-
Po zmianie rozrządu i napinacze Blod p0012
Pozyjemy, zobaczymy...
-
Po zmianie rozrządu i napinacze Blod p0012
Problem ustal. Zmienilem olej na gestszy uzywalem ravenol 0w40 i zmienilem na sikacza castrol 5w40 + przegonilem dziada przez 60km okolo 170-180km/h + zalalem bene z BP (wczeaniej lalem tylko na Orlenie). Podejrzewam, ze predkosc i odleglosc przepchala troche smoka + gestszy olej dostal pare pkt.
-
Po zmianie rozrządu i napinacze Blod p0012
dziękuję
-
Po zmianie rozrządu i napinacze Blod p0012
Moze ktos inny podpowie jak to zrobic? Podbijam
-
Po zmianie rozrządu i napinacze Blod p0012
Moze ktos inny podpowie jak podmienic cewke?
-
Po zmianie rozrządu i napinacze Blod p0012
Piotrek o jakiej cewce mowisz? I jak zrobic jej adaptacje. Podpowiedz prosze cos wiecej
-
Po zmianie rozrządu i napinacze Blod p0012
Nie wyskakuje mi kontrolka zbyt niskiego cisnienia tylko caly czas mam P0012. Znalazlem dziure w wezu ktory idzie do turbo taki w litere "U" na koncu ma metalowe krućce. W poniedzialek przyjdzie wężyk, zmienie i zobaczymy czy blad bedzie sie pojawial na nowo. Wczesniwj blad wyskakiwal po przejechaniu 70km. Ostatnio dalem mu troche z buta zeby dokladnie zobaczyc z czego to sika i teraz wyskoczyl po przejechanych 45km
-
Po zmianie rozrządu i napinacze Blod p0012
Byłem wczoraj u mechanika, sprawdziliśmy ciśnienie oleju i nie jest za ciekawie. Jak był zimny to było 1,7 bara na jałowym ale jak się rozgrzał do 90st. to był tylko 1 bar.Na rozgrzanym przy 2k obrotów było 2,5 bara, przy 4k było 3,5 bara.Na silniku widać wyciek ale nie wiadomo z skąd, wszystko ochlapane od połowy w dół, ale nie dymi na niebiesko z wydechu.Co może puszczać ? Pompa czy uszczelka pod głowicą od strony kanałów olejowych? A może macie jakieś inne pomysły?
-
Po zmianie rozrządu i napinacze Blod p0012
Czy mogę na jakiś blokach w VCDS sprawdzić ciśnienie oleju?
-
Po zmianie rozrządu i napinacze Blod p0012
Cześć, Mam podobny problem u siebie, rozrząd dobrze ustawiony, wałki tez. Wcześniej mechanik źle ustawił synchro i auto nie chciało odpalać od strzała, zapalał za 4,3 czasem 1 razem, różnie, jak mu się chciało. Ustawił prawidłowo i pali za każdym razem. Problem pojawił się 2 tygodnie temu. Wyskoczył błąd P0012 - miał prawo bo nagle łańcuch z napinaczem zaczęły strasznie głośno chodzić. Po wyciągnięciu diagnoza: do wymiany napinacz i łańcuch - łańcuch luźny jak wór barana a napinacz można było palcem wciskać. Nowy napinacz autolog Po wymianie zero poprzednich objawów, ale po przejechaniu około 70km dalej wyskoczył błąd P0012 i powiem, że trochę rozkładam ręce i nie wiem co tam może go boleć. Podpowiedzcie od czego zacząć? Ciśnienie oleju słabe i hydraulika zawodzi ? Mechanik mówił ze wałki wyglądały mu na lekko wytarte i jak by miały rysy. Wstępnie można by powiedzieć, że słabe ciśnienie oleju i wałki dostają po d*pie. Może macie jakieś inne opcje które można by było sprawdzić? Dodam, że auto nie straciło na mocy, nie faluja obroty. Kmpletnie nic mu sie niedzieje oprócz tej wyskakujacej kontrolki...
mepo
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta