Skocz do zawartości

Karol94

Pasjonat
  • Postów

    73
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Karol94

  1. 12 godzin temu, piotrsob1 napisał:

     

    No jest napisane w tym co zacytowałeś  ,  Q  idzie w oryginale ( Boscha ), ale Lukas też powinien dać radę , jak jest sprawny ( z dowolną literką na końcu )  :decayed:

    Nie znalazłem nigdzie z końcówką Q ale za to jest dużo z M. Jeszcze jedno pytanie dlaczego przy 3tys obrotów ten manometr tak skacze? 

  2. 22 minuty temu, piotrsob1 napisał:

    Cienkie to ciśnienie , ja bym wymienił tą tandempompę.

    ETKA pokazuje tandem z numerem 038 145 209Q i uszczelkę 038 145 215 , ale pasić powinna każda od silników PD 3 i 4-ro cylindrowych z dwoma zaworami na cylinder .

    W używkach ewentualnie szukaj takiej z silników z końca produkcji PD-ków :hi:

     

    Właśnie tak myślałem. Bo jeżeli chodzi o tą wstępna to jest okej? 

    Będę brał używkę bo nowa droga ?. O jakiej końcówce szukać ?

  3. 59 minut temu, piotrsob1 napisał:

    Czyli teoretycznie sitko też wymienili, pod warunkiem że oddali Ci twoje :P:decayed:

    Ja dalej obstaje przy swoim,  MASZ PROBLEM Z DOLNYM USZCZELNIENIEM PIERWSZEJ POMPKI.... :naughty:

    Żeby ono działało jak należy mosiężna podkładka musi idealnie przylegać do powierzchni oporowych głowicy i pompki ( muszą być czyściutkie i bez wżerów ), pompka musi też być dociskana z odpowiednią siłą przez śrubę mocującą, i nie może mieć zbyt dużego luzu na boki . Jak się będzie mocno kiwać w gnieździe to będzie też problem z uszczelnieniem ...

    Zwróć uwagę że zużywają się nie tylko gniazda ale i boczne powierzchnie pompek , nadmierny luz jest sumą tych zużyć.

    Jak jesteś pewien że wszystko o czym napisałem jest OK, to ostatnią deską ratunku może być wymiana śruby mocującej , dokręcenie pompki zgodnie z procedurą i " doklepanie " tych powierzchni.  Przez kawałek miedzi lub aluminium postukaj z wyczuciem młotkiem w obudowę pompki w kierunku jakim dociska ją śruba mocująca.:naughty:

    Gites będzie jak obojętnie kiedy będziesz sprawdzał korekcję, to nie powinna ona przekraczać + 0,7 :hi:

     

    P.S.

    Ciekawy jestem ile zapłaciłeś za regenerację pompki , najtańszy kompletny zestaw naprawczy pompowtryskiwacza , ori Boscha jaki znalazłem to koszt od 560-ciu złotych na jedną sztukę ....:

    INTERCARS.COM.PL

    Inter Cars S.A. - sklep on-line, części do samochodów.

     

    A mi się wydaje że to zapowietrza się gdzieś wcześniej niż sam pompowtrysk lub nie dostaje wystarczającej ilości paliwa ponieważ wielokrotnie zmieniałem miejscami te wtryski zawsze ten był najgorszy nawet podmieniłem na używkę nadal bylo to samo. Uszczelnienia, śruby wymieniłem na nowe, zregenerowałem nic nie pomogło, zawsze ten jeden kulał. Miałem jeszcze na mysli że ktoś skopał program (jak jest) i takie cuda się dzieją lub pompa tandem nie domaga albo ta w baku w szczególności jak jest rezerwa. 

  4. 7 godzin temu, piotrsob1 napisał:

    Jeżeli wymieniono tylko rozpylacz a zostawiono stare sitko to wżery też zostały , bo miejsce na którym one występują to część sitka  a nie rozpylacz... :whistling:

    Luźny króciec pompy Vacum może powodować niedobory mocy podczas jazdy i słabe wspomaganie hamulca ,  na pracę silnika na biegu jałowym i odpalanie nie będzie miał żadnego wpływu :naughty:

    Czym wyższy poziom paliwa w zbiorniku to efekt zapowietrzania się po dłuższym postoju jest słabszy.

    Potwierdza to moją tezę o problemie z uszczelnieniem pierwszej pompki.

    Taka samo jest gdy auto postawisz na górce z tyłem w górze.

    Stawiając przodem w górze problem powinien być większy .

    Oczywiście by porównanie było miarodajne to warunki muszą być bardzo podobne ( ilość paliwa w zbiorniku , czas postoju auta , temperatura na zewnątrz ..)

     

    Cały ten element został wymieniony. IMG_20190918_075026.jpg

    Jeżeli chodzi o luźny krociec oprócz jakiś wycieków w okolicach pompy nic innego się nie dzieje. Jedynie zostały te drgania z którymi nikt nie może se poradzić. 

  5. 6 godzin temu, kamil-vag napisał:

    Jaka pewność, że ten wtrysk został dobrze zregenerowany ? ? ? 

    Luz na vaccum powoduje wolne wstawanie turbo (ucieka podciśnienie), zrób log 003+011 dynamiczny i zobaczysz czy jest w porządku. W Twoim roczniku już raczej nie było z tym problemu.

    Uszczelka na pompie VACum musi być dokręcona odpowiednim momentem, inny jest moment na dolne, inny na górne śruby...

    Nigdy nie ma pewności że jest dobrze zrobiony ale używka na którą podmieniłem zachowywała się tak samo. Ponadto zauważyłem że jak jest pół baku to samochód nie telepie przy opalaniu. I mam wrażenie że jak stoi maska do góry to przy odpaleniu też nie telepie. 

  6. W dniu 16.09.2019 o 04:42, piotrsob1 napisał:

    Patrząc na ostatniego loga ( tego z lipca ) to dalej jest problem z zaopatrzeniem pompki na pierwszym cylindrze w paliwo :whistling:

    Wdać to po tym że korekcja na tym pierwszym  się zmienia w czasie w bardzo szerokim zakresie .

    Takie zachowanie korekcji jest możliwe praktycznie tylko gdy spaliny z cylindra przedostają się do szyny paliwowej zasilającej pompkę w paliwo, a mogą się tam dostać tylko przez dolne uszczelnienie pompki, ( pęknięcie głowicy wykluczam , bo wysokie korekcje zmieniają cylindry wraz ze zmianą miejsca zamontowania pompek ).

    Musisz dojść do ładu z powierzchniami do których przylega mosiężna podkładka ( nie może na nich być wżerów i żadnych zanieczyszczeń mogących powodować nieszczelność) . Gdy jest tam nieszczelność to dolny uszczelniacz bardzo szybko się zużywa (wyciera się od przesuwania góra-dół w swoim rowku ) i spaliny dostają się do szyny paliwowej "zapowietrzając" pompkę.

    Na zdjęciu niżej masz przykład wżerów na pompce, które mogą dawać takie właśnie efekty, pomiędzy strzałkami po po lewej powierzchnia jest OK, po prawej wżery są już prawie na całej szerokości pierścienia który odpowiada za szczelność z mosiężną podkładką :

    20181203-220311-Kopia.jpg

    Po prawej widać też znaczny ubytek ( wytarcie ) dolnego o-ringu, taka pompka będzie właśnie dawała wypisz wymaluj problemy takie same jak u Ciebie...:whistling:

     

    P.S. Zakładam że śruby mocujące pompki są za każdym razem nowe, i wszystko składasz zgodnie z serwisówką .

     

     

     

    Niemożliwe jest to że tam jest nieszczelności ponieważ przed regeneracja wtrysku zachowuje się ten jeden tam samo jak i po jedynie co to bip spadł. Cały ten rozpylacz na tym wtrysku był wymieniony również dokładnie oczyscilem wszystkie miejsca. Przed regeneracja jak zmieniałem miejscami wtryski to wartości zawsze szły za tym jednym. Zauważyłem też lekki wyciek oleju lub ropy (coś czarnego) spod pompy vacum wymieniłem uszczelke na org ale nic nie pomogło. Ten czarny krociec tez jest luźny, tu jest film kolegi u mnie jest tak samo. 

    Dokładnie mam taką pompę:

    IMG_20190817_190112.jpgIMG_20190817_190238.jpg

×
×
  • Dodaj nową pozycję...