Skocz do zawartości

Ogio

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    2
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Ogio

  1. Wiele wątków się przewija w tym temacie. Miałem ten sam problem z odczytem poziomu oleju z MMI po jego wymianie. Pomocny okazał się komentarz Jędrulawawa na 10 stronie. Komunikat o braku informacji na temat poziomu oleju zniknął i pojawił się wskaźnik poziomu po prawidłowym włączeniu zapłonu (bez uruchamiania silnika). Włączenie zapłonu następuje w momencie wciśnięcia kluczyka do końca (tak samo jak uruchomienie silnika) ale bez wyciśniętego sprzęgła.

    Cała operacja wygląda tak:

    1. Rozgrzanie silnika do temp 90C

    2. Wyłączenie silnika

    3. Włączenie zapłonu (bez wyciskania sprzęgła)

    4. Wybranie w MMI CAR -> Oil level

    5. Po 2-3 minutach zniknie komunikat o braku danych i pojawi się wskaźnik oleju.

    .h

    W kwestii pozostałych wątków to spalanie w cyklu 20% dystansu miasto 80% autostrada przy prędkościach 110-120 km/h i płynnej jeździe średnie spalanie w granicach 6,5 l/100km. Ubytków oleju po przejechaniu 1000km nie stwierdziłem.

  2. Część, przymierzam się do wymiany a może zmiany oleju w 2.0tfsi. Auto ma 50kkm przebiegu jest z grudnia 2011. Dotychczas był lany castrol edge 5W30 ll w aso. Wymiany co 15 kkm. Silnik nie bierze oleju, tak zapewnial mnie poprzedni właściciel, przejechalem 1000km i moje obserwacje to potwierdzają. Chociarz końcowki rur wydechowych sa przyciemnione. Po przejrzeniu tego wątku widzę ze większość z piszacych jest entuzjastycznie nastawiona do oliwy motul 0w40 x-max w tfsi.

    Mając świadomość ze lepsze jest wrogiem dobrego mam pytanie, czy przechodząc na rzadszy olej w tym silniku nie ryzykuję pojawienia się problemu z braniem oleju? Czy konieczna jest płukanka przy zmianie oleju, czy jest to bezpieczny zabieg?

    Dodam ze nie mam ciężkiej nogi i 70% moich tras to autostrady.

    Pozdrawiam

    Michał

×
×
  • Dodaj nową pozycję...