Treść opublikowana przez lukasm11
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Dzięki za foto nie mam podnośnika takiego ale mam linowy i w garażu hak to sobie poradzę w środę będę działał dam znać co z tego wyszło
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
A jak z tą miską w jaki sposób podniosłeś silnik możesz to opisać
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Czyli moja teoria, że płukanka bez zdjęcia michy jest ryzykowna, ma potwierdzenie w praktyce. Ryzykiem jest jezdzenie z zabitym smokiem a nie lanie plukanki.Te silniki sa tak mocno obciazone termiczne ze potrzebuja bardzo dobrego oleju a ciemnogrod leje pseudośmiercsyntetyki. w b6 będzie tak samo a jak podniosłeś silnik Jutro wrzuce Ci foto ok czekam Czytałem trochę o tym i bardzo chwalą ten olej jedyną wadą jak piszą na opiniach jest cena ale jakość ma swoją cenę w internecie od 155 do 190 za 5l chyba się zdecyduje tym bardziej że i tak olej spuszczam bo czyszczę smok
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
w b6 będzie tak samo a jak podniosłeś silnik
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Nie trzeba To w jaki inny sposób
-
Zapala się kontrolka minimalnego poziomu oleju w silniku A4 b6 1.8t Avj
Ok dzięki mogłem od razu kupić orginał moja strata teraz będę trzymał olej na max i zobaczymy za tydz trasa 600 km a jak nie to orginał
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Dzięki serdeczne
-
Zapala się kontrolka minimalnego poziomu oleju w silniku A4 b6 1.8t Avj
topran I co sprawa rozwiązana
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Ok dzięki a gdzie można zdobyć serwisówkę
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Spoko wezmę się za to i odrazu ten olej zmienię tylko czy posiadasz link do danych serwisowych chodzi mi dokładnie ile oleju
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
No właśnie chyba muszę zapala mi się kontrolka oleju w silniku min stan i chłopaki z forum sugerują własnie ten zabieg i właśnie moje pytanie jaki olej mam shell ultra 5w40 i czy to dobrej firmy jest wymiana 4tyś temu i stało mi się to na długiej trasie i dokładnie ile oleju tam idzie i czy macie może jakiś link do danych serwisowych. A czy trzeba sanki opuszczać czy miska tak wyjdzie
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Witam podłączę się pod temat ja mam shell ultra 5w40 i mam problem z kontrolką oleju min czy to może być przyczyna oleju mam to auto od niedawna i jeszcze dokładnie ile wchodzi tam oleju Witam mam pytanie też muszę przeczyścić smok czy to dużo roboty i co trzeba zrobić
-
Zapala się kontrolka minimalnego poziomu oleju w silniku A4 b6 1.8t Avj
Wiem tak zrobię dla świętego spokoju i od razu tą odmę a może jeszcze jakaś sugestia co do obrotów bo czytałem że to też może być odma i zaworek odpowietrzający na pewno się poci trójnik zaworka i kolanko odmy
-
Zapala się kontrolka minimalnego poziomu oleju w silniku A4 b6 1.8t Avj
Faktycznie temat rzeka tylko że to inny silnik o tym czytałem ale z silnikiem 1.8t nikt nie pisał o takim problemie od smoka po odmę kończąc na niewłaściwym oleju nic mi nie pozostaje tylko to sprawdzić moze silnik inny ale poczytaj troche, naprowadzi Cie na problem koles ma podobny problem w AJLu, gdy swieci sie kontrolka wystarczy ze otworzy i zamknie maske, blad znika Spoko czytałem u mnie nie ma tak z maską poczekam trochę olej zcieknie i nie ma błędu prawdo podobnie smok albo odma bo jeszcze te falowanie obrotami
-
Zapala się kontrolka minimalnego poziomu oleju w silniku A4 b6 1.8t Avj
Właśnie nie a słyszałem że może to być to Faktycznie temat rzeka tylko że to inny silnik o tym czytałem ale z silnikiem 1.8t nikt nie pisał o takim problemie od smoka po odmę kończąc na niewłaściwym oleju nic mi nie pozostaje tylko to sprawdzić Może ktoś się odezwie kto miał taki problem w 1.8t AVJ narazie to tylko czytałem o silniku 2.0 ALT
-
Zapala się kontrolka minimalnego poziomu oleju w silniku A4 b6 1.8t Avj
Panowie już poruszałem ten temat wcześniej tego nie za uwarzyłem bo nie jeżdziłem na długich trasach kontrolka zapaliła mi się po przejechaniu 200 km na autostradzie średnia prędkość rzędu 140,160 a olej w górnej granicy po zatrzymaniu się i dłuższym postoju przękręcenie kluczyka i nic wszystko ok tylko żeby zobaczyć stan oleju muszę długo czekać i tu mnie to zastanawia czy nie spływa olej szybko czy kanały drożne dwa dni temu wymieniłem czujnik poziomu i podpiąłem pod vag zero błędów i w trasę ponad 100 km i dałem mu mocniej nawet do 200 i znowu zapaliła się jeden pan właśnie sugerował właśnie czujnik i tak też myślałem i nic. I więcej pomysłów nie mam z tego co widzę kolanko od filtra oleju i trójnik zaworka odpowietrzającego jest mokry poza tym silnik suchy olej nowy świece też i falowanie obrotami rzędu na vag pokazuje 720, 790 i to widać na obrotomierzu adaptacja przepustnicy i czyszczenie zrobione a najciekawsze to że przy włączonej klimatyzacji nie falują obroty tak jakby przy większym obciążeniu silnika a i zauważyłem pochylająć się nad silnikiem zapocenia wokół wtrysków dokładnie dwóch i zapach paliwa.Naj bardziej martwi mnie ten poziom oleju bo za tydz znowu trasa rzędu 600 km. Bardzo proszę o sugestie i co jeszcze sprawdzić, dodam jeszcze że olej ubywa na 4tyś dolałem około 200 ml.
-
Zapala się kontrolka niskiego stanu oleju w silniku
Raczej nie stawiam na czujnik bo to tylko po przejechaniu większej ilości kilometrów na autostradzie przy większych prędkościach i te falowanie obrotów na jednych z tematów jest że to może być odma zapowietrza się skrzynia korbowa i też może być smok pompy mocno zanieczyszczony. Ale na pewno czujnik pierwszy do sprawdzenia i podpięcie pod vag.
-
Zapala się kontrolka niskiego stanu oleju w silniku
Witam mam problem po dłuższej trasie ciągła prędkość miedzy 140 a 160 na odcinku 220 km zapala mi się kontrolka niskiego stanu oleju w silniku a olej jest w górnym poziomie po zatrzymaniu po chwili postoju nie zapala się i znowu po dłuższej jeżdzie wraca problem na krótkich odcinkach tego nie ma dopiero zauważyłem to na długich dystansach i jeszcze falują obroty przy włączonej klimatyzacji obroty nie falują tak jagby pod większym obciążeniem silnika. Bardzo proszę o sugestie co może być i od czego zacząć co sprawdzić.