-
Wskaźnik temperatury silnika w Audi A4 B8 2.0 TDI, nie pokazuje 90*C
Mam ten sam problem silnik CAGB tej zimy wskazówka ledwo dochodziła do 60 stopni. Tydzień temu wymienione zostały oba termostaty. Lekka poprawa jest teraz temperatura oscyluje przeważnie w okolicach 70 stopni, chyba, że jest prosta droga mało wciśnięty gaz to zaczyna spadać. Wczoraj po odpaleniu auta zaczął wypalać się DPF i temperatura dobiła do 90 stopni i w drodze do domu ok 30km utrzymywała się z lekkimi wahaniami przy jeździe z górki. Co jeszcze sprawdzić? Czy EGR może mieć wpływ na niedogrzewanie auta? W zeszłym roku czyściłem go bo wyskoczył błąd, nie był jakoś zasyfiony, ale elektronika była zalana olejem. Wyczyściłem wysuszyłem i błąd zniknął. Teraz widzę, że znowu gdzieś tam pod EGR jest tłusto od oleju.
-
-
Częste wypalanie DPF po resecie wartości wyuczonych w Audi A4 B8
Dopiero teraz udało mi się zrobić pomiary. Zaobserwowałem bardzo duży przyrost wartości zmierzonej po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika. Wartość ta trochę spada w trakcie jazdy. Wypalanie trwało dosłownie chwilę, niecałe 10km. Po wypaleniu wartości obliczone i zmierzone nie zeszły do 0, natomiast wartość zmierzona delikatnie spadła jeszcze w czasie jazdy. Zauważyłem też mocny zapach spalin. Sprawdziłem testem EGR, ale niby wszystko OK. Log-WAUZZZ8K89A241624.txt
-
Częste wypalanie DPF po resecie wartości wyuczonych w Audi A4 B8
Czyli co pogodzić się z częstym wypalaniem? Byłem przekonany, że mam zaznaczoną inną opcję dopiero później się zorientowałem.
-
Częste wypalanie DPF po resecie wartości wyuczonych w Audi A4 B8
Nie pamiętam dokładnej wartości wydaje mi się, że tyle było, ale na pewno nie resetowałem wtedy wartości wyuczonych.
-
Częste wypalanie DPF po resecie wartości wyuczonych w Audi A4 B8
Cześć Przypadkowo zresetowałem wyuczone wartości filtra cząstek stałych. Po tym resecie dpf zaczął wypalać się co ok. 200-300km co wcześniej było od 600-900 w zależności od tras. Wykonałem procedurę wypalania podczas jazdy i po ok. 30 min parametry ilości sadzy spadły niemal do zera. Po tym ponownie zresetowałem wyuczone wartości. Niestety w niczym to nie pomogło, a nawet nie wiem czy trochę szybciej nie załącza się teraz wypalanie. Nie pamiętam dokładnych danych sprzed resetowania wartości, natomiast dpf był czyszczony przy ok. 280tyś. teraz nest 360tyś. Rok temu przy stanie licznika gdzieś między 330-340tyś zapełnienie filtra było chyba gdzieś w okolicach 0.05l. Poradźcie co mogę w takiej sytuacji zrobić.
-
Błąd P200800 i P201500 w Audi A4 B8 2.0 TDI CAGB
Cześć Jakiś czas temu wyskoczył mi błąd przepustnicy i pojawiła się ikonka świec żarowych na wyświetlaczu. Przeczyściłem przepustnicę i EGR i okazało się, że do elektroniki przepustnicy dostał się olej. Wyczyściłem wszystko wysuszyłem założyłem zrobiłem test i było wszystko ok. Po kilku dniach przeskanowałem auto i wyskoczył mi błąd P200800, bez jakiegokolwiek sygnału na desce rozdzielczej. Po kasowaniu powraca z tego co zauważyłem chyba zawsze po zgaszeniu samochodu. Dzisiaj dodatkowo do tego pojawił się błąd P201500. Próbując zrobić test klap kolektora wyskakuje komunikat system not ok. Gdzie szukać przyczyny od czego zacząć? Widziałem ograniczniki do klap kolektora na internecie, czy ich wymiana może pomóc? Log-WAUZZZ8K89A241624-353120km-219418mi.txt
-
Błąd 9124 w Audi A4 B8 2.0 TDI CAGB
Cześć Gdzieś 2 tygodnie temu po odpaleniu auta i krótkiej jeździe zapaliła się sprężynka na zegarach. Po podpięciu kabelka odczytałem błąd 9124 - Throttle Actuator Control System P2111 00 [101] - Stuck Open. Następnego dnia było podobnie, ale odczytałem już inny błąd 4807 - EGR System P0401 00 [237] - Insufficient Flow Wykręciłem i przepustnice i EGR i oba przeczyściłem. Przepustnica była powiedzmy lekko zabrudzona, EGR już trochę bardziej, ale też tragedii nie było, elektroniki nie rozkręcałem. Po zmontowaniu wykonaniu adaptacji przejechałem się kawałek i żadna kontrolka nie wyskoczyła. Następnego dnia chwile po ruszeniu znowu pojawił się błąd, najpierw 9124, a potem 9123. Zajrzeć teraz do elektroniki, czy tam się coś nie podziało, czy problemu szukać gdzie indziej? 17.04.txt 18.04.txt 28.04.txt
-
Silnik nastawczy klap temperatury v68 w Audi A4 B8
Cześć. Muszę wymienić silniczek jak w temacie. Spojrzałem jaki jest aktualnie zamontowany i przeczytałem, że jest to Behr K9749005. Po wpisaniu tego numeru wyskakują mi tylko używki. Po jakim numerze szukać żeby znaleźć jakiś nowy zamiennik, czy jest to już niemożliwe i muszę wziąć tylko używkę? Nr Vin WAUZZZ8k89A241624
-
A4 B8 2.0 TDI 136KM CAGB drżenie samochodu i wysokie korekty wtryskiwaczy
Cześć Jak w temacie auto na biegu jałowym co jakiś czas lekko zadrży, ale nie widać wtedy żadnych ruchów wskazówki na obrotomierzu. Natomiast czasami (szczególnie po krótkim postoju) po odpaleniu samochodu drży on mocniej i obroty skaczą gdzieś pomiędzy 800-850. Ponadto sprawdzając korekty wtryskiwaczy zauważyłem dość duże wartości. 2 cylindry pokazują korekty w okolicach +0,2; -0,2, a dwa inne wartości ok. +2,7 i -2,7. Nie są to zawsze 2 te same wtryskiwacze, np. sprawdzając na postoju korekty cylinder 1 i 3 ma wartości te mniejsze, a cylinder 2 i 4 większe, a po krótkiej jeździe i zatrzymaniu okazuje się, że korekty na wtryskiwaczu np 1 i 2 są mniejsze , a na 3 i 4 większe. Nie ma zasady, że konkretne wtryskiwacze zawsze pokazują podobne wartości. Chciałem zrobić logi według tego wpisu, ale szukając jakie parametry znajdują się w poszczególnych grupach okazuje się, że nie widzę takich w VCDS (prawdopodobnie jest inne nazewnictwo). Doradźcie proszę jak zrobić te logi i co jeszcze mogę sprawdzić co może być przyczyną tego drgania i takich korekt wtryskiwaczy.
-
Montaż podgrzewania foteli w A4 B8
Cześć. Planuję dołożyć podgrzewanie foteli w moim aucie. mam 2 pomysły i potrzebuję porady w jaki sposób można podpiąć się pod zasilanie. 1 pomysł to wykorzystać podgrzewanie, które już mam. Mata grzewcza usb tutaj podłączenie jest banalne bo wystarczy wpiąć się w gniazdo usb. Natomiast zastanawiam się, czy można w jakiś inny łatwy sposób podpiąć się pod zasilanie, żeby schować kable i nie wykorzystywać gniazda usb. 2 pomysł to kupić takie maty. Mata grzewcza 12v Jeśli chodzi o podłączenie to tutaj też nie ma problemu, natomiast w tym przypadku zastanawiam się, czy można byłoby zamontować przyciski od podgrzewania siedzeń w panelu klimatyzacji i do nich podłączyć te maty. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to będę wdzięczny za podzielenie się nim. PS. moduł MCE9 to 8K0 907 063 więc nie obsługuje podgrzewania siedzeń
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
Czy jeśli mam moduł 8K0 907 063 to czy jeśli podepnę tylne lampki razem z przednimi to będzie to działało i będą się załączać wszystkie 4 lampki po otwarciu drzwi?
-
Jaki olej do manualnej skrzyni w Audi A4 B8?
Może ktoś pomóc jaki olej do skrzyni i dyfra? Nr win WAUZZZ8k89A241624
-
2.0 TDI CAGB - błąd 5120 w sterowniku silnika
Po raz kolejny po ok. 5000km wyskoczył błąd sondy lambda 5120, ale żadnego check engine nie było. Z 2000km temu wymieniany był olej i wszystkie filtry. Rano sprawdziłem jeszcze vcds-em wtryskiwacze, 2 cylinder dochodził gdzieś do -2,6. Szukać gdzieś jeszcze jakiejś ewentualnej przyczyny błędu, czy po od razu wymienić sondę? 321.txt
-
2.0 tdi CAGA błąd 01320
Przez jakiś czas był spokój natomiast wczoraj zrobiłem skan i znowu wyskoczył błąd, ten co na początku plus jeszcze 2 nowe. skan1.txt
-
2.0 tdi CAGA błąd 01320
Cześć. Mam problem z klimatyzacją. W sobotę po sprawdzeniu błędów VAG-iem wyskoczył mi błąd klimatyzacji, a mianowicie błąd 01273. po skasowaniu błędu dzisiaj wyskoczyły błędy 01320 w kanałach 09, 36?,42 i 46. Wszędzie ten sam kod błędu. Co w takim przypadku zrobić? Gdzie szukać przyczyny? Nie wiem czy to tylko złudzenie, ale teraz wydaje mi się, że wentylatory jakby głośniej chodziły. Mam tylko zdjęcia błędów, jutro mogę wrzucić cały skan.
Gliszmir
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta