-
WOJT44 zmienił(a) swoje zdjęcie profilowe
-
Woda w Bagażniku A4 Sedan
Witam ponownie Trzy razy uszczelniałem lampy ( silikon, klej do szyb, uszczelniacz z Casto.... ) i woda dalej zbierała się w bagażniku dokładnie tak samo jak na zdjęciach powyżej u kolegi hammerlev. Doszedłem do wniosku, że lampy są szczelne i cieknie, gdzie indziej. No i znalazłem u mnie woda ciekła do bagażnika przez odbojniki klapy bagażnika znajdujące się w tylnych błotnikach. Należy zdemontować odbojniki. Wyczyścić i odtłuścić odbojniki oraz miejsca ich mocowania na błotnikach. Posmarować uszczelniaczem i ponownie zamontować. Ja odtłuszczałem benzyną ekstrakcyjną i uszczelniłem klejem do szyb. No i cieszymy się z nareszcie suchego bagażnika Pozdrawiam
-
Woda w Bagażniku A4 Sedan
Witam U mnie ciekło przez lampy zewnętrzne. Uszczelniłem je na silikonie. Teraz wskazówka dla tych, którzy będą uszczelniali swoje. Lampy zewnętrzne są mocowane przez dwa otwory w błotniku. Uszczelniamy na lampie tylko i wyłącznie miejsca wokół otworów montażowych. Lampy wewnętrzne w klapie bagażnika mają wokół obwodu uszczelki. U mnie jedna parowała. Uszczelniłem obie nakładając silikon wokół obwodu na uszczelki.
-
CJEB 1.8 170 KM TFSI po przebiegu 150 000 km
Dziękuję Wszystkim, którzy się wypowiedzieli. Zamykam temat. Kupiłem sedana 1.8 TFSI 160 KM z 2008 roku i jak napisał kolega koomornik zostawiłem sobie środki na ewentualny remont. Ale się fajnie tym autem jeździ
-
CJEB 1.8 170 KM TFSI po przebiegu 150 000 km
Dziękuje koledze komoornnik za pocieszającą informacje. Jednak użytkownicy silników CJEB 1.8 TFSI 170 KM nie chcą się wypowiedzieć w temacie spalania oleju w ich bolidach. Szkoda, bo takie informację przydałyby się wszystkim przyszłym nabywcom używanych samochodów z tymi jednostakmi napędowymi.
-
CJEB 1.8 170 KM TFSI po przebiegu 150 000 km
Witam wszystkich Jestem nowy i bardzo chciałbym zostać szczęśliwym posiadaczem przecudnej urody Audi A4 B8. Budżet ograniczony więc rozważam dwie opcje zakupu : A - Audi A4 B8 1.8 TFSI 160 KM lub 2.0 TFSI 211 KM i od razu silnik oddać do remontu ( spalanie oleju ), B - Audi A4 B8 lift z silnikiem CJEB 1.8 TFSI 170 KM. Byłem pewien, że opcja "B" jest jedynie słuszna z uwagi na bardzo dobre opinie o silniku CJEB. Jednak w internecie znalazłem firmę VAG-EXPERT z Skoczowa zajmującą się kompleksową naprawą silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Zadzwoniłem do nich i zapytałem, która opcja jest lepsza "A" czy "B". Gość odpowiedział, że silniki 1.8 TFSI i 2.0 TFSI przed liftem średnio zaczynały spalać duże ilości oleju po przebiegu 70 000 km, a silniki CJEB 1.8 170 KM TFSI po lifcie zaczynają spalać dużo oleju po przebiegu 150 000 km. Byłem w takim szoku, że zapytałem faceta czy jest pewien tego co mówi ? On odpowiedział, że jest pewien bo już naprawiali silniki CJEB. Dlatego proszę wszystkich jeżdżących samochodami z silnikami CJEB 1.8 TFSI 170 KM o przebiegu powyżej 150 000 km o podzielenie się wiedzą na temat tego czy ich silniki spalają olej, a jeśli tak to w jakiej ilości ? Pozdrawiam