Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Montaż wewnętrznego Pakietu Oświetlenie QQ1

Na wstępie chciałbym poinformować iż wątek jest cały czas w budowie ;) Niestety A4 B8 jak i poprzednie modele nie zawsze miały ten Pakiet :(
Z biegiem czasu będzie uzupełniany opisem oraz fotkami z mojego rezania chyba ze ktoś juz cos takiego robił to proszę o info :)


UWAGA!!!
Poniższy poradnik ma formę tylko poglądową.
Nie jest oficjalnym manualem Audi.
Absolutnie nie biorę na siebie żadnej odpowiedzialności za konsekwencje spowodowane nieumiejętnym montażem , kodowaniem .
Robiąc samemu ta przerobkę bierzecie całą odpowiedzialnośc na siebie.


Kopiowanie, cytowanie, przerabianie / edycja tekstu i dalsza dystrybucja w celach komercyjnych jest zabronione !
Wykorzystywanie go na innym forum będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich i praw do własności intelektualnej.


Moduly CENTRLANEJ ELEKTRYKI 09 obsługujące PAKIET oświetlenia w przestrzeni nóg
( znane mi
:wink:) :

  • 8K0 907 063   obsługuje tylko przod ----> 2008
  • 8K0 907 063 B obsługuje tylko przód  ---- 2008
  • 8K0 907 063 C,D,N, ---> 05.2009 r.
  • 8K0 907 063 L ,P ,BE---> 05.2010 r.

    8K0 907 063 M obsluguje przod ---> 05.2010 r.

89531948.jpg

*** Musimy sprawdzić czy nasz Moduł Elektryki Bordnetzsteuergeraet obsługuje Pakiet QQ1 :confused4:


POMOCNE TEMATY :


:arrow2::arrow2::arrow2:AudiEnthusiasts Door Lighting



Na początek Pakiet oswietlenia przestrzeni nóg przód i tył oraz schowek pasazera :) W A4 B8 zastosowano już oswietlenie LED z regulacją intensywnośći oswietlenia co nie było tego w poprzednich modelach A4 . Oczywiście mozna załozyć cały Pakiet lampek LED w naszym aucie :decayed: tzn. schowek , oswietlenie w tapicerkach drzwi (dolne) :wink4:


led1s.jpg

Częsci do oświetlenia przestrzeni nóg przód i tył

- 4E0 947 415 lampka LED 4 szt.
- 4B0 971 832 wtyka 2 PIN 4 szt.
- 000 979 009 E 4 kabelki ( 2 PINY sa na jednym kabelku )
- Przewody 0.35 mm około 10 mb ( dopasowac do odpowiednich długości )

lamp4.jpg
pin2v.png

8979_0.jpg
38473.jpg

Części do oświetlenia schowka

- 4B0 947 415 A lampka schowka 1szt.
- 893 971 632 wtyka 2 PIN 2 szt.
- 000 979 021 E 2 kabelki ( 2 Piny sa na jednym kabelku )
- Przewody 0.35 mm około 2 mb

ledschowek.jpg
021ee.png

Części do oswietlenia kratek nawiewow

- 8T0 919 178 dioda LED 2 szt. strona kierowcy i pasazera
- 4B0 971 832 wtyki 2 szt.
- 000 979 009 E 2 kabelki ( 2 Piny sa na jednym kabelku )
- 8T0 919 177 A dioda LED 1 szt. kratka srodkowa
- 4B0 971 832 wtyka 2 szt.
- 000 979 009 E 1 kabelek ( 2 Piny sa na jednym kabelku )
- 8T0 919 177 B dioda LED 1 szt. kratka tył ***** ( przy klimie 3 ZONE) *****
- 4B0 971 832 wtyka 2 szt.
- 000 979 009 E 1 kabelek ( 2 Piny sa na jednym kabelku )
- Przewody 0.35 mm około 3 mb

lamp3j.jpg

lam1.jpg


Części do MCE 09 wtyki :


- 000 979 009 E 1 kabelek Wtyka 32 PIN
- 000 979 034 E 1 kabelek Wtyka 17l



pin2v.png


CZESCI od CHINCZYKA  :wink:

https://www.aliexpress.com/item/8KD947411-For-Audi-A3-A4-B8-A5-A6-A7-A8-Q3-Q5-TT-x12-Door-Panel/32852910528.html?shortkey=22aI3AZb&addresstype=600


******************************************************************************************************************************************

Odblokowanie Ukrytego MENU
* Robisz ta Procedure na swoją odpowiedzialność

Ukryte Menu w MMI 2G
[07 - Head Control]
[Adaptacja - 10] -> Channel 8 -> Zmiana 0 na 1

Ukryte Menu w MMI Navi Plus 3G
[5F - Informacje elektr.]
[Adaptacja - 10] -> Channel 6 -> Zmiana 0 na 1

:arrow2:ODBLOKOWANIE UKRYTEGO ZIELONEGO MENU MMI 3G[/url]

:arrow2:
OPIS UKRYTEGO ZIELONEGO MENU MMI 2G


******************************************************************************************************************************************

MMI Basic Symphony/Concert
[56 - Radio] --> [Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 8 --> Bit 7 - Wnętrze Ustawienia światła (1 = aktywne)

[09 - Cent. Wybiera.]
[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 6 - zmiana z 0 na 1
[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 0 - zmiana z 0 na 1
[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 1 - zmiana z 0 na 1

MMI 2G

[07 - Head Control]--> [Adaptacja - 10] --> Channel 1 dodać +2 do istniejącej wartości
[07 - Head Control]--> [Adaptacja - 10] --> Channel 111 RESTART zmiana z 0 na 1


[09 - Cent. Wybiera.]
[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 6 - zmiana z 0 na 1
[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 0 - zmiana z 0 na 1
[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 1 - zmiana z 0 na 1


mmi2g.jpgmmi2g1.jpg

MMI 3G HDD LOW


[09 - Cent. Wybiera.]
[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 6 - zmiana z 0 na 1
[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 0 - zmiana z 0 na 1
[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 1 - zmiana z 0 na 1


Poprzez Ukryte Menu wchodzimy w car --> carmenuoperation --> interior light ---> wartość 5

3_G_oswietlenie_Panel_1.png

3goswietleniepanel2.png



Screen_12_090626_0035_0016.png


Screen_13_090626_0036_0017.png




Screen_26_090626_0040_0021.png



Screen_30_090626_0041_0022.png




Screen_17_090626_0037_0018.png



Screen_18_090626_0038_0019.png

5F MMMI 3G+ GREEN MENU

21989op.jpg

24zym9s.jpg

2hh0v1c.jpg

30boh9z.jpg

346qlh2.jpg


 

 

 




1. MONTAŻ PAKIETU OŚWIETLENIE w PRZESTRZENI NÓG


Na początek demontujemy obydwa schowki tzn. kierowcy oraz pasazera aby mieć oczywiście lepszy dostep :)

Demontaz schowka po stronie kierowcy

Wyjmakiem odczepiamy boczną zaslepkę deski 1

bocznaoslonaschowka.png

– Wymontować osłonę boczną tablicy przyrządów po stronie kierowcy
– Wykręcić boczną śrubę 1.
– Wykręcić dolne śruby 3.
– Odczepić górną krawędź osłony tablicy przyrządów 2 po stronie kierowcy za pomocą klina demontażowego od tablicy przyrządów strzałki .
– Odczepić złącze 16-stykowe (wtyczka diagnostyczna).
– Wersja wyposażenia z oświetleniem przestrzeni na nogi: odłączyć elektryczne złącze wtykowe.
– Zdjąć osłonę tablicy przyrządów po stronie kierowcy.

schowekkier.png

schowekkier1.png

Zamontowanie przebiega w odwrotnej kolejności, przestrzegać przy tym następujących punktów:
– Włożyć osłonę tablicy przyrządów 1 na dole w klamrę 3 przy wsporniku na nogi i klamrę 2 na klimatyzatorze strzałki .

16652313.jpg

59681537.jpg

Aby dostać sie do MODUŁU ELEKTRYKI musimy odpiąć mocowania przekaznikow . Dosc głęboko schowany jest niestety MODUŁ :( .

Tutaj podpinamy tylko i wyłącznie podswietlenie przestrzeni nóg przód i tył :)

27908673.jpg

16169695.jpg

Na szkicu zaznaczone jest w którym miejscu znajduje sie MODUŁ ELEKTRYKI oraz opis poszczególnych wtyk :wink4:

mce88881.png


:arrow2:DEMONTAŻ SCHOWKA PASAZERA

Po demontazu schowka pasazera montujemy lampke podswietlenia nóg a przy okazji podświetlenie we wnece schowka .

16652313.jpg

70118204.jpg








Schematy podłączeń


mce2.png



******************************************************************************************************************************************


2. WNĘKA SCHOWKA PASAŻERA PODŚWIETLENIE



88197602.jpg

Miejsce zamontowanie lampki schowka .

w6schowek.png

schoweke26.png

1 bolec
2 przełacznik
3 wtyka 2 PIN


Rozpiska wtyki ( brazowej ) w schowku pasazera :

1 - masa
2- podswietlenie lampki nog pasazera

4 - zasilanie lampki schowka mostkujemy z 4 PINEM (czerono/żółty) wtyczki w podsufitce wtyka T8B



Podłaczamy lampkę schowka do zasilania oraz masy ( grube przewody od zapalniczki ) Na początku wątka jest opis demontazu przedniej popielniczki :)


******************************************************************************************************************************************


3. MONTAŻ PODŚWIETLANYCH KRATEK NAWIEWÓW


DEMONTAZ KRATEK NAWIEWÓW

Wszystkie kratki są zamocowane na wcisk :) Wyciągamy je aby było lepiej nam załozyć diody LED w miejsce zaslepek .

nawiewktarkaoswietlenie.png
nawiewlewy.png
nawiewsrodkowyj.png
oslonammi.png

W mocowaniach diod LED znajdują sie plastikowe zaslepki :) Oczywiście wszystkie ida out :wink4:

59541317.jpg

46713079.jpg

69380176.jpg

87636450.jpg

65209485.jpg

85880244.jpg


Po złozeniu wszystkiego do qupy robimy instalację dopasowująć odpowiednie długości przewodów :) . Mamy dwie mozliwosci podpiecia sie pod zasilanie i masę w aucie albo pod włacznik świateł albo pod zasilanie w zapalniczce :) .


54623532.jpg

57600600.jpg

28422218.jpg

67508367.jpg

26717061.jpg

43354990.jpg

95699126.jpg

38068751.jpg


Oczywiście wszystkie przewody ładnie izolujemy taśmą izolacyjną i mostkujemy z trzech wtyk kratek masę i zasilanie . Na kazdej wtyczce mamy podpisane numery PINOW 1 i 2

WTYKA 2 PIN :

1- ILUMINACJA
2 -MASA

Mozemy tez podpiac do 8 PINOWEJ wtyki od ESP:

PIN 2 - MASA
PIN 6 niebiesko/popielaty - ILUMINCJA (podswietlenie)

wlacznik.png


Po podłaczeniu oczywicie składamy wszystkie zdemontowane części w odwrotnej kolejności :good:


*******************************************************************************************************************************************************************

4. MONTAŻ PODŚWIETLENIA PRZY WSIADANIU W TAPICERCE DRZWI PRZÓD tył



AEgRT8p.png




j3871.png




j38613.png


 

Opublikowano

Co za gość - przy budowie B9 OOOO na bank go zatrudni :polew:

Grzesiu gratulacje kolejnego pionierskiego DIY :notworthy:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Dlaczego nie mogę wejść w podświetlenie tła w MMI? Zaznaczyłm Interior lighting w zielonym menu i nic :co:

961d18614e733423med.jpg

4df159ba7151d05amed.jpg

Opublikowano
  • Autor

[09 - Cent. Wybiera.]

[Kodowanie - 07] -> Long Coding Helper -> Byte 16 Bit 6 - Ustaw ten bit ręcznie na "1" - (1 = aktywny)

Opublikowano
[09 - Cent. Wybiera.]

[Kodowanie - 07] -> Long Coding Helper -> Byte 16 Bit 6 - Ustaw ten bit ręcznie na "1" - (1 = aktywny)

Bit miałem już ustawiony na "1" i dalej nic :cry:

Opublikowano
  • Autor

Przy kodowaniu w MMI Control Head 07 robiłeś Restart ?

Sprawdz może jeszcze [07 - Control Head] [Adaptation - 10] -> Channel 1 jaką masz wartosc wpisaną i czy dobrze masz wszystko dodane :wink:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

jestem gotowy zrobić ten mod też ale, nie wiem jaki mam Moduł Elektryki Bordnetzsteuergeraet i czy obsługuje Pakiet QQ1?

czy mogę mieć 8Q1 - czy to inny moduł ?

Opublikowano
  • Autor
jestem gotowy zrobić ten mod też ale, nie wiem jaki mam Moduł Elektryki Bordnetzsteuergeraet i czy obsługuje Pakiet QQ1?

czy mogę mieć 8Q1 - czy to inny moduł ?

Odczytaj VCDS-em Moduł 09 jaki masz numer to sprawdzę :wink:

Opublikowano
Odczytaj VCDS-em Moduł 09 jaki masz numer to sprawdzę :wink:

dzieki :wink:

CE mam 8K0 907 063M

Opublikowano
  • Autor
Odczytaj VCDS-em Moduł 09 jaki masz numer to sprawdzę :wink:

dzieki :wink:

CE mam 8K0 907 063M

8K0 907 063 M niestety nie obsługuje Pakietu wewnętrznego oswietlenie :kwasny:

Opublikowano

...ale myślę że zasilanie, można podciągnąć pod nogi z lampki podsufitki - jak już bedę ciągną kabelek do czujnika deszczu, :eusathink:

a w klamce też jest miejsce na jakąś słaba diodę LED, a światełko jest w przełącznikach :whistling:

tylko potrzebuje lampeczek i wtyczek, a resztę sam wyrezam :kox:

Opublikowano
  • Autor

Tak możesz zrobić :wink: Jedyny minus będzie taki że na MMI nie będziesz miał regulacji oświetlenia wewnętrznego :decayed:

Opublikowano
Tak możesz zrobić :wink: Jedyny minus będzie taki że na MMI nie będziesz miał regulacji oświetlenia wewnętrznego :decayed:

hmmmm przeboleje to :pali:

Opublikowano

No chyba, ze chcesz by na nogi lekko swiecilo w czasie jazdy...

Mnie sie nie podoba ta poswiata ledowa, calosc oswietlenia jest zolta, a tu nagle taki niebieski zimny...

Opublikowano
No chyba, ze chcesz by na nogi lekko swiecilo w czasie jazdy...

Mnie sie nie podoba ta poswiata ledowa, calosc oswietlenia jest zolta, a tu nagle taki niebieski zimny...

jak podłączysz po przełączniku będzie gasło powoli, będzie się aktywować po otwarciu drzwi i bedzie sie zapalać, gdy zapalisz lampkę :wink:

Opublikowano
jestem gotowy zrobić ten mod też ale, nie wiem jaki mam Moduł Elektryki Bordnetzsteuergeraet i czy obsługuje Pakiet QQ1?

czy mogę mieć 8Q1 - czy to inny moduł ?

Odczytaj VCDS-em Moduł 09 jaki masz numer to sprawdzę :wink:

U mnie chyba tak jak u kolegi darecy nie da rady bo mam 8K0 907 063 B

Opublikowano
  • Autor

(Mój) 8K0 907 063 D zastepuje 8K0 907 063 B czyi pewnie obsługuje Pakiet QQ1 :wink:

Opublikowano

Ja tam wczoraj grzebalem i zrobilem fotke gdybym kiedys potrzebowal numeru..

Przydalo sie ;)

5559aa5e-8072-b8b7.jpg

nie bylo fabrycznie qq1

Opublikowano
  • Autor

gregski twój obsługuje Pakiet QQ1 :wink: U mnie siedzi ten sam MODUŁ 8K0 907 063 D

Opublikowano

Pewnie nie obsluzy zarowkowych lampek tylko ledowe.. Chyba, ze te ledowe maja jakies oporniki?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.