-
1.8T AMB - ANALIZA LOGÓW + WYKAZ BŁĘDÓW
To, że jest burdel to wiem, ale się na tym nie znam. Co mam zrobić w pierwszej kolejności i czy w ogóle jest sens się za to zabierać. W pierwszej kolejności regenerować turbinę i wymienić sondę? Chciałbym oddać auto do naprawy i chciałbym zasugerować co trzeba zrobić. Obecny mechanik nawet nie zrobił jazdy z podłączonym komputerem. Mówi tylko, że turbo może być wadliwe. Kiki Edit. Auto nie dawało się rozpędzić powyżej 3tys, Jeśli mam na automacie to auto przyspiesza wolniej ale w miarę normalnie, z pewnością nie ma odcinki sekundowej mocy przy 3k.
-
1.8T AMB - ANALIZA LOGÓW + WYKAZ BŁĘDÓW
Na kolanku jest bardzo dużo oleju, albo z odmy albo z turbiny - była kilka miesięcy regenerowana we Wrocławiu. Dodatkowo auto strasznie dużo pali - około 19L/100km. Co z lambdą? na postoju skakała z -1,5% do 3,8% W trakcie robienia logów auto odcinało dwukrotnie na jednej prostej, jakby odcinało na chwilę paliwo Z 3tys obrotów spadało do 1k i ponownie rosło. Nie dało się zrobić loga wkręcając auto na choćby 5 tys obrotów. Pzdr Kiki
-
Kiki28 obserwuje zawartość 1.8T AMB - ANALIZA LOGÓW + WYKAZ BŁĘDÓW
-
1.8T AMB - ANALIZA LOGÓW + WYKAZ BŁĘDÓW
Witam, Prośba o pomoc w zdiagnozowaniu auta, nazbierało się kilka rzeczy i chciałbym wiedzieć za co się brać. Auto straciło na mocy i znacząco dymi. Uszczelka sprawdzona testerem, plynu nie ubywa. Przy robieniu logów na 3, auto traciło moc przy dodawaniu gazu z 2x podczas jednego testu. Auto to automat, tiptronic. LOGI: Log #471819 Log #471820 Log #471821 Log #471822 Log #471823 Wykaz błędów: ( missy są od rozwalonej instalacji LPG) 16804 - Catalyst System: Bank 1: Efficiency Below Threshold P0420 - 002 - Lower Limit Exceeded 16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected P0300 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent 16685 - Cylinder 1 Misfire Detected P0301 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent 16686 - Cylinder 2 Misfire Detected P0302 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent 17658 - Fuel Level too Low P1250 - 008 - Implausible Signal 17887 - Brake Boost Vacuum System: Mechanical Failure P1479 - 008 - Implausible Signal - Intermittent 16795 - Secondary Air Injection System: Incorrect Flow Detected P0411 - 002 - Lower Limit Exceeded 16519 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Heating Circuit Malfunction P0135 - 008 - Implausible Signal - Intermittent 17956 - Boost Pressure Regulation Valve (N75): Open Circuit P1548 - 004 - No Signal/Communication - Intermittent 17837 - Circuit for Brake Vacuum Pump: Open Circuit P1429 - 004 - No Signal/Communication - Intermittent
-
Wewnętrzny przegub od strony skrzyni - przód prawy audi a4 b6 1,8T quattro AMB
Cześć, Nie mogę nigdzie znaleźć wewnętrznego przegubu od strony skrzyni, znalazłem całą półoś ale za 2,5k. Ktoś może coś poradzić? Pasuje jakiś przegub z innego modelu do: Audi a4 b6 1,8T quattro z automatyczną skrzynią biegów Z góry dzięki za info Pzdr
-
1,8 AMB wymiana głowicy
Cześć, Roztrzaskała mi się głowica w AMB 170KM, prośba o info jakie są możliwe kody do podmianki?
-
1,8T Analiza błędów
Sprawdziłem i po kilku depnięciach wskoczyło na 920mbar. Gdzie dokładnie jest ulokowana syrena alarmu? Dzięki za pomoc.
-
1,8T Analiza błędów
Witam, Prośba o pomoc w diagnozie auta. Z tego co sam się domyślam to napinacz i łańcuch do wymiany bo czasem jest słyszalny. Ogólnie wycieka jeszcze płyn chłodzący - jestem w trakcie szukania, po przełączeniu na LPG zaczyna się wydobywać trochę białego dymu nie wiem czy to nie uszczelka - na PB jest ok ( czy jest możliwość , że plyn wyciekając leci na wydech i dlatego dymi na biało czy tylko uszczelka daje taki objaw? woda sie zbiera na wysokosci akumulatora), ale pomimo tego wycieka jeszcze gdzieś bo wywaliło mi zbiorniczek cały przez 4-5h. Katalizator jest starym błędem to wiem, cała reszta nowa. Prośba o pomoc bo już mnie qrwica strzela. Z góry dzięki 16804 - Catalyst System: Bank 1: Efficiency Below Threshold P0420 - 002 - Lower Limit Exceeded 17522 - Oxygen (Lambda) Sensor: B1 S2: Internal Resistance too High P1114 - 008 - Implausible Signal - Intermittent 17887 - Brake Boost Vacuum System: Mechanical Failure P1479 - 008 - Implausible Signal - Intermittent 16795 - Secondary Air Injection System: Incorrect Flow Detected P0411 - 002 - Lower Limit Exceeded 16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected P0300 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent 16686 - Cylinder 2 Misfire Detected P0302 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent 16685 - Cylinder 1 Misfire Detected P0301 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent 16395 - Bank 1: Camshaft A (Intake): Retard Setpoint not Reached (Over-Advanced) P0011 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent Readiness: 0000 0000 00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266) 27-10 - Implausible Signal - Intermittent 01304 - Radio 49-00 - No Communications 01134 - Alarm Horn (H12) 49-00 - No Communications 01368 - Alarm triggered by Luggage Compartment Switch 35-00 - - 01369 - Alarm triggered by Hood Switch 35-00 - - 01561 - Left Rear Door 59-10 - Can't Unlock - Intermittent EDIT: Jednak na PB też dymi z rury, przy spokojnej jeździe jest ok ale jak przycisnę do 5k obrotów to leci sporo.
-
1.8T AMB Analiza logow
Co masz na myśli gaz przelany? Miałem problem ostatnio z gazem przy przełączaniu wywalało zapłony i czasem nawet gasł. Wymieniłem wtryskiwacze, trochę pomogło ale nadal czasem przy przełączeniu szarpnie troszeczkę i po błędach widzę, ze tez wywala missfire ale dużo lepiej jest - nie wywala mi checka. Pytam, bo u gazownika bylem już parę razy i zwalił to na wtryski, wtryski wymienione problem mniejszy ale nadal jest więc nie chce znów do niego jechać z nastawieniem "nie działa co dalej". W takim przypadku coś jeszcze może być zapchane czy może to być kwestia regulacji? Przyznam, że już z tym gazem ręce mi opadają. Ps. Można jakoś sprawdzić podciśnienie Vagiem?
-
1.8T AMB Analiza logow
Hej, Podrzucam resztę logów, prośba o opinię. 002-033 - GAZ https://log.malonetuning.com/chart/251892#H8KLCAAywozCp1wCA23CjUEKw4MwDATDv8KiwrMMdcKbw58YH8OURsK4wobDhArCshLDksK%2Bwr5xDMKlwoced8KGYUMAw6VZNnYjGVU2QMKPwrfCiMO%2Fw7DCtcOhwofDjMO3XMOYJcKVdcKpwoDClw4nw5HDvMOmYyIkLsKsZAzDncKUwo3DlcKcwonDmx3DrcK5FcK9wqFxdMKvLwLDjcOpaWdywrzDvcKIw6BxwogIw75UwrTCmsOUZcOKw5bCjB9iw7wAEENIQsK%2FAAAA 003-020 - PB https://log.malonetuning.com/chart/251893#H8KLCADCqsKMwqdcAgNNwozDiw7DgiAURMO%2FwoXDtcKQFMKtwq9vISxQbihJwoUGLsKmw7rDtRbCmhjClzPDp8OMaC0ew6l5D8KRwqTDj8KpLkVgMGjDpcKccsO4w5AWITxFw4rClknDrCTCvijCs8OkJFdpw5fDkBbDu2YKwo7CpMKzbAtxKy%2FDoFzCqRHDq8KcfMO%2FZMKRwoPCn8K4wp9tw6Yfw5ADFG44w6DCiBEnwpxxNRDCqsKLwrZyKsOLHMO6wrEawo3DuQIRNFoVwrkAAAA%3D 003-020 - GAZ https://log.malonetuning.com/chart/251894#H8KLCAAKwo3Cp1wCA03CjMOLDsOCIBREw7%2FChcO1wpAUwq3Cr28hLFBuKEnChQYuwqbDusO1FsKaGMKXM8Onw4xoLR7DqXkPwpHCpMOPwqkuRWAwaMOlwpxyw7jDkBYhPEXDisKWScOsJMK%2BKMKzw6QkV2nDl8OQFsO7ZgrCjsKkwrNsC3ErL8OgXMKpEcOrwpx8w79kwpHCg8KfwrjCn23Dph%2FDkAMUbjjDoMKIESfCnHE1EMKqwovCtnIqw4scw7rCsRrCjcO5AhE0WhXCuQAAAA%3D%3D
-
1.8T AMB Analiza logow
a 002-033 jest ok? Zrobię jutro resztę i na dniach ogarnę nieszczelność. Dzięki
-
1.8T AMB Analiza logow
Nie, nic nie było robione. Aktualnie mam prawdopodobnie problem z podcisnieniem - chyba jest drobna nieszczelność. Podrzucam stare logi robione nieco ponad rok temu
-
1.8T AMB Analiza logow
Cześć, Prośba o analize logów. AUDI A4 b6 1,8T, dodam ze logi robione na automacie po przelaczeniu na reczna zmiane biegow. Niestety nie weszla mi grupa 003 - 020 - prośba o info od czego ona jest? 002-033 - BENZYNA https://log.malonetuning.com/chart/251753#H8KLCAAnNcKmXAIDbcKNQQrDgzAMBMO%2FwqLCswx1wpvDnxgfw5RGwrjChsOECsKyEsOSwr7CvnEMwqXChx53woZhQwDDpVk2diMZVTZAwo%2FCt8KIw7%2FDsMK1w6HCh8OMw7dcw5glwpV1wqnCgMKXDifDkcO8w6ZjIiQuwqxkDMOdwpTCjcOVwpzCicObHcOtwrkVwr3CoXF0wq8vAsONw6lpZ3LCvMO9wojDoHHCiAjDvlTCtMKaw5Rlw4rDlsKMH2LDvAAQQ0hCwr8AAAA%3D 115-118 BENZYNA https://log.malonetuning.com/chart/251756#H8KLCADCizbCplwCA03CjEEKw4MwDATDv8KiwrMECU1fE3xwa8OhCFI7w4hyScO7w7rDhA7ClB53Z3bDpxnCnsO5w7XCkMOEFDXDl8KtAA4OW8K5ZsKVL8KfESFyYsO1w4ZwwpHDtGY1wrJMO8O5XcOaw6LDmiwSwpjCgjdfw5haeUPDk8OKwo3DuBDDqMOzwpNBJS7DlsOPTsOzD8OMA8OecXIIY8KHwr5aLsObKsO9bMKcwpw7ADFPJ8KOwq0AAAA%3D 115-118 - GAZ https://log.malonetuning.com/chart/251755#H8KLCAA8NsKmXAIDTcKMQQrDgzAMBMO%2FwqLCswQJTV8TfHBrw6EIUjvDiHJJw7vDusOEDsKUHndndsOnGcKew7nDtcKQw4QUNcOXwq0ADg5bwrlmwpUvwp8RIXJiw7XDhnDCkcO0ZjXCskw7w7ldw5rDosOaLBLCmMKCN1%2FDmFp5Q8OTw4rCjcO4EMOow7PCk0ElLsOWw49Ow7MPw4wDw55xcghjwofCvlouw5sqw71swpzCnDsAMU8nwo7CrQAAAA%3D%3D STAT: https://log.malonetuning.com/chart/251758#H8KLCADDhTbCplwCA23CjUEOw4IgEEXDrzJrJinDqm0IwotRJkjDkkIzTMKbw6rDqcKFNhoXXcO%2Bw7fDssOywp0Dw6HCqcKswozCgcKUKisYa8Kuw57CnGF7wo7Ch8KOH2XCusKnw4wYwqUsc8KFLxzCi8KkN8K3aSByZiFlOExeWRTCtcOgwobCtMKlXhwNwoXCgMKvHwJJw7HCqXvDksOew77ChBvDmsOzw4UbwrDCu8KkRUvCncOHwqTDncOZwpvDtx%2FCm8Kvw71ew5gAAAA%3D STAT GAZ https://log.malonetuning.com/chart/251760#H8KLCABIN8KmXAIDTcKMw4EOw4IgEETDv2XDj0tSwrTDujPChAPDisKGblLCoVnCtsKmw7XDqy00MR5nw57Cm3EOwp7DpcO1w6BMJklZwpcKOHhsw6VcwoQ%2FdETChETCmSQow4FJw7LCm0TCjRbCs8KZwrBxW8KcwpvCiSPCmRg0VMOSVl5RZcKlRkLCjGbDv8OJIMKcJsOtZ8KHw7kHw5zCgBYvOMOiDcOvHsOBdiXCrFrDqjJzwr%2FCtMKjw7dfw5TCuWgwwrMAAAA%3D Jak mam cos innego zlogowac to prosba o info.
-
Pomoc w nazewnictwie elementu silnika
Witam, Prośba o pomoc w ustaleniu nazwy elementu silnika. Rozwalilo mi sie to na pół i nie wiem co to jest. Nie widac zeby bylo polamane ale tez nie widze zadnego mocowania. PS. Czy to sie wymienia razem z przewodem czy samo? czy to mozna jakoś podlaczyć? Wcisnać się nie dalo. Jest to ta gruszeczka na gumowym przewodzie ( na czerwonym weżu ) Po rozlączeniu po lewej stronie widac dwie pomarańczowe dysze. Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za spam. Edit. dodaje jeszcze kolejne zdjecie - na zółto zaznaczylem dokladnie miejsce w ktorym sie rozdzielilo i o jaki element mi chodzi. Czerwony kolor prosze zignorowac.
-
1.8T AMB ANALIZA LOGOW
Ok w takim razie zajmę sie tym katem. Mam jeszcze jedno pytanko, czasem po odpaleniu po kilku godzinach przerwy przygasają mi światła i cała deska rozdzielcza. Przygaśnie tak z 10x i wróci wszystko do normy. Co moze być przyczyną?
-
1.8T AMB ANALIZA LOGOW
Ok, a czy należy szukać przyczyny w kacie czy może sonda któraś przekłamuje ? Czy z tych logów wynika, że sondy działają dobrze ?
Kiki28
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta