Treść opublikowana przez maciek3400
-
Samoryglujące się drzwi co minutę w A4 B6
Już zamówiony, w sobotę zrobię podmiankę. Jeśli nie pomoże to zostają już tylko kable w wiązkach pod podłogą. Dzisiaj jeszcze spróbuję podmienić sterownik drzwi pasażera i zobaczę czy z zasilaniem lampek drzwi coś się zmieni. No i znów magia, podmieniłem sterownik drzwi pasażera, lampki drzwi i guzik szyby zaczęły działać. Ale na próbę podpiąłem spowrotem stary sterownik i o dziwo na starym już też działają lampki i guzik szyby. A wcześniej pomimo wszelakich prób to na tym sterowniku nie działało. W tej sytuacji to chyba musi być MK bo nic innego nie wyjaśni tej sytuacji PS: autoryglowanie bez zmian Update: MK na podmiankę dotarł, przygód ciąg dalszy, na obudowie BA a po podpieciu vcds pokazuje AR... czyli ktoś wymienił w nim flaczki ?
-
Samoryglujące się drzwi co minutę w A4 B6
Samochód zamyka się równo co 50 sec (wzbudzając na czas 30 sekund podświetlenie włącznika awaryjnych oraz diodki pomiędzy guzikami drzwi kierowcy od ryglowania/otwierania). Czyli po trzydziestu sekundach podświetlenie tych guzików gaśnie, ale dwadzieścia sekund później znów zamknięcie (pomimo że jest już zamknięty) i tak w kółko. Wszystko się przerywa dopiero gdy zamknę auto z pilota bądź kluczykiem całkowicie (czyli zacznie mrugać lampka przy szybie drzwi kierowcy) gdybym nie zamknął, to do rana pewnie aku by padło.
-
Samoryglujące się drzwi co minutę w A4 B6
W sensie jeśli zmieniam kodowanie a nie klikam wcześniej w logowanie a moduł i tak przyjmuje nowe kodowanie? Bo tak właśnie się dzieje, nie muszę się logować i widać, że sterownik przyjmuje nową wartość
-
Samoryglujące się drzwi co minutę w A4 B6
A po czym to poznać? wersja do wyposażenia niby pasuje. 8E0 959 433 BA. + w drzwiach 8E1 959 801 B + pasażer 8E1 959 802 B
-
Samoryglujące się drzwi co minutę w A4 B6
Najbardziej zastanawiające jest to, że otwarty stan drzwi pasażera zatrzymuje usterkę. W czym drzwi pasażera są wyjątkowe? Gdyby to były drzwi kierowcy albo anglik to bym się nie dziwił.
-
Samoryglujące się drzwi co minutę w A4 B6
Próbowałem kodować minimum, ale nie wpływa to na usterkę. Co do samego zamykania jest raczej regularna częstotliwość jak gdyby raczej wynikało z jakiejś funkcji do działania której czegoś brakuje, raczej niż ze zwarcia. Niestety nie znam żadnej która by pasowała a jak wspominałem, próbowałem już kodować minimum.
-
Samoryglujące się drzwi co minutę w A4 B6
Sprawdziłem dzisiaj, pod nogami sucho, skrzynka i moduł suche, wiązka oryginał kable ok
-
Samoryglujące się drzwi co minutę w A4 B6
Nie pomogło
-
Samoryglujące się drzwi co minutę w A4 B6
Witam, po przeczytaniu wszystkich tematów w związku z samoryglowaniem się drzwi, nie znalazłem odpowiedniego przypadku do mojego. Mianowicie: Auto cały czas zamyka wszystkie zamki, występuję to w równomiernych odstępach czasu, około co minutę, dwie. Zarówno przed uruchomieniem zapłonu jak i po zgaszeniu. Sytuacja bardzo uciążliwa. Dane: A4 B6 Moduł komfortu z końcówką BA+2 moduły w przednich drzwiach. tył korby. Zrobione: wszystkie kable 4 drzwi polutowane wszystkie mikrostyki każdego z zamków polutowane samochód poprawnie widzi wszystkie stany 4 zamków tj: locked/unlocked, safe/not safe, door open/door closed. podświetlenie nóg i drzwi działa (tylko pasażera nie świecą, ale o tym dalej) guzik awaryjnych gaśnie poprawnie około minutę po zamknięciu Przypadki kiedy nie zamyka się sam: uruchomiony silnik zamknięty samochód z pilota lub kluczyka (pełne zamknięcie sygnalizowane mrugającą diodą przy szybie kierowcy) otwarte drzwi pasażera (tylko i wyłącznie otwarcie właśnie tych drzwi wstrzymuje samoryglowanie) W module komfortu wyprowadzone już wszystkie błędy, pozostał jedynie przerwany obwód oświetlenia drzwi pasażera (nie mogę zlokalizować nigdzie przerwania obwodu, ale to raczej już nie może wpływać na tą usterkę). Zauważyłem również, że to ryglowanie ma postać taką jak to po naciśnięciu ryglowania z drzwi kierowcy (zamki się zamykają, ale nie uruchamia się czerwona dioda drzwi kierowcy, czyli nie uruchamia się safe), niestety guzik nie jest przyczyną, po wypięciu go problem pozostaje. Kodowanie modułu komfortu poprawne, wg, wyposażenia. Brak już pomysłów, a usterka bardzo uciążliwa. Nie wyjmowałem już tylko samego modułu komfortu, ale komunikacja z nim jest bez problemowa i wszystkie funkcje działają poprawnie także raczej jest ok. Najdziwniejsze, że otwarcie drzwi pasażera powoduje ustąpienie usterki (nie działa tam jeszcze guzik szyb, ale szyba chodzi poprawnie z guzika kierowcy). Proszę o jakąś wskazówkę co jeszcze sprawdzić, bo już nic mi nie przychodzi do głowy.
-
Antena - wzmacniacz - concert odbiór fm
Witam, mam problem z odbiorem fm w a4 b5 1997 przed lift. oryginalnie auto było z radiem gamma oraz wzmacniaczem antenowym 8D9 035 501A (urwany gwint anteny), chociaż w samochodzie po tapicerce patrząc brak telefonu. Niestety antena była całkiem urwana. Wymieniłem radio na concert również kaseciak, z powodu możliwości zamontowania adaptera SD/USB. Niestety występuje teraz bardzo duży problem z odbiorem radia. Mam w podsufitce kabel zasilania wzmacniacza antenowego (sprawdzony miernikiem, podaje prąd), także kupiłem na allegro antenę zamiennik z dwoma kablami (antenowy oraz zasilanie). Niestety odbiór praktycznie wcale się nie poprawia. Dokupiłem również wzmacniacz montowany przy radiu (ten paluszek zakładany na kabel antenowy przy radiu), niestety to również nie pomogło. Dodam również, że na starym radiu gamma zasięg jest równie kiepski także z radiami powinno być wszystko ok. Proszę o jakieś rady bo do tej pory nie potrzebnie wydałem pieniądze łudząc się, że popularne rozwiązania pomogą i w moim przypadku. Może ktoś jest w posiadaniu albo poda numery części (wzmacniacz, antena) które powinny być w komplecie z radiem concert. (choć znaleźć cokolwiek z oryginału do sprzedania jest nie lada problemem). *Pierwsze to należy się przywitać w odpowiednim dziale, a potem szukać pomocy.->Nowicjusz Zapraszam również tu ->Regulamin Trzeba czytać do czego dany dział jest: "Manuale - DIY - zrób to sam - W tym dziale znajdziesz poradniki, dzięki którym sam dokonasz napraw lub modyfikacji w swoim aucie." - temat przeniesiony
-
Kierunkowskazy przyczepy moduł
Witam, mam problem z gniazdem przyczepy. Wszystko świeci ok poza kierunkowskazami, które po wybrani jednej strony podają napięcie równocześnie na dwie strony a na dodatek powodują zwarcie gdy mam wpiętą przyczepę. Bez przyczepy kierunkowskazy w aucie działają bez zarzutu. Idąc po kablu dotarłem do przekaźnika/modułu (zdjęcia). I wydaje mi się że tutaj jest problem. Gdy włączę np lewy kierunkowskaz to napięcie pojawia się aż na 6 z 8 przewodów. Czy ten przekaźnik/moduł winien tak działać czy podawać tylko napięcie na 3 przewody np. R lub L. Dodam że płytka wygląda w porządku i nie śmierdzi spalenizną. Proszę o pomoc. Problem rozwiązany, zmostkowano kable 2x 3 sztuki oddzielnie R i L, pominięto moduł