Skocz do zawartości

Burratos

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Burratos

  1. Ja od razu po zakupie auta w 2016 roku oddałem auto do profesjonalnego lakiernika, widać było od środka delikatnie rozwarstwiającą się farbę na rantach. Obydwa nadkola zostały wypiaskowane do 0 i pomalowane jeszcze raz. Dodatkowo lakiernik zabezpieczył mi je od środka specjalnym podkładem. Do dzisiaj wyglądają jak nowe :)

  2. W dniu 21.01.2020 o 09:44, MaTeo85 napisał:

    Ja u siebie zmieniałem silnik wycieraczki na zamiennik Valeo, a właśnie Valeo szło na pierwszy montaż. Z tego co pamiętam cena wyższa niż innych zamienników ale u mnie wszystko pasowało w 100% co prawda mam b6 ale ten silnik jest taki sam.

    Też zakładałem VALEO i jak do tej pory nie mam żadnych problemów z samym silniczkiem. Pamiętam ze po jakimś czasie pękł mi wężyk doprowadzający płyn do sprysku ale udało sięgo wymienić :) VALEO polecam 100%

  3. Na temat wyciągania bezpieczników i przekaźników. Po wyjęciu bezpiecznika/przekaźnika odpowiedzialnego za moduł komfortu problem znika, acz kolwiek moduł komfortu został wymieniony na nowy i sprawny. Dla pewności sprawdziliśmy jeszcze 2 inne i problem zostaje cały czas. Sterownik budzi sie po włączeniu zapłonu, a po zamknięciu auta z pilota/kluczyka diody nie gasną nawet po 24h. Powoli zaczyna brakować nam juz pomysłów.

  4. Godzinę temu, kamil-vag napisał:

    1.no ale to przecież powinno być widać który moduł tyle żre... po kolei wyciągać bezpieczniki i sprawdzać kiedy spada pobór... 

    2.błędy sprawdzałeś ? nie krzyczy zwarciem któryś moduł ?

    3.Które te kontrolki się palą po zamknięciu auta ? PDC i CLH ? Awaryjka gaśnie właśnie dopiero po uśpieniu wszystkich modułów... 

    4.Przeskanuj moduł centralnego zamka, może któreś drzwi mają sygnał otwarcia itp... nie dokładałeś nic ostatnio ? Jakiegoś modułu ? 

    5.Te podświetlenia powinny gasnąć po zamknięciu auta po ok 30s z tego co pamiętam...

     1. Raczej to było sprawdzane, zadzwonie do majstra i wypytam dokładnie.

    2. Żadnych błędów nie ma.

    3. Przycisk awaryjnych, pdc i clh

    4. Nic nie było dokładane, a drzwi własnie sprawdza po kolei.

    5. Gaśnie wszystko prócz wymienionych diód .

  5. Panowie. Piszę w obliczu bezradności. Audi A4B7 2007 2.0tdi 140. Leci 5 miesiąc bez auta. Zaczęło się od rozładowywania akumulatora na postoju, w trakcie nocy potrafiło zjeść cały prąd. Od tego czasu wymieniliśmy:


    -Moduł BT
    -Moduł komfortu
    -Kostke stacyjki
    Sprawdzane były następujące podzespoły:

    -Wszystkie bezpieczniki/przetworniki
    -akumulator
    -alternator
    -VAG nie wykazuje żadnych błędów

    Z Naszych obserwacji wynika że reset "instalacji" poprzez zdjęcie klemy rozwiązuje problem i wszystko gaśnie jak trzeba po zamknięciu auta, ALE wystarczy tylko obudzic sterowniki poprzez przekręcenie zapłonu i problem wraca... pobór prądu po zdjęciu klemy -0,005A natomiast po włączeniu/wyłączeniu zapłonu gdy kontrolki sie świecą -0,0850A (jakos tak :) )
    Zastanawiam się nad wymianą Modułu Centralnej Elektryki - Czy moze on miec swój wpływ na w/w problem?
    Kolega zaczął już tez sprawdzać kable na łączeniach drzwi czy ny nie ma żadnego załamania itd.

    Co robić?
     

  6. Wybaczcie jesli temat juz był, ale ja sam takiego znaleźć nie mogłem,

    Moje pytanie brzmi: czy do zestawu naprawczego 1G8 da sie jeszcze wcisnąć na wierzch dojazdówkę? Uprzedzam pytanie" Po co CI dojazdówka jak masz zestaw naprawczy?" Jade na wakacje, a zapasowe koło jest ofc lepsze niż butelka płynu uszczelniającego :)

    http://a4-klub.pl/portal/a4-b6b7-wyposazenie-bagaznika-kolo-zapasowe-dojazdowe-zestaw-naprawczy/

  7. Podpinam sie do tematu bo nie widze podobnego. Czy to wejście jest złączem AMI, bo jak tak sie przyglądam na wtyczkach przy kabelkach ami-usb na allegro to wydają sie różne

    6m.jpg

×
×
  • Dodaj nową pozycję...