Skocz do zawartości

ROOS-19

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    22
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ROOS-19

  1. Cześć. Ze względu na problem z kierunkowskazami (blokowanie się) wymieniłem przerywacz kierunkowskazów/ św. awaryjnych na nowy za cenę 45 zł. Zwróciłem uwagę jednak, że pomimo właściwego działania elementu, to jednak non stop świecą się lampki, które we wcześniejszym przerywaczu świeciły się wyłącznie podczas uruchamiania świateł awaryjnych. Teraz świecą się bez przerwy. Co Wy na to?
  2. Cześć. Tak jak w temacie, chciałbym sprawdzić sprawność następujących czujników: czujnik położenia wałka rozrządu oraz czujnik położenia wału korbowego. Z tego co wyczytałem w internecie to oba czujniki odpowiadają za poprawny zapłon w aucie (dodatkowo sonda lambda, ale była wymieniana rok temu). Chodzi o to, że mam problem z szybkim zapłonem w aucie, konieczne jest przytrzymanie około 3 sekund. Moje auto to: A4 B5 1.6 ADP z 1997 roku.
  3. Witam po krótkiej przerwie. Nadal zmagam się z opisywanym wcześniej problemem... Brak już mi pomysłów prawdopodobnej przyczyny... Podpiąłem komputer kablem KKL i sprawdzałem programem VAG-COM. Żadne błędy nie zostały wykazane. Pomyślałem, że to może wina czujników: Sonda Lambda (ale jest niemalże nowa, wymieniona jesienią 2017 roku), czujnik położenia wałka rozrządu (sprawdzałem wtyczkę i wydaje się być ok), czujnik położenia wału korbowego (wtyczka jest ok, miałem sprawdzać miernikiem ale nie mogłem znaleźć informacji czy jest to czujnik indukcyjny czy halla- ma 3 piny). Nie chcę wydawać pieniędzy na oba czujniki, bo już wydałem dostatecznie dużo bez większego rezultatu. Na dodatek wyczyściłem przepustnicę i kupiłem nową rurę dolotową (stara była już nieszczelna). Ciśnienia nie sprawdzałem, bo aktualnie nie mam urządzenia do pomiaru. Czekam na znajomego, który powinien w przyszłym tygodniu pożyczyć. Z góry dzięki za podpowiedzi.
  4. Cześć wszystkim! Mam problem, otóż ostatnio byłem na przeglądzie, gdzie zdiagnozowano problem z łącznikiem stabilizatora lewego oraz końcówki drążka kierowniczego z tej samej strony. Wszystko zostało wymienione, przy sprawdzaniu (bo wszystko sam robiłem), zwróciłem uwagę, że podczas kręcenia kierownicą w lewo (od momentu, gdy koła są wychylone maksymalnie w prawo) to jest chwilowy moment kiedy słychać zgrzyt. Próbowałem określić przyczynę, lecz nic nie przychodzi mi do głowy, zwłaszcza że dziś nie miałem dostępu do kanału. Macie jakieś pomysły o prawdopodobnej przyczynie takiego zjawiska? Dodam, że wspomniany zgrzyt nie występuje w innych sytuacjach tylko podczas powracania kołami z maksymalnego wychylenia w prawą stronę. Z góry dzięki za wszelkie porady ?.
  5. Panowie, jakiś czas temu wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodniczego. Na samym początku nie dało to rezultatu, ale postanowiłem poczekać 2 tyg. oczekując poprawy. nadal jest tak samo... Czy macie jakieś inne pomysły? nikt za bardzo nie chce się podjąć szukania wady ze względu na mnogość możliwości usterki...
  6. Cześć wszystkim. Otóż mam dosyć spory problem z zaschniętym klejem (nie wiem jaki to...) w okolicach maski. Auto miało już tę wadę, gdy kupiłem, więc nie mam pojęcia co to za rodzaj kleju. Macie może jakiś fajny pomysł jakbym mógł usunąć ten mankament? Słyszałem o papierze ściernym wodnym o ziarnistości 5000 i że takim czymś to ścierać. Co Wy na to?
  7. Panowie, odłączyłem wspomniany czujnik. Efekt co prawda jest, ale nie wielki... Czas uruchamiania (z odłączonym czujnikiem) skrócił się o połowę, lecz nadal nie jest tak jak powinno być. Czy macie jakieś dalsze rady? Uważacie, że trzeba wymienić ten czujnik? A może to nie jest to, skoro odłączenie nie sprawia, że wszystko działa w 100%?
  8. Tak, jest to 1.6. Z tym czujnikiem będę mógł sprawdzić dopiero w piątek, ale rozmawiałem dziś z mechanikiem. Powiedział, że tego typu problem to normalna rzecz w starszych autach (jego również). Poradził, aby wymienić wszystkie (!) czujniki przy silniku...
  9. Pompka paliwa działa (słychać ją). Próbowałem znaleźć ten czujnik, lecz nie jestem w stanie go zlokalizować. Natomiast jeśli chodzi o tę przyczynę, to bardzo prawdopodobne, ponieważ ostatnio auto miewa problemy z kontrolką temperatury cieczy.
  10. Cześć! Mam cykliczny problem z uruchomieniem silnika "na zimno". Gdy silnik jest już rozgrzany, problem ten wtedy nie występuje. W pierwszym przypadku uruchomienie trwa około 3-4 sekundy. Ma ktoś z Was jakiś pomysł co może być przyczyną?
  11. Witajcie ponownie . Pozwalam sobie odświeżyć temat ze względu na nowe okoliczności związane z opisanym przeze mnie problemem. Co prawda sprawa została rozwikłana już jakiś czas temu, lecz dopiero teraz dodaję aktualizację. Otóż, pomimo wykonanych testów na utrzymanie odpowiedniej szczelności przez uszczelkę pod głowicą, gdzie wynik ewidentnie wskazywał brak usterki, została wykonana wymiana tejże części. Wszystko było wykonane zgodnie z procedurą, nie pomijając przy tym planowania głowicy. Efekt był natychmiastowy. Okazało się, że powstała minimalna nieszczelność, która wprowadziła cały zamęt. Przypomnę, że wada nie została wykryta przez popularnie użytkowany tester szczelności. Inną równie ważną przyczyną była połowicznie zatkana nagrzewnica. Aktualnie wszystko udrożnione i nawiew działa jak najbardziej prawidłowo.
  12. Dziś znalazłem czas, aby zająć się opisywanym problemem. Spróbowałem metody opisanej przez kolegę "wyzyk83". Sposób jak najbardziej efektywny, lecz trochę czasochłonny. Całość robiłem etapowo (zsunięcie przewodu do momentu aż otwór zacznie wypuszczać powietrze/ płyn), następnie ciagle obroty na poziomie 1,5 tyś do chwili gdy zaczyna wylatywać płyn chłodniczy. Po pierwszym podejściu temperatura nawiewu uległa zmianie. Za drugim razem już troszkę lepiej. Trzeci raz spowodował konkretne zmiany- ciepłe powietrze z nawiewu ?. I tak jeszcze 2 razy. Co prawda temperatura grzania nie jest jeszcze taka jaka powinna być, ale to kwestia braku czasu na kolejne etapy odpowietrzania. W moim przypadku, metoda jak najbardziej sprawdzona i efektywna. Wielkie dzięki za porady ?.
  13. Błędów brak. Mechanik doradził, aby nic z tym nie robić i czekać aż układ sam się odpowietrzy. Według niego jedyna skuteczna metoda, to zwyczajnie jeździć i czekać na samoistne przywrócenie grzania. Co Wy na to?
  14. ROOS-19

    Radio 1 DIN od B7

    Nie do końca rozumiem... W czym byłby problem w związku z nie posiadaniem FIS?
  15. Sprawa rozwiązana, ale nie całkowicie. Przyczyną okazała się być "sonda lambda". Kupiłem nową i wymieniłem. Fakt, auto ma z powrotem wcześniejszą moc- obroty prawie nie falują, ale.. wciąż na zimnym silniku uruchomienie trwa 3 sek.. ponadto na początku (pierwsze 2-3 sekundy), obroty znacznie spadają a następnie wracają do poziomu 1000. Na tym się kończy... Gdy silnik jest już rozgrzany, bądź odpalany chwilę po wcześniejszym uruchomieniu to nie ma żadnego problemu z rozruchem... Czy ma ktoś jakieś pomysły?
  16. Cześć. Ostatnio wymieniłem termostat w swoim aucie. Wcześniej nie było problemu z temperaturą nawiewu, lecz temperatura silnika nie przekraczała 70 st. C. Po wymianie problem z silnikiem został usunięty, ale pojawił się inny. Otóż w ogóle nie ma grzania... Przewody nagrzewnicy nabierają temperatury, lecz sam nawiew już nie... Czy to problem z odpowietrzeniem?
  17. ROOS-19

    Radio 1 DIN od B7

    Cześć. Mam zapewne głupie pytanie, lecz mimo wszystko nie znam na nie odpowiedzi. Otóż posiadam Audi A4 B5 z 96 roku. Chciałbym wymienić swoje retro radio na takie, z którego mógłbym odtwarzać muzykę z CD. Czy pasowałby radio (1 DIN) z B7?
  18. W najbliższy weekend mam zamiar ponownie spróbować coś porobić z tym problemem. Czy samo odpięcie przepływomierza wystarczy (sprawdzenie różnic pracy silnika podczas pracy na biegu jalowym)? Poczytałem w internecie o metodzie sprawdzania multimetrem. Wiesz może jakie napięcie powinno byc wskazywane podczas pracy przy danych obrotach?
  19. Cześć. Od jakiegoś czasu mam problem z praca silnika. Otóż odpalanie trwa około 3-4 sekund. Dodatkowo falują obroty oraz jest problem z mocą (ale, tylko gdy poruszam się z prędkością do 30 km/h). Zauważyłem również dziwną analogię, że po zalaniu paliwa na stacji (różnych stacjach ) mam problem z odpaleniem (nawet, gdy silnik jest rozgrzany), wtedy rozruch trwa 15 sekund. Biorąc pod uwagę powyższe objawy, według książki "Sam naprawiam Audi A4 B5" sprawdziłem stan bezpieczników (przewody i świece są nowe). Jest problem z napięciem na bezpiecznikach nr 28 oraz 29. Nawet po wymianie wspomnianych bezpieczników, miernik nie wykazuje na nich napięcia. Reszta bezpieczników ok, nawet nr 32 (odpowiedzialny za wtryski). Mógłby ktoś mi cokolwiek poradzić? Nie jestem specjalistą w dziedzinie motoryzacji, lecz chciałbym jeszcze popróbować zlikwidować ten problem samodzielnie.
  20. Po 3 tygodniach nadal bez zmian, jeśli chodzi o uruchamianie silnika. Pojawił się natomiast kolejny problem... Auto gaśnie podczas jazdy. Dziś ruszając ze skrzyżowania, obroty stopniowo spadały, aż do momenty gdy auto stanęło w miejscu. Na początku dnia, gdy silnik był zimny, to standardowo było odpalanie auta przez około 3-4 sekundy. Po przejechaniu około 20 kilometrów i zatankowaniu paliwa, auto nie chciało się uruchomić (na stacji paliwowej, natychmiast po zalaniu benzyny). Po czterech próbach silnik rozpoczął pracę, lecz dosyć kiepsko. Łatwo dało się wyczuć, że wraz z mocniejszym wciśnięciem pedału gazu silnik tracił na obrotach. Zgasł 2 razy... Potem po stopniowych próbach nakręcania większych obrotów silnik zaczął prawidłowo pracować. Kolejna wskazówka, która zwróciła moją uwagę to "skacząca" wskazówka obrotomierza. Amplituda skoku to około 1-2 kreski (1/10 tys.). Dodatkowo, z rury wydechowej wylatuje ciecz... Jako że auto stoi non stop na zewnątrz i jest użytkowane około 2 razy w tygodniu to pomyślałem, że to za sprawą wilgoci... Ale już sam nie wiem jak sobie poradzić z tym problemem... Nadal żaden mechanik nie potrafił rozwiązać zagadki.... Czy ktoś jest w stanie pomóc...?
  21. Cześć. Mam Audi a4 b5 (silnik 1.6) z 96 roku. Od dwóch miesięcy mam problem z odpalaniem. Otóż, gdy silnik jest zimny to odpalenie trwa około 3-4 sekund. Ponadto ostatnio były odczuwalne drgania przy prędkości 30-50 km/ h. Co więcej, nawet gdy silnik jest już rozgrzany, to i tak odpalenie trwa dłużej niż powinno. Dwa tygodnie temu samochód zupełnie nie chciał się uruchomić. Mechanik zaproponował komputer diagnostyczny, który miał wykryć ewentualne problemy. Podczas diagnostyki komputer nie wykrył żadnych błędów. Wymieniłem również świece na nowe. Po krótkim czasie auto znowu odpala, lecz tak samo jak wcześniej, czyli z małymi problemami. Mechanik polecił dolanie do paliwa środka wytrącającego wodę z baku oraz przewodów. Tak też uczyniłem, ale żadnych efektów... Czy ma ktoś jakieś pomysły? Mechanik również sugerował problem z rozrządem, lecz po analizie przez fachowca okazało się, że wszystko ok (?)... Czy ma ktoś jakieś pomysły bądź doświadczenia z podobną sytuacją? Wszyscy zgodnie twierdzą na wstępie, że to wina świec... ale świece są nowe i na dodatek z górnej półki... Z góry dziękuję za odpowiedzi . Zapomniałem dodać, że przewody też są sprawdzone i nie wykazują żadnych niechcianych cech. P.S.: Dodatkowo nowe elementy to: filtr paliwa, filtr oleju, akumulator.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...