Skocz do zawartości

Użytkownik007

Pasjonat
  • Postów

    235
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Użytkownik007

  1. W dniu 25.01.2024 o 01:39, lukas1920 napisał(a):

    Czescy naukowcy😉 powiązali błędy ad blue z czyszczeniem dpf chemią...

    U mnie chyba by pasowalo...

    https://www.fcd.eu/story/15778

     

    Mogę potwierdzić powiązanie czyszczenia DPF z błędem adBlue, u mnie również zaczeły wyskakiwać te błędy chwilę po praniu filtra (obecnie mam spokój gdzieś od wakacji). U jednego kolegi z formum z takim samym silnikiem również zaczeło sypać odliczaniem tuż po praniu filtra.. Przypadek? nie sądzę 

  2. W dniu 11.09.2023 o 20:00, sebaa napisał(a):

    Czy po takiej inicjalizacji podczas wypalania wartość obliczona powinna spadać do 0?

     

    Walczę u siebie z tym, że mi stosunkowo szybko nabija wartość obliczoną. DPF wyczyszczony, nie było z nim żadnych problemów, z tym że wypalał się co około 250 km. Na maszynie przed jak i po czyszczeniu wyniki były OK. Po założeniu na auto wyzerowałem wartość popiołu, sterownik ustawił wartość obliczoną na 0, zmierzoną na trochę ponad 5. Zrobiłem ponad 500 km do pierwszego wypalania, wartość zmierzona jak i obliczona nabijały się bardzo wolno, po pierwszym wypalaniu zmierzona spadła na około -3 a obliczona na lekko ponad 5. DPF wypala się co około 250 km, zmierzona oscyluje od -3 do max 4-5 a w tym czasie obliczona rośnie z okolic 5 do 23.5 i następuje regeneracja.

     

     

    Jest dokładnie tak jak piszesz, obliczona masa spada do około 5-6 i następuje koniec regeneracji (zmierzona zejdzie na -5 lub więcej).

    Ja również jeżdżę do pracy 10km w jedną strone i przy takich "traskach" wypala mi się co około 250km, masa zmierzona rośnie szybciej od obliczonej.

     

    Mam auto 3 lata, wyprałem DPF jeszcze przed całkowitym zapełnieniem, nie miałem z nim nigdy problemów ale myślałem że coś nie tak że tak często wypala i masa zmierzona rośnie szybciej od obliczonej i przerobiłem sporo:

     

    - pranie profesjonalne

    - wymieniony czujnik róznicy na ORI + adaptacja

    - auto nie spala oleju

    - dolot czysty bez grama oleju

    - EGR wyczyszczony

    - wtryskiwacze wymontowane i sprawdzone na maszynie pomiarowej

     

    Usłyszałem już tutaj fachowe odpowiedzi typu "filtr szrot" "filtr źle wyczyszczony" :facepalm:

     

    Wszystko wskazuje na to że przy krótkich trasach masa zmierzona szybciej rosnie i wypala co około 250km.

    Trasa do Włoch wypalanie wyszło co 890km.

     

    Z ciekawości mógłbym jeszcze podmienić przepływomierz, ponieważ wg mnie zawyża wskazania (wtedy sterownik zwiększa dawkę paliwa i wiadomo generuje więcej sadzy) ale nie wiem czy bede sie z tym jeszcze boksował.

  3. 15 minut temu, Langista napisał(a):

    Panowie, stoję przed wyborem dwóch opon i chciałem się zapytać, czy ktoś może ma jedną z nich i może potwierdzić opinie z neta, mianowicie chodzi o  :

     

    Hankook Ventus V12 evo2 K120

    i

    HankookVentus Prime4 K135

     

    Obie są w podobnej cenie ale V12 mają rant ochronny i nie wiem już, czy bardziej iść w komfort z Premium4, czy prowadzenie z V12 :grin:

    Nie wiem jak w tych modelach ale mam Ventus S1 Evo3 K127 i tutaj rant ochronny jest ale fizycznie to taki mały jakby go nie było, poza tym opony ok ale ja ze względu na praktycznie zerowy rant już bym ich nie kupił.

     

  4. oczywiście im bliżej zera tym lepiej, nie powiem ci jakie są dopuszczalne.

    Co do podkładek, miałem wypaloną podkładkę pod jednym wtryskiwaczem i na nim była korekta z ostatniego zapisanego pomiaru przed wymianą +0,52, reszta cylindrów, -0,05; -0,37; -0,08.

    Nie było żadnych objawów wypalonej podkładki, wycjągałem wtryski profilaktycznie do sprawdzenia na maszynie.

  5. Chodzi o łożyska w układzie różnicowym, czyli prawa strona w skrzyni biegów - o tych mowa że wyją i też jestem przed wymianą.

    Z lewej strony z kolei sprawa jest nieco prostsza, siada łożysko półosi, wybija gniazdo w korpusie skrzyni - osobiście nie miałem z tym łożyskiem z lewej problemów ale z tego co koledzy opisują dodatkowo wibracje na kierownicy no i oczywiście luz osiowy na półosi.

  6. A skąd wiesz czy nie w bloku ? 
    Na wyjściu nie znalazłem robiąc wstępne oględziny wiec pytam, natknąłem się na wątek w którym Ty piszesz ze czujnik za to odpowiedzialny jest w bloku razem z termostatem…

  7. Panowie gdzie mogę znaleźć schemat rozmieszczenia czujników płynu chłodzącego w silniku CNHA?

    Potrzebuję odnaleźć: "czujnik temp. płynu chłodzącego 1 rząd 1 na wyjściu chłodnicy" 

  8. Od czasu do czasu przy uruchomieniu silnika załączają się od razu wentylatory chłodnicy (nie ma to związku z wypalaniem DPF).

    Po takim zdarzeniu po sprawdzeniu VCDS pojawia się błąd wentylatora zwarcie z masą jak na zdjęciu w załączeniu. Po przewinięciu dalej pokazują się dziwne wskazania czujników temperatury 2222C oraz -273C (jak na zdjęciu).

     

    Czy ten błąd nie ma związku z tymi wskazaniami? Może czujnik przy chłodnicy wariuje?

     

    Ten czujnik chyba steruje załączeniem wentylatora…

     

    Nie chciałbym od razu wymieniać sterownika chłodnicy ?

    IMG_3854.jpg

    InkedIMG_3855.jpg

  9. Jakiej firmy dystanse+śruby możecie polecić ewentualnie jakich się wystrzegać ?
    Poza markowymi na aledrogo jest sporo tańszych dystansów wraz ze śrubami. I generalnie obawiam się jakości śrub aby nie były z plasteliny chińskiej ?‍♂️

     

    Ktoś coś poleci z własnego doświadczenia ?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...