-
Chiptuning 1.8 TFSI
Witajcie, Planuje zwiększyć moc w swoim 1.8 TFSI 120km rocznik 2011. Szukam sprawdzonego serwisu na w Poznaniu lub okolicach. Możecie coś polecić ??
-
Świszczenie, piszczenie przy przyspieszaniu
Hej, Otóż przy przyspieszaniu ponad 3tyś obrotów oraz jeździe stałej powyżej 120km/h słychać typowe ''świszczenie'', piszczenie. Tak jakby turbina kiedy się załącza przy przyspieszaniu wydała taki odgłos. Najbardziej go słychać właśnie przy wyprzedzaniu. Oczywiście błędów jakichkolwiek brak.
-
Pedał gazu - problem!
To skąd każdorazowe ''pukniecia'' podczas pierwszego ruszenia po odpaleniu? Pedal sie wtedy tak jakby ''zapada'' i dziwnie reaguje na naduszenie jesli chodzi o przyspieszanie.
-
Pedał gazu - problem!
Witam, Skrzynia manual Zwracam się z nietypowym spostrzezeniem lecz dosyc istotnym. Mianowicie po odpaleniu auta i pierwszym ruszeniu czuc lekkie pukniecie w pedal gazu - pisane bylo juz na forum ze jest to podobno test ABS i systemu trakcji czy cos takiego , mozliwe. Jednakze po tym owym ''puknieciu'' wrazenie jest takie jakby pedal gazu sie lekko zapadał i gorzej reagował = później. Aby plynnie przyspieszac po zmianie biegu trzeba bardzo mocno wcisnac gaz , po wduszeniu do polowy wogole nie reaguje. Wiem ze jest to dosc dziwny problem ale moze ktos ma jakis pomysl ?? Nie wiem jak zbudowany jest pedal gazu i z czym się on łączy, ale moze ktos wie co powinno sie sprawdzic ?? Chcialbym aby gaz byl bardziej czuły , naciskam lekko i juz reaguje a nie z takim opoznieniem. Pozdrawiam
-
Nowe sprzęgło i szarpanie przy ruszaniu pod obciążeniem
a jak sprawdzić czy oby na pewno to dwumasa? Jakiś sprytny test? Daj znać jak dojdziesz co jest powodem tego potrójnego trzęsienia. Ja tak mam mimo ze sam jade ale tylko juz na rozgrzanym aucie. Nie idzie płynnie ruszyć , podczas puszczania sprzegla wlasnie tak pare razy zatrzęsie.
-
Pojedyncze puknięcie na sprzęgle podczas ruszania
Panowie u mnie to samo Nawet mialem pisac osobny post z tym stukaniem po ruszaniu na pedale gazu. Zawsze jak ruszam po wlaczeniu auta to czuc takie stukniecie lekkie. Mowicie ze to normalne ?
-
Drgania na biegu jałowym w Audi A4 B8 1.8TFSI
i jak , co zamierzasz z tym zrobic? Auto stoi u mechanika, będzie naprawiana głowica. Po sprawdzeniu kompresji w cylindrach wyszło że zawór nie pracuje tak jak powinien (przycina się). Daj znac jak bedzie po, co konkretnie trzeba bylo zrobic i mniej wiecej jakie koszty. dzieki z gory
-
Drgania na biegu jałowym w Audi A4 B8 1.8TFSI
i jak , co zamierzasz z tym zrobic?
-
Drgania na biegu jałowym w Audi A4 B8 1.8TFSI
Nic nie faluje własnie, obroty równiutko. Tylko drgania...
-
Drgania na biegu jałowym w Audi A4 B8 1.8TFSI
Witam, Problem dotyczy stania w korku, czy po prostu stania na biegu jałowym. Czuć delikatne drgania a czasem nawet mocniejsze. Drążek skrzyni również delikatnie drży. Ciekawi mnie to, ze jak włącze klime to wiadomo obroty delikatnie podnoszą i drżenie ustaje. Po wylaczeniu klimy momentalnie drgania sie wznawiają. Mam przejechane 90tys zatem watpie zeby byl to dwumas. Czy ktos ma jakis pomysl ?
-
Spalanie oleju - wizyta w ASO - problem
W takim razie co tu zrobic zeby wykonac naprawe w ramach gwarancji ?? Po coś ona przeciez jest...
-
Spalanie oleju - wizyta w ASO - problem
Masakra co piszecie :/ w sensie , ze oby to nie byla prawda. jak mozna wlac za duzo oleju-przeciez to moze uwalic silnik... Pewnie zaplombowany spust i wlew, guzik zrobi. Masakra co piszecie :/ w sensie , ze oby to nie byla prawda. jak mozna wlac za duzo oleju-przeciez to moze uwalic silnik...
-
Spalanie oleju - wizyta w ASO - problem
CO oznacza dwa stany ? Jak tam zajechalem to wskaznik pokazywal ostatnia kreske wiec mogli jedynie dolac max 1l.
-
Spalanie oleju - wizyta w ASO - problem
Witam, Otóż mam dziwny problem , po zakupie auta jakis miesiac temu przejechalem 500km i wedle wskaznika 0.7l oleju uciekło. Pojechalem do ASO poniewaz auto jest na gwarancji jeszcze (5lat lub 100tys) , powiedzieli ze zrobia ważenie, doleja do pełna , mam przejechac 1000km i wrócić do nich. Obecnie przejechalem jakies 600km i wskaznik ani drgnal. Jest max tak jakby nic nie ubyło. Jak to możliwe ?? Mowiono mi , ze nalezy auto porzadnie raz przekatować na autostradzie dajac wysokie obroty itd, zrobilem to po wizycie w ASO. Czy moglo miec to wplyw na spalanie oleju ? Prosze o pomoc
-
Drgania całego samochodu
Hej, czy moze odkryles juz co bylo problemem ? ja niedawno kupilem to auto 1.8 tfsi 120km z 2011r i mam podobne objawy, stojac w korku albo dluzej na postoju, czuje delikatne drgania. Wskazowka obrotow stoi rowno wiec nie jest to spowodowane nierowna praca silnika...
lukill
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta