Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Anelson

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Elring wariatora nie robi. Założę chińska. Właśnie gadaliśmy z mechanikiem. 16 zl z aliexpress jest lepsze niż ajusa Europejska za 38 z allegro którą Polacy wciskają Polakom jako Ori za 100 zł 🤣. Spadłem z krzesła. Wbija aliexpress za 15.99 z wysyłką z chin ! Hit! Poprostu hit 🤣. Polecam Te włosie na metalu na bank zatrzyma lepiej wyciek niż te ajusy. Nadda dirko jak trzeba i będzie git malina. Git malina jak to mawia Wazzup "nie takie rzeczy żeśmy kurła z Andrzejem robiły". 😂. Tego się nie spodziewałem. W nocy zamówiłem cos z aliexpress o oznaczeniu uszczelki wariatora, a tu się okazuje że to lepsze niż to co w Polszy Hiszpańskie chodzi 😂 Czekam na rozwój wypadków. Od razu poinformuje. Jestem zaskoczony PS. Odebrałem Auto od mechanika :)) . Nie cieknie, naddał dirkiem. Ba - kazał sobie 4 takie zamówić . Hit sezonu . Metalowa, chińska uszczelka z afrykańskim włosiem . Brzmi jak czarny, rudy, chiński żyd - najważniejsze , że działa . Obserwujemy.
  2. dzięki - pokażę mechanikowi . A założyć nową która ciekła, czy cisnąć na starej która nie ciekła? Z info z forum wynika, że stara ale przesmarowana, doszczelniona poprostu lepiej trzyma niż nowe ori/ajusy.
  3. Panowie . Pierwszy raz w życiu nowy element w moim Audi jest do d*py po 2 miesiącach i cieknie przez co nie wiem ile oleju mi obiektywnie bierze Audi. Do tego jak cieknie to tylko podczas jazdy i pęd powietrza puszcza olej na skrzynie itd. Wiadomo. Co robicie z tą uszczelką skoro jedyny zamiennik jest gó*no warty? Ona została wymieniona tylko przez przekonanie mojego mechanika , że raz zdjęta do prac serwisowych (uszczelniacze zaworowe bez czapki) powinna zostać wymieniona na nową. Do momentu wymiany nie ciekła. Podejście teraz jest takie - damy starą i naddamy jak to Wazzup mówi - dirko ELRINGA żeby było sucho . Macie jakieś patenty, doświadczenia? Z tego co czytałem nawet oryginalna nowa niedostępna ciekła po wymianie... I tak po rozmowie z ASO - do ALT nie można już też kupić uszczelki pokrywy zaworów - ale tu jest kochany ELRING czy Viktorek wiec ok. Pewnie i lepiej niż to ASO przebrzydłe. Do tego od niedawna są tłoki z pierścieniami MAHLE - więc pewnie mają już licencje na aftermarket w zakresie tychże części Wspomniana uszczelka to AJUSA - (polecona przez @benyA4 bo podobono MEHENKER to shit). I tu też pytanie jakie doświadczenia macie w kwestii ASO/AJUSA/Mehenker. Jest dużo jakichś patentów tej marki nowych - coś tam dłubią. Chciałbym posłuchać jakichś historii opinii. allegro.pl ALLEGRO.PL uszczelka co cieknie pomimo iż na oko wygląda na dobrze wyprodukowaną i ładną (w teorii i w oczach moich czy mechanika, a poleconą przez Benęgo) Bad Request PL.ALIEXPRESS.COM Z ciekawości kupiłem za 15 zl z wysyłką uszczelkę z aliexpress 06B109091D odpowiadającą. Jest jakby pokryta włosiem, a wewnątrz metal . Ciekawi mnie reakcja mechanika na to ustrojstwo. Hitem byłoby gdyby to jeszcze mogło przytrzymać wyciek . Anyway będzie zabawnie. Facebook | Error WWW.FACEBOOK.COM - na stronie mehenkera jest też nowy elektrozawór zrobiony pod koniec ubiegłego roku dedykowany 2.0 ALT. To wszystko co ustaliłem na dzień dzisiejszy. U mnie Audi ma 361 tyś km, 21 lat (w USA mogłoby w wielu stanach już spożywać alkohol). I wciąż wszystko w oryginale, w wakacje badaliśmy z moim mechanikiem wnętrze z racji uszczelniaczy i wyszło, że Wariator, wszystkie elementy takie jak łańcuch i napinacz są w stanie idealnym - jak i na oko sam silnik oraz jego parametry (kompresja itd.) . Meguin 5w40 forever . On mi wyciszył przy ok. 300 tys km wariator i już no można powiedzieć 100 tys km na Meguinie. Wnętrze cudo, cisza mak . Czekam na przemyślenia tutaj chłopaki wasze względem tego tematu bo to pierwszy raz przez 10 lat posiadana ALT żeby coś było tak cholernie upierdliwe. Generalnie zawsze podejmowałem wspólnie z @dzik, przyjaciółmi czy sam ze sobą dobre decyzje w kwestii doboru części i ich jakości Obecnie udało mi się (januszowaniem swym z allegropayem) kupić zestaw hamulców przód i tył + 4 wachacze górne za 650 zł łącznie z allegro z dostawą pod dom mechanika :DD . To jedna z większych Januszerek jakie zaliczyłem ale na dobrych podzespołach - @Dev pisał o Tarczach Febi ,że okej to wziąłem je bo najtańsze z najlepszych, a klocki dałem Brembo tył i przód TRW. Wachacze wziąłem na testy Master Sport z rzekomo nowymi sworzniami . Mechanik też zaskoczony w sumie jakością wykonania, jeździ to super. Już z 1,5 tysiąca km zrobione jest cisza i ideał. Także no do 360 tyś km można powiedzieć, że cały zestaw zawieszenia był oryginalny przez ok 20 lat. Łącznik miał 330 tyś km gdy go wymieniałem i wciąż miał pięknie wybite Audi na sobie. Był na bank nigdy nie dotykany. Auto już ponad 250 tyś i ok 10 lat ze mną. Oby tak dalej. Master sport zarzeka się gwarancją 3 lata/80tys km . Górne mam od nich, karabinowe mam abominację złożoną z Mooga i RTSa (dzięki namowom kochanego Dzika) i testujemy. Napewno moi ukochani mechanicy, majstrzy powtarzają zgodnie, że najczęściej niezależnie od marki wachacza - największym winowajcą braku wielkiego przebiegu na danych wachaczach (niezależnie czy to najlepszy chinski niemiec Master Sport,czy Lem, czy RTS, czy polecany przez mojego z doswiadczenia wzmacniany Meyle HD) jest poprostu niewłaściwy montaż który sprawi nawet, że ten LEM mistyczny padnie bardzo szybko. Pozdrawiam w nowym roku i czekam na jakąś pomoc/sugestie etc.
  4. Też tak myślałem dopóki nie znalazłem odpowiedniej apki. W sumie dopiero dzięki mechanikowi odkryłem czy jest to coś warte. Możesz zaznaczyć co Cię interesuje lub też masz opcje wszystkie czujniki i to działa. Natomiast zgodzę się że 99% aplikacji jest do kitu. Są płatne, nie wiadomo czy coś to daje. Z doświadczenia wiem, że auto jak jedziesz do fachowca chowa swoje bolączki i zmagasz się z tym Ty. To choroba samochodu. Jak masz dziwna awarię - jedziesz do mechanika i nagle auto przez cały czas jazdy mechanika i jego diagnostyki nie daje objawów które masz nawet od razu po wyjeździe od niego. Miałem tak z diagnozą skrzyni, silnika, spalaniem, korektami. Zachowaniem samochodu. Mieć takie małe za 8 zł ustrojstwo które daje Ci wgląd w wiele rzeczy w każdej dowolnej chwili dnia i nocy jest bardzo spoko jeśli umiesz to wykorzystać w odpowiedni sposób. Nikt chyba z vcdsem, kompem nie śpi i nie jeździ 99% czasu. A też zaznaczyć te momenty które są raz, a raz ich nie ma jest ciężko. Róbcie jak chcecie aby auta były sprawne . Dla mnie to fajna zabawka i mega pomocna. Najbardziej ważne i podstawowe parametry tak jak dla mnie - korekty krótkie i długie pokazywała. A ich zaburzenia w czasie dawały objawy szarpania, jakby wypadania zapłonów, wzrostu nagle spalania do góry itd. Nie zamierzam nikogo przekonywać 🤟. Ja się chcę cieszyć niskim spalaniem paliwa poniżej 7 litrów na 100km. Najlepiej ujemnymi korektami bo wtedy mniej pali i brakiem wyżej wymienionych objawów. Czy to będzie znajomy mechanik z vcdsem, kompem i logami czy ustrojstwo za 8 zł. Nie interesuje mnie to . Napewno to jest zabawka w porównaniu z VAGiem i kompem. Jednak bardzo użyteczna w obrazowaniu skąd mogą być dziwne objawy. I generalnie pomocna w zwykłym codziennym użytkowaniu auta. To poprostu pomaga w diagnostyce. Nie jest to jakaś kryształowa kula. Ale jak masz takie coś. I coś się dzieje. Możesz mechanikowi nawet przez telefon powiedzieć że zauważyłeś np. szarpanie, wzrost spalania, wysokie korekty które raz wracają do normy, a raz nie. Czy złe napięcie Sondy lambda lub nie wiem. Złe parametry przepływu powietrza itd. no cokolwiek masz. Albo błąd jakiś. Możesz mieć to włączone cały czas w aucie jak Bluetooth w radiu. Nic nie kosztuje, nic nie psuje a może pomóc. Czy to się w każdej sytuacji przyda? Pewnie nie. Ale czy jest szansa że namierzysz coś? Napewno wieksza niż tylko ze skakaniem w diagnostyce przez cały przekrój budowy silnika od przepustnicy po kolektor, przepływomierz, sonde, jakiś zawór na cewkach, świecach i przewodach kończąc.
  5. Anelson zmienił(a) swoje zdjęcie profilowe
  6. Logi ogarnial mechanik. Natomiast uważam, że warto mieć to i to. Ze smartfona widzisz dane cały czas - możesz mieć w tle z nawigacją. Niektóre awarie - jak ta która sprawiała, że raz jest okej, a raz nie z korektami. I nawet na jakiś czas pomaga odłączenie Aku i reset ECU - sprawiały, że obydwa sposoby mają swoje plusy. U mnie było to tak, że korekty tylko czasami nawalaly, lało za dużo paliwa, auto miało objawy szarpania, braku mocy, czy czegoś na kształt wypadania zapłonów. Bez sensu w sumie wymieniłem sondę na nową bo lewe powietrze tylko czasami na postoju dawał zawór par paliwa obok zupełnie całego układu i tylko na pracującym silniku i tylko czasami. Po wymianie korekty, jakieś akcje lewe wróciły do ideału. I nieważne w jakich sytuacjach korekty są od 1,56- -1,56 . A miałem po 25 długoterminowa cały czas i wtedy go dusiło jak zawór dał lewe powietrze. Chapeu bas dla mojego najlepszego mechanika. Ale generalnie to fajny przyrząd za 8 zł. Cały czas nie będziesz jeździł z kompem i logami bo tylko czasami masz jakieś objawy wypadania zapłonów, szarpania, czy czegoś. A co do NGK - niestety ja zacząłem mieć problemy jak zacząłem testować i NGK i beru. Musiałem z przynajmniej raz ktoras ich cewkę podmienić. Trafiłem na jakąś lipę i długo szukałem czemu właśnie coś telepie przy bucie, robią się dziwne akcje i auto dziwnie przyspiesza . Objawy były jakby losowego wypadania zapłonów które nie były zakończone błędem bo były tylko czasami i sporadycznie. Nie jestem mechanikiem - jednak z doświadczenia wiem, że robienie logów i jazda z nim(mechanikiem), laptopem, szukanie nie koniecznie może sprawić że od razu coś się znajdzie ;). A więc takie małe ustrojstwo, obserwacje na dłuższą metę i co się dzieje daje też info do analizy . To tylko moja obserwacja. Czasami awaria jest rozbudowana na 2 i lub więcej elementów. I daje bardzo dziwne objawy. allegro.pl ALLEGRO.PL To ten zaworek. Ja wziąłem Boscha chińskiego od @dzik. Borsehung to Ori made in france. Ludzie dają 2 gwiazdki produktowi bo ma zdarte oznaczenie audi 😂. Ori i Borsehung to Francja. Bosch to chiny w tym przypadku. Ale rolę spełniają obydwa. Szczerze mówiąc od serca uwazam, że profilaktycznie 99% ludzi którzy mają coś na kształt losowego wypadania zapłonów, większego nieco spalania, szarpania czy ogólnych problemów powinno wymienić ten zawór. To wręcz szokujące jaką to robi różnicę . Edit. 2. Co do cewek przypomniało mi się, że kiedyś wymieniłem cewkę bo miałem błąd wypadania zapłonu w skanerze diagnostycznym. Mimo iż nie miałem nawet jakichkolwiek objawów jakiegokolwiek problemu.Auto chodziło prawidłowo. . Profilaktycznie sprawdzałem auto, olej itd. i takie kwiatki też się działy. A czasem masz ewidentnie coś nie tak i jakichś sensownych śladów powodu takiego stanu rzeczy nie ma .
  7. Ale z tym małym czymś może to robić na smartfonie podczas jazdy. Problem z tym wszystkim polega na tym , że korekty się zmieniają co chwilę. Możesz mieć długie czasy tego jak wszystko jest okej, a potem się załamuje, błędy też raz mogą być a raz ich nie ma. Co Ci po logach w czasie kiedy tego nie uchwyci, a to małe coś pozwala Ci widzieć co się dzieje na korekcie kiedy rośnie spalanie/szarpie/jest wypadanie zapłonów. Też przerobiłem trochę kompletów świec/cewek przez 200 tys km i 10 lat 2.0 alt. Mi te działania z podobnymi objawami co do kolegi pomogły. Okazuje się że są elementy - czym byłem zdziwiony które dają do układu lewe powietrze jakby poza układem. A więc możesz sobie pchać dym i będzie szczelnie, a wspomniana część i tak będzie waliła lewe powietrze podczas swojej pracy ;). Teraz mam 2 cewki NGK/2 Beru. W obwodzie dwie jeszcze beru sprawne. Jak trafisz wadliwe to trafisz wadliwe. Jedni mają więcej szczęścia niż inni. Ostatnio widziałem w TVN Turbo jak koleś pojechał do Klimka bo nie był w stanie naprawić samochodu mimo iż dwa razy wymieniał przepustnicę na nową i problem był dalej. Wszyscy rozłożyli ręce. Facetowi Klimek po raz trzeci wymienił przepustnicę i nagle zaczęło działać . ;). Poprostu dwie poprzednie miały wadę. Przeżyłem w życiu cieknące hepu które nie było uznawane reklamacyjnie przez firmę, Bosch przepływomierz był gorszy od 20 letniego oryginalnego. Reklamacja uznana. Oraz np. czujnik temperatury cieczy oryginalny nigdy nie działał, a borsehung chodzi od 3 lat. Do tego chińczyk jest w stanie tak podrobić każdą z tych części, że nawet nikt nie jest do końca w stanie się połapać bez awarii, że w dzisiejszych czasach coś nie jest kompletną chińszczyzną. Takie czasy. 🤟😃😁. Nawet termostaty jeszcze kilka lat temu były made in Germany, a teraz jest China - behr/mahle. Jakość części spada, prawdopodobieństwo nawet najbardziej chorych sytuacji rośnie.
  8. Wymień zawór par paliwa (80zl najlepiej Bosch/borsehung) , wtłocz dym w układ i sprawdź czy będziesz miał gdzieś nieszczelność. Tyle na początek. Opowiedz też skąd kupiłeś świece i dlaczego kupiłeś cewki NGK (niestety ja miałem podobnie jak Ty losowe dziwne akcje i szarpania) - w mojej ocenie lepsze są Beru. Sprawdź też ten cały układ zapłonowy - może listwa nie domaga, może cewki są wadliwe(NGK podmienialem chyba nawet dwukrotnie zanim wszystko się ustabilizowało). Beru są pewniejszym wyborem niż NGK na tym polu. Do tego dochodzi problem lewych świec które mogą być podróbką i mogą robić te jazdy. Edit. allegro.pl ALLEGRO.PL Kup też to i ściągnij apke car scanner..tam łącz się bluetoothem z Audi. W trakcie jazdy będziesz miał wgląd na wszystkie parametry silnika . Daj znać jaka masz korektę długoterminowa. Jeśli ona skacze to może lewe powietrze z zaworu par paliwa (nie da się tego namierzyć;) - on wariuje na postoju) ewentualnie przepustnica, przepływomierz, świece, cewki, nieszczelność układu np. w kolektorze (warto uszczelnić przy okazji jakichś prac - uszczelki dość drogie i ciężko dostępne). Powodzenia!
  9. Dostałem info od zaprzyjaźnionego ASO Lublin GG Auto. Dla mnie specjalnie zamówili takie świece i porobili zdjęcia. Pozdrawiam serdecznie cała ekipę. Sytuacja się rozwiązała. Każda świeca bez P ze stopką w JAPAN to poprostu podróbka. Niestety. Podrabiają więc nawet Ori z Audi/VW.. ASO Audi zamówili to bezpośrednio od importera. A więc prawdopodobnie ilość podróbek na rynku jest zatrważająca. Dostajecie świece NGK - rozpakujcie, sprawdzajcie ten detal. I jeśli jest nie tak - zwrot. Tyczy się to absolutnie wszystkich świec wyprodukowanych przez NGK. Czy z oznaczeniem Audi/VW czy bez mają mieć tą stopkę inaczej to bardzo dobrze wykonana podróbka. Nic więcej. Wrzucę też zdjęcia świec po wymianie i tych starych po 2-3 k km. Jak zamówię te które są oryginalne.... Edit. Miałem też rozmowę z Kamilem od @dzik. Różne świece mają różne te oznaczenia i wytłoczenia. Być może dotyczy ta sytuacja tylko tego modelu świecy. Trzeba by to wszystko skonfrontować bezpośrednio z przedstawicielami NGK. Obecnie produkcja jest też Tajlandia i Francja była bodajże. Czy też czytalem o Indonezji. Napewno najważniejsza rzecz - weryfikować firmę od której kupujemy daną część. Nie wierzyć w świece Ori za 15 zł bo to prawdopodobnie dziwne pochodzenie części. Tyle co odkryłem to się podzieliłem informacjami bo okazuje się że świece od chińczyka z magazynem w Parceli są do złudzenia podobne do Ori i różnica jest tak mała jak ta właśnie stópka. Czyli detal dla zwykłego człowieka nie do zauważenia. Dla świętego spokoju zamówiłem drogie Ori ze zdjęć bo myślę już teraz że warto zobaczyć jak to będzie chodzić. To nie są góry pieniędzy by analizować każda złotówkę między 15-40 zł za sztukę podczas gdy skutek zbędnego oszczędzania w tym przypadku może być zgubny w skutkach. Odkryłem też że NGK bkur5et-10 w sklepie niemieckim Kaufland również ma stópkę w JAPAN napisie Edit 2. Wrzucam te świece po 2600km fejkowe. Mają dziwny osad, nie mają proszku u nasady jak Ori i stópki w P w napisie JAPAN. Ja tam będę to weryfikować w przyszłości. Spróbuję napisać też maila do NGK by zweryfikować wszystkie teorie ewentualnie o różnych fabrykach itd. chiński chińczyk z magazynem w parceli dał świece które praktycznie wyglądają 1/1 jak Ori ngk. Z jednak paroma wyjątkami. Sami mechanicy mówią że jest okej. Nie wygląda że coś jest nie tak. Moje odczucia nawet przy odpaleniu na tych nowych jest tak że jest leciutko, pieknie. Ja będę brał chyba z Kauflandu świece w przyszłości. Pewność obrotu jest 100% bo to niemiecka firma która ma jako podmiot zarejestrowany w Niemczech generalnie odgórny zakaz oszustwa jakiegokolwiek. U nas oleje są nie tym co piszą, wiele rzeczy jest niejawnych, a obrót na allegro też jak widać nie podlega żadnemu sprawdzaniu. Lecą chińczyki i rynek się wymieszał różnymi świecami, różnego pochodzenia. Aczkolwiek nie wiemy wszystkiego bo samo NGK musiałoby się wypowiedzieć w temacie. :). Do czego się dało to doszedłem. Resztę pozostawiam każdemu do jego własnej interpretacji;) . Kaufland.pl - Dostęp zablokowany WWW.KAUFLAND.PL Tyle ode mnie. Warto być czujnym:) i bezawaryjności życzę!
  10. Cena regularna za zwykłe bkur5et-10 40zl? Cena jest właśnie regularna, a sprzedawca zapaletal się chińczyk. Zresztą sprzedawca tych oryginalnych ma same oryginały na aukcjach. Więc to akcja taka no. Skomplikowana i drążę temat. Z oferty mogę zawsze zrezygnować. Czekam na odpowiedź ASO. Generalnie do firm polskich z dobrą reputacją, mająca dobre oceny mam zaufanie. Natomiast jeśli to chińczyk który ma w parceli magazyn no to sory. Natomiast same różnice podróbka vs oryginał są fascynujące. Tutaj przepraszam że działałem za szybko.:) PS. Generalnie myślałem że poprostu przestrzegę przed jakimiś dziwnymi sprzedawcami na allegro którzy wcinają się i można przypadkowo kupić coś co wydaje się polską aukcją, polskiej firmy, a to chinol który ma pojedynczą np. aukcje.. Tych podróbek prawie się nie da odróżnić. Sama strona NGK niewiele podaje. A wyszło że i te oryginały niby też zacząłem analizować bo zauważyłem ten niuans tuż po tym jak myślałem w sumie że temat zamknąłem. Myślę że jednak jedyną firmą która może potwierdzić lub zaprzeczyć jest jednak ASO. Zobaczymy. Cała ta sprawa to przypadek 🤟 PS2. Popisałem z ta firmą od tych ngk Ori. Narazie się wstrzymuje bo się trochę podpaliłem. . Bardzo komunikatywnie i spoko. Napisali też o świecach do auta mojej mamy - golfa V że się wyprzedały( co też budzi kolejne pozytywne emocje) . Narazie tak o - nie budzi moich zastrzeżeń firma i sprzedawca. Natomiast no trochę poniosło mnie i sprawdzę/ porównam te świece z tą z ASO. I zobaczymy co się wydarzy. Nie goni mnie nic. Jeśli ktoś ma doświadczenie z tymi różnicami między tymi świecami i ewentualnymi fejkami. Proszę o ewentualne info. Warto to wyjaśnić i ustalić różnice fake vs Ori. Choćby dzięki @dzik czy @Wandej- którzy handlują tymi świecami być może będzie można ustalić czy świece NGK obligatoryjnie muszą mieć kreskę pod P w JAPAN - czy też to kwestie partii etc. Bo sama strona https://www.ngkntk.com/pl/newsroom/press-release/poland/2019/podrobka-czy-oryginal/ Nic nie mówi o tym niuansie. Za to internet porównując bezpośrednio fake z oryginalem wskazuje na niuans w nazwie
  11. Postaram się ogarnąć w edycji . Narazie dotarłem do jeszcze większej ilości szokujących rzeczy bo zacząłem analizować same świece które są rzekomo oryginalne. Wstrzymałem zakup z tego powodu. Na allegro jest Audi ASO Rzeszów które ma oryginalna świece jedną w sprzedaży. Wg zdjęć - czy to Ori z Audi czy bez NGK ma w napisie JAPAN taka stopkę pod P . Czekam na odpowiedź ASO Audi czy w tej świecy ta stopka istnieje. Wg internetu ten detal to główna różnica między Ori a chińczykiem. Czyli mam nadzieję że to nie prawda i bzdura. Ale okazuje się że być może - odpukac ale Chińczycy podrabiają nie tylko świece aftermarket NGK ale i oryginalne Audi/VW z opakowaniem 1/1. To samo co z amerykańskimi strunami do gitary , czy np. mikrofonami . Dziwi mnie że generalnie tak dość tanie rzeczy są podrabiane. No ale często nawet sprzedawcy nie mają pojęcia że w obrocie jest chiński towar.. także czekamy ;). Bo sam mam mętlik . Sama strona NGK podaje bardzo rozbieżne info. Info od ASO będzie kluczowe. To jedyna różnica organoleptycznie różniącą obydwie świece w teorii.
  12. Witam. Chciałem opisać Wam na forum jako przestrogę sytuację z którą mam teraz do czynienia. A mianowicie. Kupiłem z rozbiegu nowe świece z racji moich działań z Audi i wymiana uszczelniaczy zaworowych, rozrządu. Świece wyglądały jak oryginalne. Zrobiły już 1500 km. Nic się nie dzieje. Nikt nie zauważył problemu - świece miały oznaczenia Japan ale jak pamiętam bez tej kreski jaka powinna być.. . Aż do dziś wieczora jak na allegro dotarłem do tego od kogo ja to kupiłem. ... Bądźcie czujni. Agenta zgłosiłem na Allegro. Wrócę z trasy zmieniam świece. Nie mam zaufania do znikającego chińczyka choćby sprzedał mi świece w złotym opakowaniu.. Kiedyś miałem taką samą sytuację ze strunami do gitary i nawet sklepy polskie miały podróbki... Zamawiam od tamtej pory tylko od dystrybucji. Jak widać taka sama sprawa, a nieco gorsza dotyczy również świec. I tutaj chce też zarekomendować super ofertę i sprzedawcę który pisał do mnie dziś w nocy że ma po 15 zł za świece oryginalne NGK z oznaczeniem Audi/VW i zapewnił mnie o ich oryginalności. Mają ich całkiem sporo. Zamówiłem na zapas by się już nie przejmować zwykłymi NGK które mogą być oszukane w taki sposób... Że lecą na drugi dzień z chińskiego magazynu w jakiejś parceli... I nie zauważysz jak nie przesledzisz przypadkowo kto to jest... allegro.pl ALLEGRO.PL Tu link do tych Ori ngk których mają zapas. - firma sprawdzona, która chce dojść do posiadaczy pojazdów lat 1995-2005 - mając dużo starych i nowych części. Treści wiadomości udostępniam. Polecam. I uważajcie!! PS. Jak widać nawet tak tanie NGK - bo świece do ALT są relatywnie tanie - te zwykłe. Są niestety podrabiane.. Ale to nie pierwszy raz . Te struny o których wspomniałem też są tanie oryginalne. A mimo to ktoś w Chinach łasi się by robić to samo, tak samo i wciskać bubel masowo bo produkt jest "popularny". Masakra. Chciałem się podzielić żeby wzmocnić uwagę bo Chiny atakują ze wszystkich stron. Sprawdzajcie od kogo na allegro kupujecie ważne podzespoły, zaglądajcie na firmy, opinie itd. Na forum jest @dzik, jest @Wandej . Tutaj zawsze można mieć pewność jakości :). Niestety miłość do allegro, allegropaya, szybkość działania i zamawianie pierdół mnie tak pochłonęła że dałem się zrobić Chińczykowi w bambuko. . Pozdrawiam wszystkich posiadaczy ALT i no cóż. Myślę że z tej sytuacji odkrycie takich fajnych świec to jedyny plus - uważam swoją drogą, że w 1.8T i 2.0 alt losowe nawet niewidoczne dla kompa wypadania zapłonów to zmora. Dlatego podróbki świec nie pomagają... ;). 🤟.
  13. To nie takie proste. Jeśli już chcesz gęściej to zadbaj o jakość tego 10w40 i znajdź jakiś który ma dobre parametry - najlepiej syntetyczny. Może to obecnie działać jak zimy są słabe ale ogólnie rzecz biorąc jeśli będzie mniej brał to przy 10w40 można zwiastować poprostu szybsze zużycie wariatora, łańcucha, napinacza, czy zaworu wysokiego ciśnienia. Rozważano 5w50 do AlT bo większy parametr przy wysokich temperaturach jest. A ALT to silnik wysokotemperaturowy i nie tracisz nic na jakości względem 5w40. Ja lałem nawet 0w40 z nadziejami że olej szybciej będzie ściekał i łatwiej będzie badać poziom. U mnie zawsze po 15 minutach jest pół bagnetu a po nocy 3/4 bagnetu. Różnica dość mała 100-200 ml może. Ale jednak. Swoją drogą ciężko mi uwierzyć że 10w40 aż tak bardzo Ci zejdzie z braniem na dłużej. Dawaj update . Są ludzie z B6 co jeździli na 10w40 i bardzo chwalili to oraz brak kontrolki oleju i brania. W każdym razie ten silnik to jedna wielka zagadka. Były remonty, były analizy, były oleje, były cuda , było wszystko. Efekty są dość ciężkie do podsumowania bo wielu nie wracało na forum z konkretnymi danymi później. Ciężko stwierdzić czy te wszystkie rzeczy, remonty na dłuższą metę sie udały jak nie mamy informacji po dłuższym czasie. Poza tym najważniejszą rzeczą jaką chciałbym żeby ktoś rozwikłał to dokładne różnice między silnikami B6 i B7. Żeby tego dokonać trzebaby porównać silnik nie biorący fabrycznie oleju z B7 do tego biorącego z b6. Efekty byłyby ciekawe. Jest absolutne.rozgraniczenie na forum na użytkowników z problemem olejowym i tych generalnie bezproblemowych którzy mniej się udzielają. ( Niestety) . Co do remontu silnika zauważyłem na allegro tłoki mahle zestawy do ALT. Nie widziałem na takich remontu. Były tureckie @Dajmon (mam nadzieję że na dłuższą metę z powodzeniem ) . No i tyle. Były też modyfikacje odmy niepewne. Myślę że warto podsumować wszystko i podziękować wszystkim którzy coś do tematu ALT wrzucili od siebie - są to przypadki skrajnie inne od siebie, dziwne. I generalnie fajnie , że stworzyła się społeczność związana z tym silnikiem by starać się rozwikłać jego problemy i wady. A myślę szczerze, że ten silnik w stanie biorącym olej w granicach rozsądku, zdrowo normalnie to genialna, prosta, łatwa w obsłudze i eksploatacji konstrukcja. Przeanalizujmy ceny części (wszystko jest dostępne w mega przystępnych cenach i dobrej jakości) . Wariator można regenerować u @benyA4 . Filtry są tanie jak barszcz - komplet kosztuje tyle dobrej jakości filtrów do wszystkiego co w niejednym nowoczesnym silniku sam jeden filtr paliwa, czy powietrza. Świece tanie, cewki nie mają nawet kabli - są jak baterie do pilota. Zestaw łańcucha to 400 zł hepu z napinaczem. Zestaw rozrządu snr z pompą Helu to też 400 zł. Magiel można kupić nowy za 1000 zł i ludzie piszą dobre opinie. Dwumas jest nie do zajechania praktycznie. Zawieszenie też ma fajne zestawy i też jeśli chcesz drogo - masz drogo, tanio - masz tanio. Możesz też posiedzieć i kupić fajny zestaw RTSa u @dzika . Półoś snr-ntn za niewiele ponad 500 zł . Ceny części dosłownie są porównywalne ze starymi Audi 80 - co w nowoczesnej napakowanej ekologia motoryzacji jest nieosiągalne. To jeden z ostatnich naprawdę świetnych silników. I nawet ten głupi olej go tak bardzo nie wyklucza. A jak nie bierze to Święty silnik dosłownie. Gdzie nie spojrzę ceny są kosmiczne. Ceny usług rosną. Ceny części rosną, a jakość maleje. Ekologia zamordowała już motoryzację. Auta są jednorazowe. Blacha coraz gorsza, ekologia jest droga, awaryjna i nawet niezły silnik, konstrukcje czy zawieszenie może uczynić skarbonką bez dna. To nawet zabawne że generować koszta może generalnie zdrowy samochód bo ma wadliwą elektronikę, czujniki napakowane chińskie z coraz gorszej gliny. Virtual kokpit można za 1800 zł kupić na Aliexpres. Zamiast analizować już nawet czy nowe silniki są jakkolwiek sensowne - nie ma to sensu bo i tak sama eksploatacja ekologii (DPF, adblue, czujniki wszelkiej maści) będzie droższa niż czysta mechanika i motoryzacja w prawdziwym wydaniu. Ten samochód - A4 B7 2.0 ALT pozwolił mi żyć i cieszyć się życiem zamiast poświęcać życie na jego naprawianie. Wolę kupić coś do gitary, nowa gitarę albo wzmacniacz lub nagrać jakiś projekt niż pakować grube pieniądze w naprawy auta. Dla mnie to najlepsze auto ever. 250 tys km, 10 lat ze mną. Wszystko wciąż w oryginale. Wymienione raptem kilka rozrządow, łożysko prawego koła tylko(lewe ma 356 tys km i 20 lat) , hamulce wiadomo eksploatacja(a i tak dzięki @dzik- takie zestawy dostaje że na jednym robię na luzie ponad 100 tys km.) , zawieszenie to raptem kilka gum, łączniki stabilizatora wymienione po 20 latach życia jeszcze oryginalne siedziały . W zawieszeniu tylko dwa wahacze zmienione karabinowe. Łańcuch, napinacz,wariator oryginalny. Wciąż. I choć naprawdę te elementy widziało na oczy kilku mechaników to nikt nie miał się czego czepić. Dobry olej, dobre filtry i to wygląda wszystko wspaniale wewnątrz. Genialnie wykonane auto, dobra blacha odpowiednio zabezpieczona będzie dożywotnio bez dziur - błotniki kupisz taniej niż do skody już pomalowane z ocynkiem (350zl z wysyłką gdzie chcesz za jeden) . Jakość wnętrza które nie chce się wytrzeć jest klasą samą dla siebie. To był szczyt Audi. Później już auta które gniją w kilka lat, problemy ze wszystkim i masowe awarie, akcje serwisowe, zmiany kodów silników, coraz badziej rozbudowana ekologia to już przestało w ogóle przypominać to do czego przyzwyczaiło Audi jako marka. . Później był punkt zwrotny. Audi zaczęło zarabiać jak wszyscy, robiąc coraz gorszy produkt , a coraz więcej chcąc zarobić. Samo zamordowanie B7 tak szybko wg wielu ekspertów i myślę, że jest w tym prawda było spowodowane w gruncie rzeczy tym, ze auto oferowało zbyt wiele za zbyt małe pieniądze. Oczywiście było delikatnie przestarzałe w 2008 - jednak to najkrócej produkowany jak mniemam model Audi w historii. Nie było potencjału sprzedażowego w czymś co jest za dobre i nie chce się łatwo psuć. To był też piękny debiut Waltera da Silvy i jego pierwszy sedan. A3, A4,A6 i A8 z Transportera wprowadziły Audi do klasy premium w czasy single frame. Jednak w mojej opinii tym co łączyło to co najlepsze motoryzacyjnie z tym co najlepsze designowo już na zawsze chyba pozostanie właśnie B7. Absolutna perfekcja. Ideał - powiew świeżości i hołd tradycji. Auto które będzie Ci wierne jak będziesz o nie dbał, a mimo 20 lat na karku wciąż wygląda młodo bo zostało narysowane przez wielkiego mistrza designu który wytoczył kurs designu na kolejne 30 lat dla całego największego koncernu świata i wszystko tworzone jest wciąż na bazie tego co wniósł generalnie do koncernu VW Walter da Silva.
  14. Myślisz, że nie dochodzi głębiej nawet po nocy? Ta górna warstwa schodzi cała na bank. Tłok jest czysty jak łza. To nie są duże pieniądze a wręcz groszowe sprawy za nadzieję choćby dotknięcia pierścieni defacto. Patrzyłem dwa razy już pod kamerką. Co się dzieje w pierścieniach nie powiem tego nie widać. Tutaj to trzeba mieć nadzieję, że pozytywnie zaskoczy. O ile jest problem! Możliwe że go u mnie nie było. Odebrałem Audi od mechanika. Jeździ super. Jest wszystko okej. Uszczelniacze zaworowe jak kamień stare . Myślę że na uszczelniacze to żadna chemia nie pomoże już tym bardziej. Zresztą jestem dowodem na to bo nawet forte lałem czy inne seal shit coś tam stricte pod regeneracje tych gum. Pojadę w trasę niedługo. Przegonię go i zobaczę czy olej przestał znikać. Nie wiem co mam powiedzieć w kwestii antykoksa. Te płukanki po 10 zł i trochę nafty ja uważam za zawsze opłacalne bo pomagają usunąć Stary olej+ jakieś lekkie osady i nic poza tym. Nie ma cudów. Antykoks na bank zdziera cały syf z denka tłoka po nocy. Co do pierścieni nie powiem nic bo nie mam już teraz pojęcia czy w ogóle u mnie pierścienie go potrzebowały. Napewno dużo syfu puszcza co oznacza że przed wymianą oleju i łącznie ze świecami w cenie 40 zł chyba warto . Ja poprostu mówię - w mojej ocenie stan wszystkich podzespołów u mnie chyba jest łącznym skutkiem całego mojego swirowania, dbałości i upierdliwości oraz dociekliwości. Wg mnie to małe pieniądze za te dodatki od czasu do czasu, a zysk duży. A największy chyba w skrzyni gdzie już dwa razy wymieniłem olej i dodałem jakiś dodatek regenerujący na bazie ceramiki. Efekt jest taki, że chodzi lżej i fajniej wszystko. Tak jak ktoś pisał. - umierającemu kadzidło nie pomoże. Jednakże myślę, że warto. Nie zaszkodzi a może pomóc. Miałem długa rozmowę z mechanikiem i mówił mi też , że mój przypadek należy raczej traktować jako odrębny i niemalże niespotykany z tymi uszczelniaczami w tym silniku i brakiem problemu z czymś innym. Jednak moje relacje mogą się przydać. Mam nadzieję. . Dam znać czy spalanie oleju zmalało do pożądanych pięknych 200ml/1000. Edit. Nowy look + zmiana rozrządu - ponowna rozbiórka przodu do tych akcji ze względu na cieknący uszczelniacz z przodu. Co do brania oleju 500 km i dolalem 150 ml - lecz po 300 km ilość się nie zmieniła. Dopiero zrobienie większej ilości kilometrów na raz(kapiący uszczelniacz) po 100 km w jedną stronę i zauważenie kapania z przodu pod rozrządem sprawiło że znowu zacząłem szukać i znaleźliśmy ten nieszczęsny uszczelniacz który kapał. Żeby nie bawić się poszedł nowy rozrząd i pompa wody bo już najechało to 40 tys km ponad. 40-45 bodajże. I ciekawostka. Pompa wody hepu zaczęła delikatnie ciec co wyszło przy demontażu. A więc coraz gorsze elementy. W gorszych pompach cieknie już po kilku tysiącach kilometrów. Tutaj niestety też delikatne WTF. Ogólnie rozrząd w dobrym stanie. Do tego podjąłem decyzję że skoro rozbieramy rozrząd to i ten grill zmienię bo stary miałem delikatnie ułamany po dotknięciu kogoś przodem i mikroszkodzie . Jest elegancko spasowany. Tyle. Kciuki że już będzie spokój. wszystko jest suche. Nic nie cieknie a więc cały pobór nie będzie możliwe zwalić na uszczelniacz. Stay tuned
  15. Absolutnie tak - auto lubi żeby je przegonić i usuwa się naturalnie wtedy nagar, auto się oczyszcza. Ja miałem na myśli usterki termostatu, czujników temperatury, pompy wody etc. - wycieków. Co jest tożsame własnie z jakością podzespołów używanych w eksploatacji i obserwacją tego co robi samochód i nam mówi generalnie. A i one spadają na jakości. Jeszcze niedawno behr/mahle był made in Germany - teraz China. Pompy Hepu które nie robią wycieków, nie zacinają się, czujniki temperatury wadliwe itd. Rzeczy powiązane ściśle z eksploatacją . Chodzi o to by nie dopuszczać do żadnych tego typu sytuacji gdzie istnieje możliwośc jakiegoś przegrzania materiału, zbyt wysokich temperatur itd.. - dbania o to by to nie miało miejsca. A i przez to powstaje tzw. problem poprzednich właścicieli którzy albo nie dbali o jakość eksploatacji/serwisy longlife/ upalali też nadmiernie itd. to wszystko mogło stworzyć tę otoczkę tego, że ten silnik tego nie zniósł i umierał niestety. - dlatego szkoda mi wszystkich pasjonatów którzy się jakoś na to nacieli szczególnie w wersji b6 pewnie w największym stopniu. Skoro behr, Bosch, czy wiele marek zalicza też mnóstwo wtop i produkuje w Chinach to co może się stać jak w kluczowych elementach układu chłodzenia czy też systemu chłodzenia będziemy używać jakichś gorszych marek i/lub niesprawdzonych rzeczy. 2.0 ALT jest delikatne jak cholera. Pisałem z @AndrzejK. o tym i dzieliłem się przemyśleniami, że ten silnik jest cholernie delikatny i robi się upierdliwy przy ok 300 tys km. - gdzieś powyżej 250 . Wspomniany kolega ma mniej niż 200 tys km. Gdzie też ja miałem praktycznie zerowe branie oleju. Na 10 tys km była to szklanka do 0.5 litra dosłownie. Mimo dbałości dlatego mówię, że z perspektywy Czasu i tego co widziałem po różnych specyfikach polecam stosowanie ich z głową wszystkie co jakiś czas. Przede wszystkim antykoks co wymianę świec powyżej 200 tys km gdy zaczyna się odkładanie większych syfow. Gdybym wiedział, że w sumie temu silnikowi i tak z czasem trzeba pomagać stosowałbym je profilaktycznie wcześniej:) . A być może jazda testowa rozwieje moje wątpliwości i mialem poprostu zużyte stare uszczelniacze zaworowe 20-letnie, z dużym przebiegiem i dlatego mi delikatnie skakał pobór mimo innych parametrów i czystości. Będę dawał znać bo się bardzo jaram 😀.
  16. PL Hej. Wymieniłem uszczelniacze zaworowe bez ściągnięcia głowicy. Auto ma 360 tyś przebiegu i 20 lat. Oprócz tego wszystko zdrowe, nie ma sensu niczego dotykać na ten moment. Jest perfekcja. Auto w moich rekach 10 lat i 250 tyś km od 116 099. Te 116099 w DE. Jestem wniebowzięty robotą mojego mechanika . I faktem, że nic nie wymaga jakichś działań. Łańcuch,napinacz TOP/ wszystko okej. Wariator okej - tylko zmienimy uszczelkę. Czystość i brak nagarów - również mistrzostwo. Liczę na to, że teraz będzie spalanie oleju max 200ml/1000km, a nie 400ml/1000. . Jeśli wszystko będzie dobrze więcej detali opublikuję i tzw. ścieżkę zdrowia ALT w Moim stylu . Może się przyda komuś 1. Płukanki 2. Zero longlife-u 3. Dobry olej Meguin 5w40 4. Antykoks na tłoki każdorazowo na całą noc co każdą wymianę świec 5. dobre części , nie dopuszczanie do żadnego przegrzewania i/lub innych dziwnych akcji. Wtedy jeśli mieliście auto które nie brało oleju to jest nadzieja, że mimo przebiegu również będzie bardzo dobrze i czysto. I piknie. Olbrzymia kompresja, mega czystość. Jestem podekscytowany traską nową i zobaczymy jak to będzie chodzić. Do uszczelniaczy z 2 lata już podchodzę. Pierwotnie dodawałem dodatki, płukanki itd. Nic to nie dało. NIc nie wskazywało na pierścienie. Zresztą sam mechanik mi powiedział, że raczej trafiłem w punkt bo uszczelniaczy były stwardniałe, nie dało się ich docisnąć/ścisnąć. Uszczelniacze Victor Reinz od @dzik. ENG Hey. I replaced the valve stem seals without removing the head of the engine. The car has 360,000 km and is 20 years old. Apart from that, everything is healthy; there's no point in touching anything at this point. It's perfect. I've had the car for 10 years and 250,000 km since 116,099 km. That 116,099 in DE. I'm thrilled with my mechanic's work. And the fact that nothing needs any work. The chain, tensioner, and top-mounted timing belt are fine. The variator is fine – we'll just replace the gasket. Cleanliness and no carbon buildup are also excellent. I'm hoping that oil consumption will now be a maximum of 200ml/1000km, not 400ml/1000km. If everything goes well, I'll publish more details and a so-called ALT health path, in my style. Maybe someone will find it useful 1. Flushes 2. Zero longlife 3. Good Meguin 5w40 oil 4. Anti-coating for the pistons overnight after every spark plug change 5. Good parts, preventing any overheating and/or other unusual behavior. Then, if you had a car that didn't use oil, there's hope that despite the mileage, it will still be very good and clean. And it will be beautiful. Great compression, super clean. I'm excited about the new route and we'll see how it goes. I'm already trying to replace the seals that are two years old. Initially, I added additives, flushes, etc., but it didn't help. There was no indication of any signs of rings. The mechanic himself told me I was probably right because the seals were hardened and couldn't be compressed. Victor Reinz seals from @dzik. @MarioR34 @benyA4 -dzięki za pomoc z tą uszczelką, że się nie nadziałem na takie przepłacenie

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.