Treść opublikowana przez Kosa64
-
Rezonans, wibracje, czkawka w czasie jazdy [ROZWIAZANY]
co masz to samo? taki stukot przy kreceniu kolem? czyli co bedziesz wymienial?
-
Rezonans, wibracje, czkawka w czasie jazdy [ROZWIAZANY]
75-80km/h , niezalezne jaki bieg bo nawet podczas odjecia nogi z gazu w przedziale tej predkosci rowniez drga
-
Rezonans, wibracje, czkawka w czasie jazdy [ROZWIAZANY]
nic nie ma zadnych stukow podczas ruszania/cofania tylko w czasie jazdy wibracje przenoszace sie na cala karoserie. kola wywazone , autem nie sciaga ani nic.
-
Rezonans, wibracje, czkawka w czasie jazdy [ROZWIAZANY]
Aha... No to ładna lipa nie wiesz ile takie cos moze kosztować z robocizna? Bo jestem za granica a tutaj sie cenią. A i czy mozna tak z tym jezdzic do lipca przyszlego roku bo dopiero wtedy wracam do pl. podnioslem auto dzis jeszcze raz z jednej i drugiej strony i nie ma luzów góra dol jest tylko delikatny luz wzdluzny na półosi od strony pasażera - prawej. I taki ma ponoć byc Nagrałem film i gdy ruszam kołem cos stuka ociera z obydwóch stron jest taki sam dźwięk. Moze to byc ten przegub Wew? Czy ten stukot jest normalny?
-
Rezonans, wibracje, czkawka w czasie jazdy [ROZWIAZANY]
Hmm tylko ja mam ten luz od strony pasażera czy to jest to samo?
-
Rezonans, wibracje, czkawka w czasie jazdy [ROZWIAZANY]
2009 CAGA 2.0 tdi 143km
-
Rezonans, wibracje, czkawka w czasie jazdy [ROZWIAZANY]
Czyli ktora to czesc mozesz podac nr lub foto?
-
Rezonans, wibracje, czkawka w czasie jazdy [ROZWIAZANY]
Hmm film przedstawia luz od strony pasażera Z drugiej strony od strony kierowcy jest ten minimalny luz 1-2 mm i nie slychac takiego stuku wręcz mało co go slychac. Czyli ten co na filmie to bedzie uszkodzony przegub wewnętrzny?
-
Rezonans, wibracje, czkawka w czasie jazdy [ROZWIAZANY]
Wstawiam film jaki jest luz na tym przegubie. Po stronie lewej od kierowcy luz jest minimalny 1-2mm mysle ze to normalne. A na filmie sa stuki od tego przegubu. Jest to przyczyna moich drgań ?
-
Rezonans, wibracje, czkawka w czasie jazdy [ROZWIAZANY]
Chodzi ci o stronę od pasażera?
-
Rezonans, wibracje, czkawka w czasie jazdy [ROZWIAZANY]
Jutro sie za to wezme zobaczymy co pokaze
-
Rezonans, wibracje, czkawka w czasie jazdy [ROZWIAZANY]
Witam, mam nietypowy problem, który polega na tym że gdy nagrzeje samochód do temp. roboczej tj 90st pojawia rezonans TYLKO na 4 biegu w zakresie 1800-2100rpm w czasie delikatnego przyspieszania i co ciekawe gdy zdejme noge z gazu dalej nim wibruje. Auto wpada w delikatny rezonas jakbym jechał po pofalowanym asfalcie tak jakby podskakiwał bardzo szybko i gdy zejdzie sam z oborotów do 1750rpm problem ustaje. Dzieje się tak tylko na 4 biegu. Drązkiem od biegów nie drga normalne bardzo delikatne wibracje ale to na kazdym niegu wiec normalne. Dwumas wymieniony 4tys temu na LUK. Wtryskiwacze bym odrzucił bo jak już pisałem nawet gdy odejme noge z gazu problem dalej jest tylko w tym przedziale oborotowym. Na VCDS nie ma żadnych błędów. Nie mam pojęcia co to może być, może ktoś pomoże. aktualizacja dzis sie jeszcze raz przejechałem i stwierdzam iż czy jest nagrzany czy zimny silnik objaw jest taki sam ale dałem go 3 bieg obroty w granicach 3tys i 80km/h i rowniez dostał czkawki i wpadł w rezonans jak to opisane wyzej. Obejrzałem dzis służy dookoła i zauważyłem na tylnym kole ze ciężarki sa prawie odklejone. Czy to mozliwe ze te wibracje sa przez rozregulowanie wyważenia kol? wywazylem wszystkie 4 koła, problem nie ustąpił, mechanik przejechał sie i stwierdził ze do wymiany sa wszystkie opony bo maja nierówny okrąg (bicie promieniowe). Nie chcialo mi sie w to wierzyc wiec przełożyłem 4 koła z oponami od kolegi z tego sama auta i po problemie wiec jednak mechanik miał racje winne sa opony a dokładnie kleber dynaxer hp3 takie juz były na aucie jak kupiłem. Wiec jesli ktos ma podobny problem najpierw niech spróbuje podmienić koła, opony i sie przejedzie moze akurat tez sie okaże ze to wina opon. Pozdrawiam i zycze powodzenia
-
chwilowe spalanie 2.0 tdi 150 KM
Około 30-35l
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Hej czyściłem przepustnice i egr wszystko ładnie wyczyszczone założone nie było problemu. Ładnie chodził ale wezme sie jeszcze raz za to moze akurat przejdzie zobaczymy.
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Bardzo chetnie przyjmę propozycje tylko jestem we Francji. Dałbyś mi rade to wyslac zwykłym listem? Ja oczywiście pokryje koszta ?
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Średnica rurki to 32 mm tyle co otwór uszczelki. Ile wystaje przepustnica egr... szczerze to nie wiem, nie mam jak tego sprawdzić. To zwykła uszczelka oem na moje oko 0,5 mm. A jeszcze jedno pytanie. Zeby sprawdzić czy to wina egr to mam go odłączyć na włączonym silniku i sie przejechać ? Czy najpierw odpiąć wtyczkę i uruchomić silnik i jechac?
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Warto by było sprawdzić moze akurat bedzie pasować do CR ?
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Jest to u ciebie do kupienia? Bo na alledrogo nie ma takiego typu
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Objawy mam identyczne czkawkę w przedziale 1800-2200 głównie na 4 i 5 biegu. Masz racje ta przepustnica od egr-a wchodzi w ta rurkę i kryza tu nie ma sensu montażu. A moglbym ja zamonotwoac od drugiej strony? rurka nr 12 i ona idzie do chłodniczki nr 1
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Witam, przeczytalem ten wątek na forum ale nie znalazłem odp na moje pytanie dotyczącej owej kryzy/zaślepki. Otóż mam silnik CAGA 2.0 tdi rok 2009 avant audi A4 b8 i mozecie mi powiedzieć jaka ja mam ta kryze zastosować czy wypłuka czy normalna dziura na środku i tyle. Taka jak tu? Zobacz ofertę: Zaślepka EGR AUDi SEAT SKODA VW 1.4 1.6 2.0 TDi CR http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7296917619 Ta jest do cr2 a ta do cr1 Zobacz ofertę: Zaślepka EGR AUDi SEAT SKODA VW 2.0 TDi CR1 http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7431410819 ktora bedzie git? Aha i jeszcze gdzie mam to zamontować? Tak jak tu pokazałem? Pozdrawiam Jacek
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
Numer 8
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
Dokładnie tak samo spr sobie vcds ciśnienie paliwa czy skacze i czy jest duza różnica. Jesli tak to na pewno masz tez uszkodzony ten czujnik
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
Zobacz sobie na 1 str tego postu jest filmik i cały opis sytuacji wszystko jest napisane ?
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
Witam potwierdzam, ze winowajca był zawor regulacji ciśnienia paliwa na listwie common rail. Przesyłam cała procedura wymiany tego czujnika. Ja kupiłem używkę na alledrogo i działa bez zarzutów w koncu autem nie drga. Dziekuje wszystkim za pomoc Pozdrawiam ? sss.pdf