Treść opublikowana przez balakmeister
- Swap z ahl na akl
-
Swap z ahl na akl
Witam wszystkich,zatarłem silnik 1.6 ahl i z racji tego ze ahlów jest mało a w dodatku są drogie, postanowiłem znaleźć silnik do niego podobny. Wybór padł na AKL jest to silnik poprzeczny z A3, Bory, Skody i Leona. Czy to prawda że da się go włożyć do A4 B5 po założeniu miski olejowej od AHL?
-
Czujnik położenia wałka rozrządu
Do diagnosty jadę na dniach Kontrolka się świeciła no ale musiałem jakoś dojechać do domu :/ Noo okej,podepnę pod kompa i się zobaczy choć po tym zdarzeniu jak byłem to był błąd przepustnicy i właśnie halla więc wątpie żeby jakieś nowe błędy wyskoczyły
-
Czujnik położenia wałka rozrządu
A czy to może być np.Wydarta krzywka wałka albo szklanka dziurawa ? Z tego co wiem te modele mają problem ze smarowanie o czym się sam przekonałem. Jakiś czas temu miałem zawalony smok o czym nie wiedziałem,po przejechaniu 60km spadła mi moc,auto zaczęło klekotać jak diesel (nie obrażąjąc) i stanęło w miejscu,nie miał siły się ruszyć. Postał dwa dni odpaliłem go i powoli pojechałem na warsztat zdjąć miskę i wyczyścić smok.. Był on tak uwalony,że nie było prawie wog przepływu oleju.. I tak teraz myślę czy przez tam tą sytuację nie stało się coś z elementami na wałku. Jest to możliwe ? Co do rozrządu to przy wymianie halla,pasek był wymieniany to mechanik przy ustawianiu raczej by to zauważył No ale z drugiej strony to tylko człowiek.
-
Czujnik położenia wałka rozrządu
Miałem takie objawy jak właśnie zwiększone spalanie,wielki muł i odcinka przy 5000obr. Pojechałem do diagnosty i wyskoczył właśnie bład tego czujnika. Sygnał ciągły,nieprawidłowy.
-
Czujnik położenia wałka rozrządu
Witam jestem tu nowy Mam wielki i uciążliwy problem :/ Dzisiaj odebrałem Aurelkę od mechanika,wymieniany był czujnik halla.Mimo wydania 500zl Zadowolony wsiadam do auta,odpalam i jade... Po chwili szlak mnie jasny trafia. Takie objawy jak mulenie auta czy odcinka przy 5000 tys/obr nie ustaly,auto jezdzi dalej jak jeździło. Czy usuniecie błedu z komputera,pomoże ? Panowie ja już na prawdę nie wiem co mam robić,boje sie nawet ciągnik wyprzedzić... Ehh...