Skocz do zawartości

warmachine

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez warmachine

  1. Zawieszenie nie ma nic wspólnego z DPF-em.

    Jednak ni jak nie mogę sobie wyobrazić co chciałeś powiedzieć mówiąc "szarpanie (pchanie takie)" .

    W innym temacie pisałem o tym zjawisku. Prawda, że DPF nie ma nic wspólnego z szarpaniem, lecz włączeniem trybu awaryjnego (brak mocy). Szarpanie przy przyśpieszaniu może być spowodowane zawieszeniem (w innym temacie ten wątek), przy raptownym przyśpieszaniu silnik podnosi się do góry i lekko opada, nie wiem jak fachowo nazwać to ale większość będzie wiedziała o co chodzi.

  2. Z olejem możesz mieć podobnie do mnie - uszkodzona pokrywa zaworów a dokładnie znajdująca się tam odma. Miałem pęknięty wężyk prowadzący od odmy do dolotu i olej kapał na wszystko pod spodem i silnik był cały brudny.

    Miałem też wycieki z pod pokrywy zaworów - po wymianie uszczelki cisza.

    Świst wyeliminowali mi wymieniając wspomnianą uszczelkę zaraz za turbiną a wydechem i jeszcze jakąś ale nie pamiętam dokładnie jak się nazywała ale gdzieś przy wydechu.

    Świstało przy każdym przyśpieszaniu, straszyli już wymianą turbiny ale po oględzinach okazało się, że to nieszczelności robią hałas ( turbinka też była sprawdzana - bez luzów itp).

    wolę wszystko posprawdzać niż wymieniać po kolei , dzięki za cenne spostrzeżenia
  3. co do swistania -sprawdź dokładnie pod wzglętem nieszczelnosci układ recylkulacji spalin a takze czy kolektor wydechowy nie jest pękniety - dobrze byłoby jakbys ten dzwiek nagrał i zademonstrował... czasami zdarza sie ze pęka chłodniczka egru. - a ten świst wystepuje niezależnie od ilosci wciśniecia gazu czy przy stopniowym przyspieszaniu świst nie wystepuje a tylko przy pełnym wcisnieciu gazu...??

    Właśnie to sprawdziłem. Przy mocniejszym wciśnieciu gazu świst jest głośniejszy i dłuższy, przy płynnym daniu gazu powoli, świst jest ale mniejszy.

  4. Ad1. Jak przebiegu od wcześniejszych obsług i przeglądów nie jesteś pewien na 100%, to do wymiany wszystkie filtry, olej w silniku i rozrząd .

    Sprawdź też płyn chłodzący ( temperaturę zamarzania ) :naughty:

    Ad2. Jak odgłos "sieczkarni " dochodzi dolnej części przodu silnika, to pewnie to wina kończącego się napędu wałków wyrównoważających, który u Ciebie powinien być na łańcuszku, z racji daty produkcji auta :decayed:

    Bodajże od marca albo kwietnia 2006r. dopiero zmienili napęd na bezawaryjny , czyli na koła zębate, ale dokładnie to można stwierdzić ponoć tylko po VIN-ie :hi:

    Świst i szarpanie- tutaj musisz się sprecyzować gdzie świszczy i w jakich przypadkach i warunkach szarpie :P

    Pozostałe rzeczy tak jak napisał kolega powyżej, czy hample nie blokują i ewentualnie który, sprawdzisz przejeżdżając się kawałek bez używania hamulca, wystarczy wtedy porównać temperaturę felg , mogą być co najwyżej leciutko ciepłe :hi:

    Auto rok 2006 I rejestracja czerwiec, nie pamiętam daty produkcji... Świst nie jest nie wiadomo jaki, ale ja to słyszę przy przyśpieszaniu w granicach 1700-2000 obrotów. Szarpanie też mniej więcej w tych granicach, lecz moim zdaniem szarpanie jest wcześniej świst troszeczkę później. Niezależnie czy ciepły czy zimny. Nie wiem czy ma to związek, ale gdy jadę na rondzie to czuję jakby spotęgowane szarpanie- ale to jeszcze muszę sprawdzić. Na razie planuję wymienić rozrząd filtry i olej, wolę się upewnić na forum czy może zacząć w innej kolejności ale raczej najpierw to co napisałem...

  5. Witam, samochód świeżo sprowadzony z DE. Dopiero będę wymieniał rozrząd i wszystkie filtry, lecz mam kilka pytań.

    1. Jakie dokładnie rzeczy najlepiej powymieniać (jakie filtry i ogólnie wszystko co uważacie)?

    2. Przy przyśpieszaniu słychać delikatny świst i lekkie szarpanie- co to może być (objawy dodatkowe: od spodu widać olej, na luzie i postoju głośniej chodzi silnik, mechanik nazwał to ,,jak sieczkarnia'', niekiedy czuje zapach spalonego oleju, poza tym pali na dotyk, nie kopci i przy wyłączaniu nic nie stuka i świszczy)

    3. Dlaczego temperatura po przejechaniu 100km nie jest równo 90st. a kreska pionowo (czasami jest tak)?

    4. Gdy przekręcam kluczyk to wyskakują kontrolki nawet AIR BAG i ABS. Po odpaleniu giną. Czy to normalne?

    5. Po przejechaniu dłuższego odcinka felgi alu z przodu się grzeją. Co może być przyczyną i czy jest to normalne?

    Pozdrawiam i dziękuję za rady i pomoc.

  6. Witam :) Dzisiaj przypadkiem zauważyłem, że w szybie czołowej naprzeciwko miejsca pasażera jest widoczna mała dziurka (jakby ktoś wiatrówką strzelił). Nie wiem kiedy to się stało, ponieważ nie czułem żeby coś uderzyło. Dziurka jest mała, bo ma ok. 10mm. I teraz pytania :D

    1.Czy lepiej wymieniać szybę czy naprawiać (auto dopiero co zakupione sprowadzone z DE, przedwczoraj pierwszy przegląd robiony, nic nie było)?

    2. Czy powinienem mieć problem z uzyskaniem przeglądu w przyszłości jeśli nie wymienie/naprawię?

    3. Czy da radę wykupić ubezpieczenie na szybę czołową (nie wiem dokładnie) i za tydzień powiedzmy to zgłosić? :P

    Pozdro!

  7. Oferuję wymianę oraz 6msc pisemnej gwarancji. Cena 350zł

    Natomiast inny serwis napisał, że metoda o której mówisz narkil to reflow. Oto wiadomość od niego:

    Nie. Metoda, którą Pan opisuje to tzw. reflow. Reflow to nieprofesjonalna wersja naprawy, polegająca jedynie na podgrzaniu układu. Jeśli przynosi efekt, to zazwyczaj jest on krótki (często natomiast uszkadza układ bądź samą płytę główną). My stosujemy tzw. reballing czyli zdejmujemy układ graficzny, oczyszczamy go ze spoiwa, ponownie nakładamy kilkaset kulek cynowo-ołowiowych, a następnie wlutowujemy układ ponownie na płytę.

    Na usługę reballingu dajemy 6 miesięcy gwarancji. W przypadku wymiany układu gwarancja wynosi 12 miesięcy.

  8. Heh i teraz pytanie co robić... Z tego co mi wiadomo to wszystkie laptopy tak mają i najlepiej kupić komputer stacjonarny. Jednak na razie nie stać mnie na zakup nowego, więc muszę się zdecydować na naprawdę tego. Słyszałem również, że lepiej jest wymienić kartę graficzną na nową (nie wiem jakie są metody, oprócz rebalingu) niż wymieniać płytę główną na używaną, bo nie mamy pewności ile nam posłuży. Co o tym myślicie? :P


    Oto taką wiadomość dostałem od nich

    Nie.... Tylko i wyłącznie całkowita wymiana układu na nowy. Nie dać się nabrać na rebalingi reflowy itp itd bo nie winne są kulki pod układem tylko winne kulki na rdzeniu. I taka naprawa przeważnie działa max kilka tygodni. My wymieniamy jedynie układ na całkowicie nowy!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...