Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

zduno

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Ogolnie glowica od poczatku nie chciała mi sie łączyć z ECU silnika (jak mialem A4 B9). Ale uznałem, ze tak ma być z tą glowica. Do diagnostyki używałem jeszcze VCDS. Teraz po naprawie, VCP również łączy sie ECU silnika.
  2. Ogólnie zgłoszenie przez support "leżało" pół roku i nic się z tym nie działo (ja też miałem inne sprawy na głowie i zapomniałem o tym). Jak mi się przypomniało to napisałem bezpośrednio do VCP i tutaj zadziałali już szybko. Odesłałem im głowice, która na testach podobno wyszła sprawna, ale przysłali nową, ktora też nie działała. Finalnie połączyliśmy sie przez TeamViver i głowica została "ogarnięta". Prawdopodobnie to nie był problem z samą głowicą, tylko z ustawieniami programu- w ktorych nigdy nic nie grzebałem.
  3. Bingo ! Nie bedę opisywał swoich perypetii z reklamacją VCP 😅 Ale po usunięciu usterki związanej z głowicą, kamera w końcu przyjęła plik Flash 😁 Tak więc operacja została (po 7 miesiącach) zakończona sukcesem 😂
  4. tak, miałem (był podłączony nawet prostownik i bez podłączonego prostownika ) Nawet położyłem kluczyk w podłokietniku i nic to nie dało. Próbowałem na wszystkie znane mi sposoby... 🫠 Odezwali się z supportu VCP, poprosili o przesłanie logów. Zobaczymy co wymyślą
  5. Zwłaszcza, ze wszystkie sterowniki przyjęły kodowanie VZE
  6. Dla mnie zagadka nie z tej ziemii 😀 Chyba musze poczekac na odpowiedz supportu VCP
  7. Na pracującym silniku nie da sie zrobic Flasha kamery 😉 Ale probowalem na zapłonie, na pracującym silniku na zapłonie+ prostowniku i dalej to samo 🙂
  8. Tak VCP i VCDS normalnie łącze sie ze sterownikiem A5 i sterownik przyjmuje security acces i kodowanie bajtu 16 bit 4
  9. VCP ori (dzisiaj odświeżona licencja 🙂)- zgłosiłem rowniez na support problem, ale im się nie śpieszy. Wcześniej miałem B9 i tam udało sie aktywować VZE. Ogolnie pobrałem 2 pliki z filemenegement 1. 8W6907217_vze 2. 8W6907917 ds sterownik A5 >nastepnie sprawdzenie błędów> security Access 20103 (tak, wiem, ze nie trzeba, ale probuje juz na wszystkie sposoby😃) > po wpisaniu security acces wchodzę do flashera w A5. Dodaje plik (próbowałem dodawać kazdy z 8 plików, ktory mam) I nastepnie flash. Za każdym razem jest dokładnie taki sam błąd- brak odpowiedzi z ECU i programowanie zakończone błędem- dokladnie taki sam komunikat jak na screenie, którego wrzucilem wczoraj. Pliki flash są oczywiscie pobrane przez moją głowicę 🙂 Nie wiem czy to jakies ma znaczenie, auto fabrycznie z asystentem swiatel drogowych. Lane assist dokodowałem sam 🙂
  10. Ogólnie nie zwracaj uwagi na zakodowanie VZE- bo obecnie część rzeczy jest zakodowana, a część nie Próbowałem różnych opcji z flashowaniem kamery tzn: 1- brak kodowania, brak adaptacji VZE+ próba wgrania flash = niepowodzenie 2- kodowanie i adaptacja VZE + próba wgrania flash = niepowodzenie 3- częściowe wykodowanie i przywrócenie adaptacji + próba wgrania flash = niepowodzenie. Zrobiłem Autoscana VCP i VCDS. Skan z VCP jest przed n-tą próbą wgrania pliku flash (tak, również pod prostownikiem ) Skan VCDS jest po próbie wgrania flash (razem z błędami ) A5 F5 Skan VCP.txt A5 F5 Skan VCDS.txt
  11. No i niestety. pliki pobrałem swoje, nadal występuje ten sam błąd "Brak odpowiedzi z ECU" sterowniki 5F, A5, 17 itd. przyjmują kodowania do VZE, ale błąd jest z plikiem flash-datei...
  12. Cóż szkodziło spróbować... Licencja już zamówiona 😅
  13. mógłbyś podesłać ? Z ciekawości nawet bym sprawdził Jak nie pójdzie, to zakupię najwyżej licencje, nic innego nie zostanie, ale spróbować można. Swoją drogą mam pliki flash, ale do kamery 8W0907217C ale nie chcę próbować wgrywać czegoś co teoretycznie jest do kamery o innych numerach

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.