpg

    IMG_20211112_144659_Easy-Resize.com.jpg

    IMG_20211112_144623_Easy-Resize.com.jpg

    IMG_20211112_144652_Easy-Resize.com.jpg

  15. Dzień dobry.

    Niestety w ostatnich dniach miałem niewielką kolizję z nie swojej winy.

    Dzisiaj otrzymałem propozycję odszkodowania. Do zakresu uszkodzeń itp nie posiadam zastrzeżeń. Niestety w wycenie roboczogodzin została uwzględniona bardzo niska wartość roboczogodziny - 54zł.

    Dodatkowo został zastosowany przy wycenie materiałów lakierniczych rabat 45% oraz rabat od całkowitej naprawy 10%.

     

    Powyższe rabaty podobno są do otrzymania w partnerskich warsztatach ubezpieczyciela. 

     

    Jak najprościej uargumentować bezzasadność zastosowanych rabatów jak również podważyć wysokość użytej roboczogodziny (54zł). Czy będą potrzebne jakieś wyceny napraw z lokalnych warsztatów?

    Dodam, że sama szkoda jest dosyć niska. Obecna wycena oscyluje koło 1300zł. 

  16. Dzień dobry.

    W moim samochodzie nie posiadam na chłodnicy 3-pinowego włącznika termicznego wentylatora chłodnicy.(jest miejsce na chłodnicy na niego).  W okolicy lewej podłużnicy też nie widać żadnego wolnego przewodu z wtyczką. Za to posiadam przy dolnym lewym doprowadzeniu płynu chłodniczego (strona termostatu) jakiś czujnik 4pinowy (jak dobrze pamiętam niebieski, nie wiem od czego on jest).

     

    Czy w A4 1.8 125KM ARG z początku 2000r inaczej było organizowane załączanie elektrycznego wentylatora czy po prostu któryś z poprzednich właścicieli coś kombinował?

     

    Pytam, ponieważ wymieniałem ostatnio termostat bo się nie domykał i po wymianie podczas jazdy na klimatroniku mam temperaturę 89-93C ale podczas stania w korku temperatura potrafi sięgać do 97-99C. Nie załącza mi się elektryczny wentylator. Dopiero włączenie klimatyzacji uruchamia go i zbija temperaturę.

  17. Dopisze się do tematu by nie zakładać nowego.

    Potrzebuję wymienić u siebie zbiorniczek bo mój stary wygląda już słabo. Z tego co widzę mam ten nowszy, kwadratowy typ (Najprawdopodobniej 4B0611301E). Na znanym portalu jest jeden zamiennik firmy DELLO https://allegro.pl/oferta/zbiornik-plynu-hamulcowego-10036361073

    Czy są dostępne jakieś inne, firmowe zamienniki? Czy ten z powyższego linku będzie dobrze wykonany? Montował ktoś coś takiego?

    Zwykły zbiorniczek a problem z dostępem części jak do promu kosmicznego :/

     

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...