jak by było odwrotnie to ok, tylko dlacze
no rozumiem, tylko czemu są takie różnice pod górkę i z górki? jeżeli rozwiązanie jest NM to 320d i 1.8t powinny iść łeb w łeb pod górkę?
no dobra to czemu z górki to ja wygrywam? pod górkę przegrywam a na prostej łeb w łeb ?
BMW ma 400 Nm, a Audi 210 Nm i właśnie dlatego tak się dzieje, że pod górkę to BMW wygrywa.
Wziąć trzeba też pod uwagę przełożenie skrzyni, i to, czy automat, czy manual.
to czemu z górki BMW przegrywa? oba autka manual
Dzień Dobry,
ostatnio ścigaliśmy się z kumplem na A2 w Niemczech, ja leciałem Audi b5 1.8t 150hp a on BMW 525d 177hp. Zauważyłem że na równej prostej autka przyśpieszają niemal identycznie. Sytuacja zmienia się pod górkę albo z górki i tutaj, pod górkę(stromą) BMW odjeżdża a z górki to Audi pruje szybciej
I moje pytanko dlaczego tak? BMW jest cięższe wiec myślałem że pod górkę to ja będę górą
P.S Sorry jeżeli zły dział!
czesc jestem nowy na forum i zalozylem to konta aby zadac pytanie, mam audi a4 b5 1.8t i zastanawiam sie jaki ma vmax bo jak jade na 5tce gaz w podloge to tak z lekko z gorki pocisne tak ze 215 ale nie dobijam do odcinki. Jaka musiala by byc moc i jaki byl by wtedy vmax (do odcinki)? da sie to jakos obliczyc czy musze szukac w jakims katalogu?