Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Anelson

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Rozwiązania

  1. Anelson odpowiedź w Podrobki świec zapłonowych allegro bkur5et-10 został oznaczony jako odpowiedź   
    Dostałem info od zaprzyjaźnionego ASO Lublin GG Auto. Dla mnie specjalnie zamówili takie świece i porobili zdjęcia. Pozdrawiam serdecznie cała ekipę. Sytuacja się rozwiązała. 
    Każda świeca bez P ze stopką w JAPAN to poprostu podróbka. Niestety. Podrabiają więc nawet Ori z Audi/VW.. 
    ASO Audi zamówili to bezpośrednio od importera. A więc prawdopodobnie ilość podróbek na rynku jest zatrważająca. Dostajecie świece NGK - rozpakujcie, sprawdzajcie ten detal. I jeśli jest nie tak - zwrot. Tyczy się to absolutnie wszystkich świec wyprodukowanych przez NGK. Czy z oznaczeniem Audi/VW czy bez mają mieć tą stopkę inaczej to bardzo dobrze wykonana podróbka. Nic więcej. Wrzucę też zdjęcia świec po wymianie i tych starych po 2-3 k km. Jak zamówię te które są oryginalne.... 
     
    Edit. Miałem też rozmowę z Kamilem od @dzik. Różne świece mają różne te oznaczenia i wytłoczenia. Być może dotyczy ta sytuacja tylko tego modelu świecy. Trzeba by to wszystko skonfrontować bezpośrednio z przedstawicielami NGK. Obecnie produkcja jest też Tajlandia i Francja była bodajże. Czy też czytalem o Indonezji. Napewno najważniejsza rzecz - weryfikować firmę od której kupujemy daną część. Nie wierzyć w świece Ori za 15 zł bo to prawdopodobnie dziwne pochodzenie części. Tyle co odkryłem to się podzieliłem informacjami bo okazuje się że świece od chińczyka z magazynem w Parceli są do złudzenia podobne do Ori i różnica jest tak mała jak ta właśnie stópka. Czyli detal dla zwykłego człowieka nie do zauważenia. Dla świętego spokoju zamówiłem drogie Ori ze zdjęć bo myślę już teraz że warto zobaczyć jak to będzie chodzić. To nie są góry pieniędzy by analizować każda złotówkę między 15-40 zł za sztukę podczas gdy skutek zbędnego oszczędzania w tym przypadku może być zgubny w skutkach. 
    Odkryłem też że NGK bkur5et-10 w sklepie niemieckim Kaufland również ma stópkę w JAPAN napisie 
     
    Edit 2. 
    Wrzucam te świece po 2600km fejkowe. Mają dziwny osad, nie mają proszku u nasady jak Ori i stópki w P w napisie JAPAN. Ja tam będę to weryfikować w przyszłości. Spróbuję napisać też maila do NGK by zweryfikować wszystkie teorie ewentualnie o różnych fabrykach itd. chiński chińczyk z magazynem w parceli dał świece które praktycznie wyglądają 1/1 jak Ori ngk. Z jednak paroma wyjątkami. Sami mechanicy mówią że jest okej. Nie wygląda że coś jest nie tak. Moje odczucia nawet przy odpaleniu na tych nowych jest tak że jest leciutko, pieknie. Ja będę brał chyba z Kauflandu świece w przyszłości. Pewność obrotu jest 100% bo to niemiecka firma która ma jako podmiot zarejestrowany w Niemczech generalnie odgórny zakaz oszustwa jakiegokolwiek. U nas oleje są nie tym co piszą, wiele rzeczy jest niejawnych, a obrót na allegro też jak widać nie podlega żadnemu sprawdzaniu. Lecą chińczyki i rynek się wymieszał różnymi świecami, różnego pochodzenia. 
     
    Aczkolwiek nie wiemy wszystkiego bo samo NGK musiałoby się wypowiedzieć w temacie. :). Do czego się dało to doszedłem. Resztę pozostawiam każdemu do jego własnej interpretacji;) . 
    Kaufland.pl - Dostęp zablokowany
    WWW.KAUFLAND.PL Tyle ode mnie. Warto być czujnym:) i bezawaryjności życzę! 








  2. Anelson odpowiedź w Wypadanie zapłonu po instalacji LPG w A4 B7 2.0 ALT został oznaczony jako odpowiedź   
    Nie ma przymusu wymieniania wszystkich cewek. U mnie w 99% przypadków cewka powodowała wypadanie zapłonu - skoro masz cylindry podane w kodzie błędu to podmień cewkę na tym cylindrze. Cewki wytrzymują różnie, ale nie ma sensu wymieniać kompletu(reszta cewek może i jeszcze 100 tyś km pohulać, albo 5 tyś km, albo 50- tego nie wiesz, więc nie ma sensu) - wg mnie najlepsze cewki to Beru, NGK. Jakbyś dorwał oryginalne to jeszcze lepiej chyba. Natomiast bądź czujny bo wszędzie są buble i też miałem trochę nieprzyjemności z cewkami i dziwnych akcji.. - tak Beru, jak NGK. Z mojego doświadczenia poszedłbym jednak w Beru. Ja Ci powiem, że to się wymienia od razu - od ręki. Natychmiast. Zwyczajnie katuje jazda z niesprawnym cylindrem silnik - wymiana jest prosta - torx w rękę i wyciągasz jak baterie w pilocie . Od siebie dodam - warto mieć zawsze jakąś cewkę na zapas  - nie znasz dnia ani godziny w trasie - ja zawsze wożę jakąś . Życzę rozwiązania problemu . Pozdrawiam 
  3. Anelson odpowiedź w Spadek temperatury podczas jazdy został oznaczony jako odpowiedź   
    Ja bym wymienił termostat + czujnik na borsehunga. Zadzwoń do dziqa - firma pro choice 
    Kontakt - Pro Choice - części samochodowe, VAG, Motul, Mann
    PRO-CHOICE.PL Pro Choice - Marcin Kardaś ul. Witkiewicza 49/U-11 (za Lidlem) 71-124 Szczecin e-mail:  NASZ ZGRANY ZESPÓŁ DORADCÓW CZEKA NA KONTAKT: Kamil Paweł. Kamil B. Marcin Kamil GG 17787178 Paweł... Miałem dokładnie to samo co Ty niedawno i nie ma co zwlekać z niczym - te termostaty są awaryjne i potrafią nawet pęknąć, bo ten plastik jest z gównolitu troszkę. Miałem przypadek, że przy wymianie alternatora termostat poprostu sie rozwalił przy dotknięciu przez mechanika. Dobrze, że nie stało się to podczas jazdy i nie wywaliło płynu... Pierwsze oznaki termostatu, błędy - wg mnie od razu do wymiany. Behr/Mahle 200zł, Borsehunga czujnik temperatury 30zł . W 250 zł + koszty wymiany się zamkniesz. 

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.