BigCactus

• Dołączył

• Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez BigCactus

1. Mam pytanie odnośnie dźwięku turbo w 2.0 177 CGLC.

Standardowo autem jeździ moja druga połowa, ale czasami je pożyczam i zwróciłem uwagę na charakterystyczny delikatny świst turbo przy ostrzejszym przyspieszaniu. Pytanie czy to standard w tym silniku (autko ma 30k przebiegu) czy coś nie tak - z tego co pamiętam często świst był objawem kończenia się turbo. Ostatnie TDI jakim jeździłem to V6, więc nie mam odniesienia i być może to standardowa praca.

Druga sprawa to bardzo lekkie buczenie (ciezko scharakteryzować dźwięk ?) przy około 70 km/h na 5 tym biegu - czy z racji quattro może być słychać przeniesienie napędu na tył?

Autko świeżo po przeglądzie.

2. Tak to jest sound system czyli 10 glosników z subem w bagazniku

Czy kod 9VD i Audi sound system zawsze oznaczaja 10 glosnikow i sub? Mam w specyfikacji podane radio Chorus i 8 glosnikow, a pozniej pozycje Audi sound system. Mam tez mmi 3g jesli ma to znaczenie.

czyli co masz bo nie rozumiem :) CHORUS czy MMI 3G ?

8RX to 8 głosników

9VD to 10 glosników

9VK to 14 glosników BANG OLUFSEN

Mam wydruk specyfikacji i w pozycji Komfort jest "Chorus".

Ale następnie dalej mam system PNQ MMI Navigation plus oraz Audi sound system 9VD - czyli jak rozumiem pierwszy zapis to standard, a dopiero dalsze zapisy definiują to co mam?

Czyli pewnie jest jednak te 10 głośników.

3. Witam,

Mam pytanie o rozszyfrowanie systemu audio w samochodzie, ktory zakupilem.

W specyfikacji mam kolejno:

1. W poczatkowym opisie "system radiowy Chorus"

2. Nastepnie przy systemic MMI navigation plus mam 8 glosnikow 80 Watt

3. Dalej jest Audi sound system 9vd, ktory z tego co czytam powinien miec 10 glosnikow i sub w bagazniku, ale nie mam nigdzie o tym wzmianki.

Mam tez pytanie do czego sluzy slot dosyc duzy w schowku przed pasazerem? Czy jest to zwiazane z Audi music interface UF7?

Dzieki za pomoc, bo dopiero rozszyfrowuje wszystkie kody.

Pozdrawiam,

BigCactus

4. a są jakieś różnice z silnikami z przed lifta a po lifcie? różnią się może osprzętem , jakie oznaczenie i moc są w poliftach po 2012 i którego bardziej szukać?

Tak i to dość duże.

W poliftach są montowane silniki CR drugiej generacji (takie same jak w Passatach B7 i nowych Sharanach).

Mają one wtryskiwacze elektomagnetyczne zamiast piezoelektrycznych (możliwa regeneracja), kolektor bez klapek (nie zapieką się bo ich nie ma :) ) i prawdopodobnie poprawione pompy wysokiego ciśnienia (nie opiłkują - ale to jeszcze niepotwierdzona informacja).

Za to mają zawór EGR połączony z chłodnicą spalin (identyczny jak w 1.6 TDI), który lubi padać i kosztuje około 1500 zł.

Mają też nowe skrzynie biegów i elektromechaniczne wspomaganie kierownicy zamiast hydraulicznego, przejęte z A6 C7.

Generalnie poliftowe A4 mają poprawione wiele problemów, które trapiły wersje przedliftowe (np. nie korodują w nich przednie błotniki bo dodali plastikowe nakładki, itp.) i jak kogoś stać to niech kupi polifta - powinien mieć święty spokój z autem na długi czas.

Mam pytanie o silnik 2.0 TDI 177 KM. Stoję przed zakupem A4 B8 dla żonki z tym silnikiem i chciałbym wcześniej sprawdzić czy nie wdepnę na przysłowiową minę. Auto krajowe, 150.000 km przebiegu, manual.

Jaki jest orientacyjny koszt 1 wtryskiwacza elektromagnetycznego, dwumasy, wymiany rozrządu?

Czy coś innego przy tym przebiegu będzie mnie czekało na starcie?

Wracam do Audi - kiedyś jeździłem A4 B6 2.5 TDI 163 KM. Silnik z bardzo złą sławą, a ja byłem nim zachwycony - 250.000km bez jednego problemu.

5. Cześć,

Przymierzam się do zakupu A4 po lifcie. Czy ktoś z Was miał problem z opiłkami w autach liftowych z 2012 i 2013r.?

Z góry dziękuję za info.

Chciałbym podłączyć się z pytaniem - czy wersja 177KM również ma problemy z pompą? Ktoś z forum miał taki przypadek z tym motorem - przebieg 150tys.