Skocz do zawartości

Tom3k007

Pasjonat
  • Postów

    48
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Tom3k007

  1. jest to od dawna, w miedzy czasie było robione kompletne zawieszenie z przodu, nic to nie zmieniło, rok temu robiony były przeguby wew. bo podczas przyspieszania drgania były, teraz było zrobione kompletne sprzęgło z dwumasą sachs, poduszka skrzyni, odbój przedni silnika, nic się nie zmieniło. Nadal przy wciśniętym sprzęgle na postoju słychać z zewnątrz takie terkotanie cykliczne i czuc to na skrzyni biegów jak sie wychyli lewarek, jakby delikatne uderzenia w rytm tego terkotania. No i przy zmianie biegu na wyższy jak sie puści szybciej sprzegło to słychać metaliczne stukniecie

  2. Witam,

    może ktos juz mial taki objaw, 5b manual ośka, przed wymiana spzegla i po wymianie sprzegla gdy wrzuce bieg 1, 2,3czy 4 to przy puszczeniu sprzegla czyli spieciu silnika z układem napedowym wystepuje taki metaliczny jeden stuk, jesli bede puszczal bardzo powoli sprzeglo to tego nie słychac, wystepuje tylko przy "zwyklej" zmianie. Zamowilem poduszke skrzyni i nowa gume odboju silnika tego z przodu, moze to cos zmieni, macie jakies pomysly co sprawdzic jeszcze?

  3. Myślę że to nie jest egzemplarz, w który warto ładować pieniądze/dokładać modyfikacje, mam inną inwestycję na głowie i gdyby nie to to pewnie już poruszałbym się jakąś zadbaną b8 lub c7:kwasny: No ale jest inny priorytet niż samochód, poza tym to moje pierwsze auto, i byłem młody i głupi że wybrałem akurat ten egzemplarz.

    Dlatego chciałbym po prostu zrobić to tak żeby hamował jak fabryka, wiec wiem że mam na pewno do wymiany tylne zaciski(i wtedy odpowietrzenie z wymianą plynu i sprawdzenie przewodów) i teraz pytanie, wiem że można regenerować i tak byłoby najlepiej, ale taka regeneracja raczej nie trwa jeden dzień a mi zależy na tym żeby kupić pojechać rano do mechanika bo mam go po drodze do pracy i wracając z pracy odebrać zrobione auto, po prostu jest mi potrzebne, da się jakoś ogarnąć zregenerowane zaciski i np odesłać swoje stare po demontażu ? Jeśli nie to jakie rozsądne firmy zacisków są polecane ?

  4. Cześć wszystkim,

    mam irytujący problemy z hamulcami (nie znam się na hamulcach może jakieś podstawy to tyle):

    1. Wydaję mi się że za słabo hamują, muszę dość mocno wciskać żeby samochód w miarę hamował

    2. Gdy jeżdżę i zatrzymuje się to lekko trzymają hamulce, jak jest minimalny spadek to samochód stoi jak jest trochę większy to powoli się toczy ale inne auta szybciej zaczynają się staczać, jak po równym toczę się bardzo powoli to jak jest blisko zatrzymania to bez wciskania hamulca zatrzyma się szybciej niż powinien i czuć ze to hamulce łapią.

    3. Spróbowałem po jeździe już pod domem na postoju wcisnąć hamulec mocno to tak powoli się zapadał coraz głębiej do pewnego momentu i po odpuszczeniu i poczekaniu chwilę delikatnie ciężej było mu ruszyć i delikatnie tocząc się sam minimalnie hamował. Pedał zaczyna "brać" już od samej góry, dosłownie wcisnę 1 cm i już czuć delikatnie że hamuje.

    4. Gdy zaparkuję, wyłączę silnik, wrzucę bieg i puszcze hamulec to słyszę skrzypienie klocka o tarczę, gdy poruszę samochodem to samo, a po jeździe gdy sprawdzałem ręką temperaturę w miejscu piast przednich to były bardzo ciepłe, dało się dotknąć ale dość gorące (felgi stalowe zimowe) 

    5. Przy ruszaniu słychać metaliczne pukniecie, raczej ciche ale słyszalne, jadąc 20km/h i hamując również słuchać takie samo pukniecie
    Robię ok 11 tyś km rocznie z przodu tarcze i klocki dwa lata temu zmieniane były na TRW.
    Z tylu zmieniane były klocki same (rok temu ATE) i mechanik założył zestaw naprawczy bo prawy tylny tłoczek miał uszkodzoną gumę
    Jesienią 21 roku wymieniany był płyn ale z tyłu nie dało się odkręcić wiec tylko na przodzie mechanik zmieniał..

     

    Chciałbym się dowiedzieć od czego zacząć lub co może być przyczyną takiego zachowania? Wyczytałem tutaj w poprzednich tematach że ezektor można sprawdzić (kiedyś czytałem że ma on jakieś powiazanie z hamulcami ale nie pamiętam dokładnie jakie). Zaciski pewnie do sprawdzenia ? 

     

  5. W dniu 23.03.2021 o 13:45, AndrzejK. napisał:

    To nie lepiej sprzedać auto z informacją o usterce, a nie pakować jakiegoś fascynata na "minę"??

    Chyba tak byłoby uczciwie....

    Popieram w 100%, takich ludzi którzy sprzedają auto z ukrytymi wadami powinno się palić na stosie.

    • Pomoc techniczna 1
  6. 13 godzin temu, Wsady napisał:

    Trzeba sprawdzić szczelność podciśnień, ja zmieniałem odmę zaworek pod kolektorem ssącym i kolanka gumowe nie pomogło... później kompresorem sprawdzanie szczelności (temat opisany na internetach) wyszedł nieszczelny ezektor i puszczało na oringu od czujnika temperatury w przepustnicy. Teraz już nie ma falowań obrotów

    u mnie te wahania są bardzo sporadyczne zazwyczaj jest równo, a czasem raz na jakis czas wskazówka obrotów się wychyla o 50 w jedną lub w druga stronę, jest takie jedno minimalne wychylenie na 2 sek i wraca do normy na dłuższy czas

  7. Wymianiałem Sonde i dalej ten błąd sie pojawiiał mimo ze miałem zle ustawiony rozrząd, jak rozrząd ustawiony był prawidłowo to błąd sondy sie nie pojawił. 

    Nie jest tak ze przez przestawiony rozrząd jest zaburzony cykl spalania i komputer próbuje regulowac sondą ale to nic nie daje bo rozrząd przestawiony ?

  8. Ja miałem w grupie 93 przestawione o 1 ząbek czyli -14 CF, rozrząd był wymieniony i ustawiony prawidłowo, teraz w grupie 93 mam -1 co jest prawidłowe, auto jest odmulone z dołu, lepiej się zbiera. Przed prawidłowym ustawieniem miałem błąd pierwszej sondy i na wolnych obrotach auto nie pracowało rowno, było czuć delikatne niesynchroniczne drgania. Po prawidłowym ustawieniu jest super :)

  9. U mnie w komorze silnika jest emblemat mobil1 z oznaczeniem 0w30, jezdziłem na takim 2 wymiany czyli 20 tyś km (nie wiedziałem jaki dokładnie trzeba) i silnik był oszczędniejszy, od 40 tyś jest 5w40 i nie słyszę napinacza rano i napinacza nie wymieniałem od 5 lat bo tyle mam samochód i tyle, tak to u mnie wygładało

×
×
  • Dodaj nową pozycję...