Treść opublikowana przez zduno
-
Asystent rozpoznawania znaków drogowych w Audi A4 B9
Ogolnie glowica od poczatku nie chciała mi sie łączyć z ECU silnika (jak mialem A4 B9). Ale uznałem, ze tak ma być z tą glowica. Do diagnostyki używałem jeszcze VCDS. Teraz po naprawie, VCP również łączy sie ECU silnika.
-
Asystent rozpoznawania znaków drogowych w Audi A4 B9
Windows 11 Pro.
-
Asystent rozpoznawania znaków drogowych w Audi A4 B9
Ogólnie zgłoszenie przez support "leżało" pół roku i nic się z tym nie działo (ja też miałem inne sprawy na głowie i zapomniałem o tym). Jak mi się przypomniało to napisałem bezpośrednio do VCP i tutaj zadziałali już szybko. Odesłałem im głowice, która na testach podobno wyszła sprawna, ale przysłali nową, ktora też nie działała. Finalnie połączyliśmy sie przez TeamViver i głowica została "ogarnięta". Prawdopodobnie to nie był problem z samą głowicą, tylko z ustawieniami programu- w ktorych nigdy nic nie grzebałem.
-
Asystent rozpoznawania znaków drogowych w Audi A4 B9
Bingo ! Nie bedę opisywał swoich perypetii z reklamacją VCP 😅 Ale po usunięciu usterki związanej z głowicą, kamera w końcu przyjęła plik Flash 😁 Tak więc operacja została (po 7 miesiącach) zakończona sukcesem 😂
-
Asystent rozpoznawania znaków drogowych w Audi A4 B9
tak, miałem (był podłączony nawet prostownik i bez podłączonego prostownika ) Nawet położyłem kluczyk w podłokietniku i nic to nie dało. Próbowałem na wszystkie znane mi sposoby... 🫠 Odezwali się z supportu VCP, poprosili o przesłanie logów. Zobaczymy co wymyślą
-
Asystent rozpoznawania znaków drogowych w Audi A4 B9
No niestety odisa nie mam 😕
-
Asystent rozpoznawania znaków drogowych w Audi A4 B9
Zwłaszcza, ze wszystkie sterowniki przyjęły kodowanie VZE
-
Asystent rozpoznawania znaków drogowych w Audi A4 B9
Dla mnie zagadka nie z tej ziemii 😀 Chyba musze poczekac na odpowiedz supportu VCP
-
Asystent rozpoznawania znaków drogowych w Audi A4 B9
Na pracującym silniku nie da sie zrobic Flasha kamery 😉 Ale probowalem na zapłonie, na pracującym silniku na zapłonie+ prostowniku i dalej to samo 🙂
-
Asystent rozpoznawania znaków drogowych w Audi A4 B9
Tak VCP i VCDS normalnie łącze sie ze sterownikiem A5 i sterownik przyjmuje security acces i kodowanie bajtu 16 bit 4
-
Asystent rozpoznawania znaków drogowych w Audi A4 B9
VCP ori (dzisiaj odświeżona licencja 🙂)- zgłosiłem rowniez na support problem, ale im się nie śpieszy. Wcześniej miałem B9 i tam udało sie aktywować VZE. Ogolnie pobrałem 2 pliki z filemenegement 1. 8W6907217_vze 2. 8W6907917 ds sterownik A5 >nastepnie sprawdzenie błędów> security Access 20103 (tak, wiem, ze nie trzeba, ale probuje juz na wszystkie sposoby😃) > po wpisaniu security acces wchodzę do flashera w A5. Dodaje plik (próbowałem dodawać kazdy z 8 plików, ktory mam) I nastepnie flash. Za każdym razem jest dokładnie taki sam błąd- brak odpowiedzi z ECU i programowanie zakończone błędem- dokladnie taki sam komunikat jak na screenie, którego wrzucilem wczoraj. Pliki flash są oczywiscie pobrane przez moją głowicę 🙂 Nie wiem czy to jakies ma znaczenie, auto fabrycznie z asystentem swiatel drogowych. Lane assist dokodowałem sam 🙂
-
Asystent rozpoznawania znaków drogowych w Audi A4 B9
Ogólnie nie zwracaj uwagi na zakodowanie VZE- bo obecnie część rzeczy jest zakodowana, a część nie Próbowałem różnych opcji z flashowaniem kamery tzn: 1- brak kodowania, brak adaptacji VZE+ próba wgrania flash = niepowodzenie 2- kodowanie i adaptacja VZE + próba wgrania flash = niepowodzenie 3- częściowe wykodowanie i przywrócenie adaptacji + próba wgrania flash = niepowodzenie. Zrobiłem Autoscana VCP i VCDS. Skan z VCP jest przed n-tą próbą wgrania pliku flash (tak, również pod prostownikiem ) Skan VCDS jest po próbie wgrania flash (razem z błędami ) A5 F5 Skan VCP.txt A5 F5 Skan VCDS.txt
-
Asystent rozpoznawania znaków drogowych w Audi A4 B9
No i niestety. pliki pobrałem swoje, nadal występuje ten sam błąd "Brak odpowiedzi z ECU" sterowniki 5F, A5, 17 itd. przyjmują kodowania do VZE, ale błąd jest z plikiem flash-datei...
-
Asystent rozpoznawania znaków drogowych w Audi A4 B9
-
Asystent rozpoznawania znaków drogowych w Audi A4 B9
mógłbyś podesłać ? Z ciekawości nawet bym sprawdził Jak nie pójdzie, to zakupię najwyżej licencje, nic innego nie zostanie, ale spróbować można. Swoją drogą mam pliki flash, ale do kamery 8W0907217C ale nie chcę próbować wgrywać czegoś co teoretycznie jest do kamery o innych numerach
-
Asystent rozpoznawania znaków drogowych w Audi A4 B9
Czy mógłby ktoś podesłać plik flash VZE do kamery 8W6907217 ? Niestety licencja na VCP wygasła jakieś 2 miesiące temu a potrzebuję tylko tego jednego pliku 😕
-
Android Auto w Audi A4 B9
Jesli wiązka jest z Aliexpress, to trzeba uważać, bo ponoć zdarza sie, że pozamieniane są piny. Jesli port jest sprawny i podlaczony, to bez kodowania i patchowania jednostki powinien ładować telefon, a sam telefon (z systemem android) powinien zapytać o udostępnienie danych z telefonu. Ps. Ja swoją wiązkę też brałem z ali, ale przed podlaczdniem posprawdzałem czy pinologia i przejścia są ok.
-
Android Auto w Audi A4 B9
@Muskel1 dziekuje za pomoc! 😊 Wracam z informacją zwrotną (może komus sie przyda) 1 błąd polegał na tym, że nie wrzuciłem patcha odpowiedniego dla swojej jednostki (przez chwile strona mibsolutnion nie działała i to mnie zbiło z tropu). 2 błąd polegał na tym, że wrzuciłem same pliki do folderu patches narzedzia m.i.b Dopiero za trzecim razem (czytając informacje z GEM) dotarło do mnie, że do folderu patches trzeba wrzucić cały folder z odpowiednim patchem a nie same pliki 🤦♂️ Ps. Wystarczy przeczytac pierwsze max 5-10 stron tego wątku żeby zrozumieć gdzie sie robi błędy 🙂
-
Android Auto w Audi A4 B9
Nie było takiej informacji. ogólnie wszystko poszło trochę za szybko. Cała procedura w REM trwała max 3-5 min. w GEM może 1min. Ale już chyba wiem gdzie zrobiłem błąd. Nie wrzuciłem patcha do folderu "patches" narzędzia M.I.B.
-
Android Auto w Audi A4 B9
Dziekuje za odpowiedz, kupiłem finalnie karte 64gb. No więc utknąłem w martwym punkcie 🙃 Jednostka spatchowana zgodnie z instrukcją. Natomiast w kodach FEC mam tylko takie kody. Czyli brakuje kodu 00030000 i kodów od AA/CP Co musze zrobic dalej zeby kody FEC sie pojawiły. Złącze normalnie ładuje telefon, a sam telefon po podłączeniu kabla pyta o dostęp do pamięci- wiec z tej steony raczej wszystko ok
-
Android Auto w Audi A4 B9
OK, dziękuję za info Na razie softu nie będę podnosił ( i tak będę korzystał wyłacznie z AA/CP) Jakiej największej pojemności karty pamięci obsługuje MIB 2 ? muszę zakupić kartę SD (mam same micro SD z adapterem). 64Gb, czy 128 ?
-
Android Auto w Audi A4 B9
@Muskel1 mam pytanie w zwiazku z dołożeniem AA/CP od formy hardware wszystko zamontowane. utknąłem na etapie software. mam u siebie wersję oprogramowania: MHI2Q_ER-AUG22_P3638 Oprogr. MU: 0917. Znalazłem gdzieś w innym wątku, żeby nie robić akutualizacji do najnowszej wersji P5xxx bo stracę możliwość aktywowania google earth. Wracajac do sedna, jak dobrze rozumiem, w moim przypadku żeby uruchomić AA/CP, powinienem spatchować tylko jednostkę za pomocą patcha z github. natomiast teraz nie wiem która wersję powinienem wgrać. Czy wersja 3.6.0, czy 3.7.1 ?
-
Wymiana tylnych lamp z dynamicznym kierunkowskazem w Audi A4 B9
Lampy (te w klapę) mogą być również z oznaczeniem 8W5945093H 8W5945094H
-
Montaż tempomatu w A4 B8 2007-2011
A więc tak, jestem właśnie po przekładce zwykłych manetek na manetki z tempomatem poliftowe. Części na których ja to złożyłem są następujące: Czujnik kąta skrętu: 8k0 953 568 Q Manetki: 4G8 953 502 AA Samo kodowanie przeprowadzamy tak jak w DIY, ale z małymi różnicami, Byte pozostają te same, natomiast same Bit-y są w wersji rozwijanej listy. Montaż również przebiega w teki sam sposób Kilka foto:
-
150KM, 163Km, 190KM
Łukasz13 No własnie nikt nie jest pewny czy czasami nie różni się dociskiem sprzęgła, a tak poza tym to wtryski, i turbo to samo jest - tak wynika z info na necie SebolA4 Tylko z BEX jest taki myk, że za ten motor płaci się jak za zboże A skoro miałyby być przeróbki z IC to na nic mi z tego, że są tam 2 sztuki + to takie, że wtryski lepsze i turbo a - to cena