Treść opublikowana przez Cipiorekk
-
Problem z kamerą line assist po jej wymianie w Audi A6 C7
Mała literówka. Mój błąd. Nie Tobie to może komuś innemu będę mógł pomóc 😜 pozdrawiam Cię ciepło i bardzo Ci dziękuję mimo wszystko za chęć pomocy!
-
Problem z kamerą line assist po jej wymianie w Audi A6 C7
Niestety nie miałeś racji. Ograniczał mnie moduł sara. Konieczne jest założenie modułu 6D. Przy błędzie kamery bądź kabla byłby błąd najprawdopodobniej 0161 - Video Cable for Image Processing C1107 02 [009]- Signal Failure Wiązkę no wykluczałem z prozaicznie prostego powodu. Podpięte jest wszystko zgodnie ze sztuką, przewody idą dokładnie tym samym miejscem co ori, zastosowałem wszystkie oryginalne kable, pomijam przedłużenie mas aby podłączyć je do punktów masowych aby nie „kaleczyć” oryginalnych kabli. Kalibracja kamery się powiodła. Parametryzacji również nie musiałem robić. Bo skoro moduły pochodzą z aut które fabrycznie miały zamontowane wszystkie funkcje które mnie interesują, to sw musi mimo wszystko na to pozwalać. Pozdrawiam. I w tym momencie chyba służę pomocom.
-
Problem z kamerą line assist po jej wymianie w Audi A6 C7
Udało mi się to chyba dobrze aktywować. W instrukcji napisane jest, żeby zaznaczyć w kanale adaptacji przetwornika obrazu opcje „rozpoznawanie znaków drogowych” inaczej „road sign fusion” konieczne jest kliknięcie jednak opcji „Oprogr. dot.obrazu do rozpoznaw i opracowywania znaków drogowych” korzysta wtedy domyślnie z nawigacji, gdy przejeżdżamy przy ograniczeniu to po rozpoznaniu pokazuje ograniczenie z drogi, po skrzyżowaniach jak widzę ograniczenie zmienia się, czyli „kasuje”
-
Problem z kamerą line assist po jej wymianie w Audi A6 C7
Dzisiaj wymieniłem moduł sara. Na 6d. Błędy po kalibracji poznikały w zasadzie. Nie wiem od czego jest jedynie „błąd” w zestawie wskaźników. Tj. Stan nie może zostać osiągnięty 0100. Lane assist w końcu zaczęło działać, kieruje autem, wibruje kierownica itd. Został jeden problem ze znakami. Potrafi odczytać, choć po jakiejś chwili wyskakuje taki błąd jak w załączniku. Błędów w vcds brak jakichkolwiek. Ktoś coś poradzi?
-
Problem z kamerą line assist po jej wymianie w Audi A6 C7
Kamera do wymiany? Czy do parametryzacji ?
-
Problem z kamerą line assist po jej wymianie w Audi A6 C7
No ale moduł sara jest do wymiany czy nie?
-
Problem z kamerą line assist po jej wymianie w Audi A6 C7
Nic to nie zmieniło. Dalej te same błędy. Możliwe że automatyczna identyfikacja przyczepy nie jest wyszarzona. I mogę to zaptaszkowac bądź nie.
-
Problem z kamerą line assist po jej wymianie w Audi A6 C7
-
Problem z kamerą line assist po jej wymianie w Audi A6 C7
W załączniku przesyłam skan Skan 5F.csv
-
Problem z kamerą line assist po jej wymianie w Audi A6 C7
Dołożyłem przetwornik obrazu i kamerę z innego auta. Położyłem wiązkę. Fabrycznie tych systemów nie było u mnie w aucie. Auto z którego pochodzą części miało Side assist, czytanie znaków, acc oraz matrixy. Dodatkowo hak i matrixy.
-
Problem z kamerą line assist po jej wymianie w Audi A6 C7
A jeśli w sterowniku który zakupiłem „fabrycznie” było zaznaczone że rozpoznawanie znaków jest aktywne to i tak muszę parametryzacje zrobic? Nie włączałem tego w 8E. Były te opcje już zaznaczone, więc jakby sw powinno być na tyle wysokie?
-
Problem z kamerą line assist po jej wymianie w Audi A6 C7
Posiadam odisa. Czy wgram tym parametryzacje? Pomógłbyś mi z plikami potrzebnymi? Model kamery to 4H0 907 217 F Przetwornik obrazu to 4G0 907 107 H. Kabel który posiadam to bas 6154, klon ale z doip jeśli byłoby potrzebne.
-
Problem z kamerą line assist po jej wymianie w Audi A6 C7
A jak wykonać tą parametryzacje? Skąd wziąć i jak dobrać pliki ? Czy błędy odnośnie modułu sara mogą wynikać z tego że ja mam moduł sara 3D a auto z którego pochodzi zestaw miało moduł SARA 6D? coś takiego znalazłem w międzyczasie.
-
Problem z kamerą line assist po jej wymianie w Audi A6 C7
Nie wykonywałem
-
Problem z kamerą line assist po jej wymianie w Audi A6 C7
Tak. A4 b7 to moje dodatkowe poprzednie auto, którym dalej jeżdzę. Pytanie dotyczy a6 c7 lift 2017r. Silnik 2.0 190km DDDA, skrzynia stronic 0b5. Tak jak napisałem doposażam auto w lane assist i czytanie znaków. Założona została szyba z miejscem na kamerę, założona była kamera, wiązka z przewodem video, przetwornik obrazu. Wykonałem kodowania które były zawarte w instrukcjach które znalazłem odnośnie lane assist i czytania znaków. Kalibracja kamery przy pomocy planszy i poprzez Odis, kamera nastawy przeszła pomyślnie. Pełny skan auta już dodaje. Log-WAUZZZ4G3JN064690-229846km 3.txt
-
Problem z kamerą line assist po jej wymianie w Audi A6 C7
Jestem w trakcie montażu lane assist i czytania znaków. Problem z kodowaniem jak rozumiem. Auto nie ma acc i matrixów. Takie błędy mi zostają. Jest ktoś w stanie pomóc? Z góry dzięki
-
Darmowy dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Cipiorekk skomentował(a) Hugo wpis na blogu w Darmowy Dekoder VIN Audi, VAG i Inne Marki – Dane Techniczne i WyposażenieWAUZZZF28PN070995
-
Darmowy dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Cipiorekk skomentował(a) Hugo wpis na blogu w Darmowy Dekoder VIN Audi, VAG i Inne Marki – Dane Techniczne i WyposażenieWAUZZZ4G3JN064690
-
Montaż i podłączenie lusterka fotochrom w A4 B6
Jaką opcje lepiej wybrać? Którędy z pomarańczowej wtyki pociągnąć kable?
-
Montaż i podłączenie lusterka fotochrom w A4 B6
Słuchajcie, bo w sumie jestem na etapie montażu zewnętrzych fotochromów. Lewa strona skończona. W prawej mam pociągnięte kable idące w drzwiach. Natomiast sprawa komplikuje się z połączeniem kabli z słupka do czego? Właśnie czego? Z prawej strony brak pomarańczowej wtyczki, mam tylko czerwoną w której nie widzę podobnych kabli do tych z lewej. Czy musze z lewej wtyki t17 ciągnąć dwa kable pin 7,8 do wtyki t20 słupek pasażera? Czy jak to wyglada. Z góry dzięki i pozdrawiam.