Treść opublikowana przez Żmija85
-
Zmiana silnika 2.0TDI BPW w Audi A4 B7 na 1.9TDI AVF
A mam teraz na warsztacie samochód z takim problemem. 1.9 TDI AVF z osprzętem BPW (pompki, ecu itp). Wałek jest od 1.9 AVF, nowe uszczelnienia na pompkach (wszystko wykonane ze sztuką), dpf wycięty programowo i mechanicznie. Auto śmiga bez zarzutów, Rano jest problem z 1 odpaleniem. Tylko jak jest zimno. Przy temperaturach rzędu +8-10 odpala bez problemu. Objaw jak by się cofało paliwo, chociaż dziwne bo odpala praktycznie od strzała. Silnik dziwnie wkręca się na obroty ... zaczyna 400-500 i po 2-3 sekundach wchodzi na prawidłowe obroty i już później wszystko ok. Pompka w zbiorniku sprawna. Vacu ? Inne pomysły ? To masz identyczny problem jak u mnie, mechanik tez myslał ze cofie sie paliwo i założył zaworek zwrotny i nic nie pomogło. Jak ci sie uda go opanować to napisz co było przyczyną ....
-
Zmiana silnika 2.0TDI BPW w Audi A4 B7 na 1.9TDI AVF
czyli jest szansa ze silnik 1,9 który kupiłem miał wymieniany wałek i ktoś założył 2.0 , bo z mechanikiem oglądaliśmy te wałki lezały obok siebie i były identyczne. A założyłem ten wałek z tego powodu ze ten z 2.0 był przytarty na panewce.
-
Zmiana silnika 2.0TDI BPW w Audi A4 B7 na 1.9TDI AVF
no własnie wyskoczyło mi na liczniku takie coś i sąsiad odpalił mi regeneracje filtra przez kompa przejechałem 10km na niskim biegu i zgasło. po wypaleniu wypełnienie wynosiło ok 10gr podobno. a powiec mi czy widać na oko różnicę w wałkach jak sie je położy obok siebie??
-
Zmiana silnika 2.0TDI BPW w Audi A4 B7 na 1.9TDI AVF
uszczelniacze nowe zostały założone. Na oko te wałki były identyczne jak leżały obok siebie dlatego mechanik powiedział ze bedzie to chodzić. po odpaleniu z komputera dpf sie wypalał bo przed swietami zapalił sie dpf na liczniku. świeczki z bpw jak i cały osprzet. cegła na pokładzie póki co nie chciałem ją wywalać jak bede miał trochę czasu to zrobie logi..
-
Zmiana silnika 2.0TDI BPW w Audi A4 B7 na 1.9TDI AVF
Witam Na początku grudnia kupiłem b7 z padniętym silnikiem 2,0 kupiłem słupek z głowicą z 1,9TDI 130 KM. Mechanik go założył i auto jezdzi super zero błędów na kompie, tylko mam problem z porannym zapalaniem przez 2s chodzi nierówno tak jak by na 3 cylindry a kolejne zapalanie juz jest ok. Gdy postoi z 4 godzinki w temperaturze poniżej 0 to znowu nie równo odpala. Pytanie do was czy ktoś miał podobny przypadek?? dodam ze cały osprzęt z 2,0 DPF został wałek głowicy z 1,9tdi. Pozdrawiam