-
Czujnik przy wentylatorze
Witam, mam problem. Ostatnio przy przeglądzie silnika zauważyłem, że mam przypalone przewody idące do jakiegoś czujnika, a z trzech przewodów, które wchodzą w kostkę jeden (czarny) jest przerwany. Co to za czujnik. Nie wyskakują mi żadne błędy. Pozdrawiam
-
Diagnostyka kanału spalania
Ajj, miałem na myśli przepływomierz
-
Diagnostyka kanału spalania
A gdy wymienię przepustnice na nową to od razu mogę zrobić logi ? Czy najpierw trzeba trochę pojeździć, żeby komputer się nauczył itp
-
Diagnostyka kanału spalania
A jeśli chodzi o przepływomierz to taki za 200 zł z Boscha jest ok ? Czy raczej to też padło?
-
Diagnostyka kanału spalania
Tak, może nie od samego początku, ale od 1800obr na pewno. A co do odmy to mam sprawdzić czy nie ma pęknięć, czy jest jakiś konkretny sposób na to?
-
Diagnostyka kanału spalania
Cześć, zrobiłem logi. Rozkręciłem altka do 7k obrotów A co do skomplikowania to samo przyciśnięcie startu nie jest problemem. Gniazdo diagnostyczne mam pod kierownicą i kabel ledwo mi starcza gdy laptop leży na siedzeniu pasażera xD Ale tym razem wziąłem go na kolanka i nie było problemu Pozdrawiam LOG-01-033-002-05-01-18 - 2.csv
-
Diagnostyka kanału spalania
Odświeżam, pomoże ktoś?
-
Diagnostyka kanału spalania
Odświeżam
-
Diagnostyka kanału spalania
Cześć. Dziś przyszedł mi kabel, więc zabrałem się za testy. Testy sondy lambdy wyszły ok, a gdy przeszedłem do testu katalizatora, nie przeszedł go. A na stacji diagnostycznej pomiar katalizatora sugerował, że jest on w pełni sprawny. Przy auto teście wywaliło mi błąd: Address 01 ------------------------------------------------------- Controller: 8E0 907 557 Component: 2.0L R4/5VS G 0006 Coding: 0011501 Shop #: WSC 66565 1 Błąd Zapis.: 16804 - Catalyst System: Bank 1: Efficiency Below Threshold P0420 - 001 - Upper Limit Exceeded Readiness: 0000 0001 Skasowałem go, ale odkąd używam auta nigdy mi taki nie wyskoczył. Dopiero po wywołaniu zdalnie testu. Proszę o analizę logów. Ten dynamiczny test z poradnika wyszedł mi tylko do 5tys obrotów zamiast do 7, bo nie miałem gdzie się rozpędzić, a robiłem ten test sam, więc nie chciałem się rozbić xD Pozdrawiam LOG-01-003-020-091 zmienn faz.csv LOG-01-031-033-002 z grupą 031.csv LOG-01-032-033-002 - wolne obroty.csv LOG-01-032-033-002 butowanie.csv LOG-01-033-032-002 log dynam.csv Temp po odpaleniu silnika: Temp na zimno po nocy: Wywołany test kata: Okno kodów gotowości:
-
Diagnostyka kanału spalania
Dobra, zamówiłem już ten kabel. Po weekendzie przyjdzie, więc zrobię testy i wtedy się zobaczy
-
Diagnostyka kanału spalania
Więc gdzie może leżeć przyczyna?
-
Diagnostyka kanału spalania
3000km
-
Diagnostyka kanału spalania
Dzięki, zapoznam się. Aczkolwiek wolałbym zrobić to swoim sprzętem. Mam Auto Skaner Dominator MAX
-
Diagnostyka kanału spalania
Witam. Byłem dziś na przeglądzie i diagnosta mi powiedział, że mam trochę przekroczone spaliny. Dokładniej to nie spala mi całej mieszanki. (A ostatnio zauważyłem większe spalanie) Miałem robioną głowicę, bo auto brało mi olej. Diagnosta stwierdził, że komputer auta nanosi poprawki na mieszankę i skoro wcześniej brał olej to była poprawka naniesiona, a teraz jest inna mieszanka. Powiedział, żeby przywrócić komputer do ustawień podstawowych. Mam komputer do diagnostyki, ale żeby przejść do takiego głębszego menu muszę znać kod kanału. Macie może spis tych kanałów po polsku, ewentualnie podpowiedzieć gdzie mam tego szukać. Może to zły odczyt z sondy, też musiałbym znać nr kanału, żeby dobrać się do takiej informacji. Samochód to Audi A4 B6 2.0 benzyna ALT z 2001r. Pozdrawiam
Ombree
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta