Jump to content

hak64

Pasjonat
 • Posts

  69
 • Joined

 • Last visited

About hak64

Informacje

 • First name
  Henryk
 • Location
  Żory

Car

 • Car model
  A6 C5
 • Car body
  Kombi
 • Year of production
  2004
 • Engine
  1.9 TDI
 • Engine code
  1B
 • Drive
  FWD
 • Gearbox
  Manual
 • Fuel
  ON

Recent Profile Visitors

4,086 profile views

hak64's Achievements

77

Reputation

 1. Jeśli zderzaka nie zakwalifikują do wymiany, a tylko do lakierowania, to spodziewaj się kwoty około 1 tys (lakierowanie zderzaka i lakierowanie naprawcze pokrywy bagażnika, plus polerka klosza tylnej lampy. Jeśli z wymianą zderzaka, to można mówić o 3 tys zł. Pęknięty zderzak, ułamany zaczep, głęboka rysa, kwalifikuje taki element do wymiany. Na odwołanie masz trzy lata od zdarzenia. Możesz nawet naprawić auto i po jakimś czasie domagać się wyższej kwoty odszkodowania (o ile kosztorys ubezpieczyciela był zaniżony).
 2. Nie mam pojęcia dlaczego wyczyściłeś te przetarcia na zderzaku. Jeśli zrobiłeś to przed zgłoszeniem szkody i wysłaniem zdjęć do ubezpieczyciela, to popełniłeś poważny błąd. Przetarcia wskazują bowiem kierunek i wartość działania siły. Na ich podstawie rzeczoznawca może założyć, czy pod poszyciem zderzaka doszło do uszkodzeń i co mogło zostać uszkodzone. Najlepiej jednak zdjąć zderzak, bo czego nie widać, tego i nie policzą.
 3. To uszkodzenie wskazuje, że pod poszyciem zderzaka znajdziesz kolejne uszkodzenia. Powinieneś zatem zdjąć zderzak do oględzin, zrobić fotki tego co pod spodem i wysłać ubezpieczycielowi. Sprawdź wzmocnienie zderzaka (belka), tylny pas, podłogę bagażnika i wnękę koła zapasowego, oraz mocowanie tłumika.
 4. Wrzuć fotki uszkodzeń, albo przynajmniej jakiś opis, bo o wróży tu trudno. Zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela sprawcy obliguje ubezpieczyciela do dokonania wyceny szkody. Zwykle wyceny są zaniżone, ale od tego można się odwołać i domagać się wyliczenia na normalnej stawce i częściach oryginalnych. Można też naprawić auto w dowolnym (wybranym przez siebie) warsztacie, lub ASO. Masz także prawo wybrać naprawę z rozliczeniem bezgotówkowym, wtedy to warsztat przejmie całą "papierologię". Na czas naprawy przysługuje auto zastępcze i możesz go wynająć nawet od sąsiada. Niezbędne jest tylko spisanie umowy najmu z określoną stawką dzienną.
 5. To nie ma się nad czym zastanawiać. Odstawić do ASO, a oni już sobie odpowiednio policzą za swoją usługę oszczędzając przy tym zdrowie psychiczne właściciela auta.
 6. No fakt. Zapomniałem. Niektóre polisy AC zawierają zapis o udziale własnym (np 1000 zł), zatem koszt naprawy, lub wypłacone odszkodowanie, może zostać okrojone o tę kwotę.
 7. Podejrzewam, że nie. Jednak zlecając dokonanie naprawy w ich warsztacie partnerskim nie musisz się obawiać, że czegoś nie zapłacą. Warsztat zobowiązuje się do naprawienia szkody, a jeśli koszt naprawy przekroczy wartość wyliczoną przez ubezpieczyciela, to już ich zmartwienie. Dopilnuj tylko, by warsztat uzyskał akceptację swojego kosztorysu przez ubezpieczyciela.
 8. Kolego nie napisałeś jaki masz wariant ubezpieczenia. Po przesłanym na PW kosztorysie naprawy wnioskuję, że "standard" oznacza likwidację szkody w trybie kosztorysowym (według wyliczenia ubezpieczyciela). Przewiduję zatem dość krętą drogę do uzyskania godziwego odszkodowania. Ubezpieczyciel był "uprzejmy" naliczyć 40 % rabatu na części zamienne, choć tych części nie przewidział w naprawie (znaczy jest to ich normalna oszukańcza praktyka). W kalkulacji zastosowano rażąco niską stawkę rbg (65 zł), podczas gdy średnie stawki w autoryzowanych serwisach audi są trzykrotnie wyższe. O zmianę stawki można powalczyć, ale też będzie to trudne, bo: "Wycena kosztu części zamiennych dokonywana jest na podstawie cen części zalecanych do stosowania przez producenta pojazdu lub jego oficjalnego importera, skorygowanych o współczynnik w wysokości 0,6 ... (wspomniane potrącenie 40%) z uwzględnieniem procentowego pomniejszenia wartości części w zależności od okresu eksploatacji pojazdu, chyba że zostało zniesione w umowie ubezpieczenia. Towarzystwo Ubezpieczeniowe informuje, że • przywrócenie pojazdu do stanu sprzed szkody jest możliwe w sieci warsztatów współpracujących z Towarzystwem Ubezpieczeniowym" Zatem jest wysoce prawdopodobne, że ubezpieczyciel nic nie dołoży, wskazując, że naprawa za wyliczoną przez nich kwotę jest możliwa w ich warsztacie partnerskim. Pozdrawiam. Henryk
 9. Wracam skonany z roboty, otwieram drzwi... w przedpokoju wita mnie w pozycji na pieska, zamaskowana kobieta i skamląc mówi: "weź mnie tu i teraz"... Czego to kobiety nie wymyślą żeby nie gotować obiadu...
 10. Znajomy zamierza reklamować szczepionkę astra zeneca, bo w ostrzeżeniach nie było informacji, że po szczepieniu można się onanizować tylko jedną ręką...
 11. Sąsiad zwrócił mi uwagę, że to nieprzyzwoite, tak stękać przy porannym seksie. Jakoś nie miałem ochoty go uświadamiać, że tylko skarpetki zakładałem...
 12. Dwaj kumple przy piwie. Żona zrobiła mi straszną awanturę, bo powiedziałem że wybieram się na wczasy do Włoch. - No super! To o co jej poszło? - Chciała jechać ze mną...
 13. Ta podłoga kwalifikuje się do wymiany, ale to było by właściwe rozwiązanie dla auta o 5 lat młodszego. W Twoim jest to szkoda całkowita.
 14. Napisałem ci, umów oględziny auta w jakimś warsztacie. Mechanik zdemontuje zderzak, zrobi pomiary geometrii auta i wystawi fakturę. którą ubezpieczyciel musi zapłacić. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że rzeczoznawca, podejdzie do tematu poważnie i niczego nie pominie (nie może sobie pozwolić na brak profesjonalizmu w obecności fachowca - mechanika). Nawet gdy zostanie orzeczona szkoda całkowita, to na takim rozwiązaniu (oględziny w warsztacie) zyskujesz, bo znając pełny zakres uszkodzeń, ubezpieczyciel nie zawyży wartości wraku.
 15. No niestety nie napisali jaki zastosowano rabat, a jedynie w informacjach końcowych jest wpis, że w przypadku zainteresowania nabyciem części w podanych cenach prosimy o kontakt... Jeśli ubezpieczyciel uwzględni uszkodzenia, o których napisałem powyżej, to przy tym roczniku auta, koszt naprawy przekroczy wartość pojazdu przed szkodą. Tym bardziej, że jest wysoce prawdopodobne, że auto robi obecnie 4 ślady (naruszona geometria tylnej osi). Co oznacza orzeczenie szkody całkowitej: - ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie w kwocie odpowiadającej wartości auta, pomniejszonej o wartość wraku. nie musisz się na to godzić, bo masz prawo naprawić swoje auto, jednak ubezpieczyciel zapłaci za naprawę nie więcej niż wartość auta przed szkodą, na dodatek będą życzyć sobie faktur potwierdzających koszt naprawy (bezprawnie, ale kop się z koniem...) - możesz korzystać z samochodu zastępczego od dnia zaistnienia szkody do momentu otrzymania odszkodowania, plus jeden, dwa dni na znalezienie innego auta. Auto zastępcze można wynająć nawet od osoby prywatnej, potrzebna umowa najmu z określoną stawką dzienną (nie wyższą niż średnie stawki w wypożyczalniach). - masz prawo obciążyć ubezpieczyciela kosztami holowania, parkowania i zabezpieczenia uszkodzonego auta.
×
×
 • Create New...