Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działające oświetlenie ambiente


Kamil_1494

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

kupiłem jakiś czas temu audi a4 b9 2018 2.0tdi avant bez drive select

Teraz zorientowałem się że nie działa podświetlenie ambiente.

A9E "Ambiente" equipment - takie coś podobno mam na pokładzie

Mam chyba wersję gdzie powinno być ono białe bo mam tylko regulacje natężenia.

Zmieniając natężenie nic się nie dzieje a podświetlenie nie startuje.

Czego może być to wina? Jest pod to jakiś dedykowany bezpiecznik(szukałem po necie i nic nie znalazlem).

 

 Z góry dzięki za podpowiedzi.

Kamil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod A9E  to wersja wyposażenia auta Ambiente, nie ma to nic wspólnego z oświetleniem ambiente. Oprócz tego były wersje Attraktion i Ambition oraz S-line.

Zobacz na wlepce kody wyposażenia czy masz QQ0, czy QQ1 albo QQ2, to są kody wyposażenia dla oświetlenia ambiente.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, napisze tutaj 

Wymieniłem ambiente z qq1 na qq2, zakodowalem i drzwi działają, tunel i kubek działa, a lampki na nogi nie, przy otwieraniu auta świecą na biało a po włączeniu ambiente są wyłączone. W mmi jest włączone oświetlenie nóg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby qq2 działało musisz mieć bcm1 obsługujâcy qq2 i po dołożeniu należy przeprowadzić parametryzację bcm1. Samym kodowaniem nie uruchomisz rgb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem. Cały czas ambiente świeciło, miałem ustawiony niebieski. I parę dni temu przestało świecić w części. Zostało tylko na drzwiach przód tył. Dodatkowo po otwarciu drzwi z zewnątrz i wejściu do auta świeci na czerwono a potem zmienia na niebiesko. Natomiast gdy otwieram żeby wysiąść, cały czas na niebiesko. Nie mam pomysłu co to się dzieje. Dodam że wszedłem w ustawienia, próbowałem zmieniać na indywidualne i nic. Działa tylko przyciemnienie i rozjaśnianie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podepnę się pod temat.

 

Posiadam oświetlenie ambiente i zauważyłem ze w tylnych drzwiach pasażera przestalo świecić. Byłbym wdzięczny za podesłanie numeru części oraz informacje czy do wymiany należny ściągać boczek drzwi czy nie jest to konieczne?

 

Zdjęcie poglądowe z internetu:

 

image.png.c994edecbd64ef609f83e9d6ba5fc83e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ściągnąć boczek.  Nr części widnieje na lampce. 

Jakie masz ambiente? Białe QQ1 czy kolorowe QQ2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż byłbym wdzięczny za nr części, wtedy załatwiłbym temat przy jednej rozbiorce boczka.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wojciech_a4_b9 napisał(a):

Dzieki serdeczne! Milego weekendu!

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również mam mały problem, konkretnie to w drzwiach pasażera listwa nad tapicerką z alcantary swieci bardzo słabo (praktycznie nie widać światła rzucanego na boczek, ale swieci), dotyczy F53. Samochód mam krótko i nie jestem pewien czy tak było od początku czy po Wygluszeniu drzwi to się stało. Miał ktoś podobny problem?

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Dopiero wczoraj miałem chwilę, żeby do tego podejść. Generalnie sama dioda raczej nie ma jak się poruszyć, bo siedzi głęboko w kostce, problem był taki, że rurka która wychodzi z kostki, czyli ta listwa podświetlająca tapicerkę, była u mnie trochę zaklejona matą butylową i widocznie to powodowało, że światło w niej nie odbijało się tak jak trzeba i było bardzo osłabione. Wystarczyło zdjąć z niej matę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem po zmianie BCM1 na polifta (dokładałem matrixy) , i po wymianie nie pamięta ustawień oświetlenia ambiente (wraca do białego) , pomimo że ustawiam indywidualny niebieski... Zamykam auto ,wracam i oświetlenie wraca z niebieskiego na białe. Nie pamięta ustawień sprzed zamknięcia auta, co może być nie tak? 

 

Ustawienia pamięta do czasu uśpienia sterowników.... 

Edytowane przez dawid195a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, dawid195a napisał(a):

Hej, jestem po zmianie BCM1 na polifta (dokładałem matrixy) , i po wymianie nie pamięta ustawień oświetlenia ambiente (wraca do białego) , pomimo że ustawiam indywidualny niebieski... Zamykam auto ,wracam i oświetlenie wraca z niebieskiego na białe. Nie pamięta ustawień sprzed zamknięcia auta, co może być nie tak? 

 

Ustawienia pamięta do czasu uśpienia sterowników.... 

Co na to usługodawca, który wymieniał BCM1? Tam się zwróć bo problem leży po wymianie więc coś źle zakodowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...