Treść opublikowana przez Bart-S
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Wymiana chłodnicy to już jakiś trop Pod każdym moim postem w stopce masz nr telefonu. Zadzwoń.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Ty tu widzisz jeden problem (swój) a ja na bazie Twojego opisu, potencjalne 2 Do Twojego przypadku odniosłem się w drugim akapicie.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Wydaje mi się, że opisujesz tutaj 2 rzeczy, które się "nakładają"... To, że przy niskich temperaturach skrzynia zachowuje się inaczej jest całkowicie normalne i wynika z temperatury oraz bieżącej gęstości oleju ATF. Objawia się to przeciąganiem obrotów - skrzynia zdecydowanie później zmienia przełożenia. Wszystko wraca do normy gdy olej ATF złapie trochę temperatury. Te objawy są szczególnie odczuwalne w pierwszych dwóch generacjach Multi czyli 01J oraz 0AN. Przy 0AW też da się to wyczuć ale nie w aż tak dużym stopniu jak przy pierwszych modelach. Nie powinno temu jednak towarzyszyć opisywane szarpanie. Tutaj ewidentnie jest coś nie tak czyli skrzynia (lub jeden z jej elementów) do naprawy - aby zweryfikować co dokładnie, musiałbym mieć możliwość przejechania się autem.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
TCM and TCU means the same Further drive is possible depend on which type of error you will find at TCU error buffer. At your case it's G196 so I won't identify it as a huge issue.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Hi, It clearly looks as a problem with TCU unit. Below my each post (footer) you can find phone and e-mail for direct contact.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
W stopce masz mój nr. Zadzwoń wieczorem.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Ja bym reklamował zakupioną "regenerowaną" jednostkę hydrauliczną. Na jakich parametrach zostaje zapisana adaptacja?
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Tak. Skontaktuj się na priv.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Nie na 100% ale od tego bym zaczął.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
To teraz przeczytaj jeszcze raz opis poprzedniego i obecnego błędu
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Masz zdjęcie tego starego błędu?
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Czy błąd limitu adaptacji pojawiał się na poprzedniej skrzyni?
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Wymiana skrzyni ale na co... z jakiego źródła. To po prostu inna skrzynia? Regenerowana? Jaka jest historia tego swapu?
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Jest kilka możliwości. Jeśli to 2.4 to zawsze zaczynam od przekaźnika CutOut na podszybiu przy ECU.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Prędkościomierz przestaje pokazywać dane ponieważ w automacie czujnik prędkości masz ze skrzyni a nie z ABS. Ewidentnie odcina Ci sterownik skrzyni z magistrali.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Masz skrzynię do naprawy. Skontaktuj się ze mną na priv.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
To nie jest wina sterownika. Albo ukręcił się wałek wejściowy albo pierwszy zestaw stożków w miejscu czujnika momentu obrotowego (czyli diagnoza binkiego jest jak najbardziej prawidłowa). Sugerowałbym demontaż skrzyni i weryfikację usterki. Kupno używanej skrzyni i jej montaż mimo, że wydaje się być opcją bardziej atrakcyjną cenowo nie jest dobrym rozwiązaniem - instalujesz kota w worku, który nie wiadomo czy i ile pojeździ (a tym bardziej decydując się na 01J bez trybu sport ze starszą jednostką sterownika hydraulicznego).
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
A co się dzieje z GJA?
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
I wszystko jasne. W stopce masz telefon. Zadzwoń po 16:00.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Jest kilka możliwości... Czy poza błędem są jakieś objawy? Np problem z ruszaniem z miejsca?
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Przy wyzerowanej adaptacji odczuwalne większe naprężenie jest normalne - zerujesz parametry sterownika i w związku z jakimś stopniem zużycia masz nominalnie większe ciśnienie podawane na sprzęgła. Przez to wyraźnie czuć "naprężenie" po wrzuceniu D lub R, które zniknie lub zmniejszy się po zapisaniu adaptacji. Popraw profil bo nie wiadomo o jakie auto chodzi.
-
Nie działające oświetlenie ambiente
Muskel nie ma jak się z Tobą skontaktować. Nie mogę Ci wysłać PW. Jak możemy się "spiknąć"?
-
Regularne wypadanie adaptacji w MULTITRONIC
Zgraj komplet bloków pomiarowych ze sterownika skrzyni biegów (silnik pracuje, lewarek na P) i podeślij mi na mejla.
-
Regularne wypadanie adaptacji w MULTITRONIC
To, że widzisz status "adaptacja trwa" nie oznacza, że wypadła. Zdecydowanie masz problem ale trochę na siłę starasz się znaleźć powód... Zapisana adaptacja zostaje w pamięci sterownika po jej wykonaniu. Wystarczy, że wyłączysz/włączysz zapłon lub (w przypadku pierwszych dwóch generacji Multitronika) temperatura oleju ATF spadnie poniżej progu adaptacji (który dla 01J i 0AN wynosi 60 stopni), wtedy pole "adaptacja OK" automatycznie zmieni się na "w trakcie". To nie znaczy, że adaptacja wypada tylko, że sterownik jest w trybie kolejnego uczenia się. Tak to działa i tak ma być. Co do opisanego problemu z szarpaniem. Nadal zbyt mało precyzyjny opis... Pamiętaj, że diagnozuję zdalnie. Nie mogę wejść do auta, przejechać się i tego poczuć a zatem muszę te informacje wydobyć od Ciebie. Skupmy się na fragmencie gdzie masz przejechać na krótkim odcinku kilka razy przód/tył. Co po kolei robisz... Naciskasz hamulec, przełączasz lewarek z D na R... kiedy następuje uderzenie? Zaraz po wrzuceniu R? Przy próbie ruszenia? Jak szybko po wrzuceniu R puszczasz hamulec? Dajesz od razu pedał gazu czy czekasz aż sam ruszy.
-
Regularne wypadanie adaptacji w MULTITRONIC
Myślę, że to co opisujesz nie ma nic wspólnego z adaptacją (a już tym bardziej, że winny jest przegub wewnętrzny). Spróbuj precyzyjnie opisać co się dokładnie dzieje.