Skocz do zawartości

dsz25

Pasjonat
  • Postów

    26
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez dsz25

  1. Witam,

    Jest jedno krótkie pytanie odnośnie klosza reflektora w B7. Czy wersje halogenowe H7 i Xenonowe D1S mają takie same klosze w reflektorach przednich i czy w wersjach angielskich klosze są takie same jak w europejskich?

  2. Witam, mam problem z długimi światłami w lampie bi-xenonowej (bi-xenon skrętny). Ostatnio zauważyłem, że na prawej lampie przy przełączaniu z krótkich na długie przesłona elektromagnesu otwiera się z opóźnieniem. Potem trzyma. Jaka może być tego przyczyna?

    Dodam, że 1,5 roku temu miałem podobny problem też z tym samym elektromagnesem, tyle że w trakcie jazdy na długich wtedy przesłona co jakiś czas sama opadała i podnosiła się. Elektryk przeczyścił styki, psiknął kontaktem i przez 1,5 roku nie było problemu aż do wczoraj.

  3. A odnośnie akumulatora, czy jeśli przez 2 lata był regularnie niedoładowywany może zejść? A co do odpalania, to zawsze od razu odpala, tylko czasem takie wrażenie jakby nie palił równo na wszystkich cylindrach jednocześnie.

  4. W sumie mam jeszcze lpg, tylko nie wydaj mi się, że instalacja przepuszcza gaz, bo czasem tak odpala, a czasem całkiem normalnie, to wydaje mi się, że gdyby przepuszczało gaz to raczej za każdym razem.

    Tym bardziej, że w trakcie jazdy silnik jest dynamiczny i nie brakuje mocy. 

    Czy można ew. szukać przyczyny w słabej pompie albo badziewnych świecach?

    Albo w nienasmarowanym łańcuchu?

  5. Mam światła dzienne włączone od razu z rozruchem, a czy na przykład może to być objawem słabnącego rozrusznika, gdy jest dodatkowe obciążenie? 

    A co do odpalenia, to różnie z tym jest, nagrałem najgorsze odpalenia, są lepsze czasem. Sposób odpalania przypomina mi trochę sytuacje, gdy składa się silnik i stopniowo dostaje paliwo podczas pierwszego uruchomienia.

  6. Witam. Krótkie pytanie jest do filmików poniżej. Jaka może być przyczyna sytuacji, gdy podczas pierwszego rozruchu silnika w dany dzień, silnik dusi się/ męczy się przy rozruchu? Wrażenie jest takie, że słychać, że ciężko pali, jakby zmęczony był. Dodam, że akumulator nowy i alternator po regeneracji, filtr paliwa nowy. Mogą to być świece? Każde kolejne odpalenie w ciągu dnia mocne i idealne.

  7. Szybkie pytanie. Proszę o konkretne i bardzo treściwe wypowiedzenie się na temat tarcz Ferrodo i Textar, najlepiej z własnego doświadczenia. Jakość w trakcie używania, żywotność, prędkość zużywania się, osobiste odczucia itd. Mile widziane porównanie jednych z drugimi.

  8. Witam, jakieś 1,5 roku temu przypaliłem sprzęgło, aż poszedł siwy dym spod nadkoli i okropny smród utrzymywały się przez parę dni. Od tamtego czasu występuje dziwne chrobotanie zaraz po zmianie każdego biegu chwilkę po całkowitym puszczeniu sprzęgła. Tak samo w momencie wciśnięcia gazu gdy przechodzi się z płynnej jazdy do przyspieszania. Co to może być? Dodam, że dźwięk jest delikatny i nie jest zagłuszany przez inne odgłosy to musi być gdzieś niedaleko kabiny, ale raczej z przodu. Co dziwne sprzęgło nie ślizga i wszystko działa ok, tylko takie lekkie trzeszczenie.

  9. Pytanie jest krótkie i dotyczy świec NGK PFR6Q

    Jaka jest konkretnie różnica pomiędzy 5773 czy 6458?

    Prosiłbym o możliwie jak najbardziej wyczerpującą odpowiedź i konkretną, bo przeglądałem forum i konkretów dużo nie było.

    I podsumoując, które są lepsze (w przypadku LPG na sekwencji i wtryski barracuda)?

  10. 23 minuty temu, Homiczek napisał:

    na naklejce pod tylnią kanapą masz, kody o ile ktoś nie zmienił jeszcze

    To jest ta sama naklejka co w książce serwisowej? Bo raz ściągałem kanapę i wydaje mi się że nie, ale czy nie ma innej opcji sprawdzenia, np po nr vin, modelu czy roczniku?

  11. Witam, napiszę krótko odnośnie tego o co mi chodzi. Ogólnie po prostu śmierdzi gazem w środku samochodu. W trakcie jazdy jeżdżę na nawiewie cały czas i nic nie czuć. Wystarczy, że zostawię auto na godzinę i już czuć w środku nieprzyjemny zapach. Byłem u gazownika, sprawdzali czujnikem wszędzie, nic nie wykazało. Normalnie do tej pory nic takiego nie miało miejsca. Ani z rury, ani w środku, ani pod maską nic nie było czuć.  Teraz co ciekawe jak w środku wali doś mocno to ani pod maską, ani wokoło nic nie czuć. Tylko w kabinie. Prosiłbym o jakieś podpowiedzi.

  12. W dniu 13.07.2007 o 01:47, PawełKrK napisał:

    ja niedawno wymieniałem całą zawieche z przodu na Febiego.....nikomu bym nie życzył tego syfu....po 7 000 km wszystko znowu sie tłucze nie mówiąc już o przegubach które doprowadzają mnie do szału :confused4::confused4:

    może wcisnęli mi podróbke bo kupowałem przez allegro ale odbierałem na śląsku osobiście....zapłaciłem 1100 zł za komplet

    No Chyba raczej bo za febiego trzeba najtaniej w sklepie normalnym dać ok. 1400-1500zł

  13. Witam, tym razem jest pytanie odnośnie dźwięku po zmianie biegu. 

    Ogólnie to temat pojawił się po przypaleniu sprzęgła. Przy cofaniu, pod górkę, na trawie z przyczepką tak wyszło, że popełniłem błąd i przypaliłem sprzęgło przez krótką chwilkę, z okolic nadkoli zaczął w górę lecieć siwy dym i okropny smród typowy dla sprzęgła. Dosłownie chwila i szybko na luz, bo już wiedziałem co się stało. I teraz pytanie, bo od tego czasu czasami zdarza się, że po tym jak zmienię bieg pojawia się krótki delikatny dźwięk w stylu przejechania śrubokrętem po betonie na odcinku 1cm (o takie zgrzytnięcie). Ogólnie wygląda to tak, że normalnie wciskam sprzęgło, zmieniam bieg, puszczam sprzęgło, jest wrzucony wyższy bieg i tak po 1-2 sekundach pojawia się taki dźwięk. Raczej dość często, na zimnym, przez krótki czas po rozpoczęciu jazdy nie słychać nic, dopiero po jakimś czasie jak tam te wszystkie części złapią temperaturę. 

    Ogólnie przypuszczam, że to może być sprzęgło troszkę przypalone, tyle, że przy zmianie biegów wszystko działa płynnie jak wcześniej, biegi wchodzą bardzo lekko, bez problemów, na sprzęgle też wogóle nie szarpie, tylko te zgrzytnięcia. I tak się zastanawiam jaka może być tego przyczyna jakby ktoś mógł coś podpowiedzieć i czy coś z tym się da zrobić w miarę niedużym nakładem, czy po prostu już sprzęgło ma 240tys. km od nowości i powoli zacznie padać i się zmieni już kiedyś komplet?

  14. Zmieniłem ostatnio filtr paliwa. Wygląda, że miał przelatane ponad 240k. km. Jak do tej pory wygląda, że to o co mi chodziło się uspokoiło. Chodzi mi o to, że przynajmniej jak na razie, to dziwne falowanie obrotami przy rozruchu przeszło. Jest czasem na zimnym rozruchu delikatny chwilowy głośniejszy dźwięk, ale dosłownie nie dłużej niż pół sekundy i wg mnie wynika z tego, że olej musi być dopompowany do łańcucha rozrządu, ale jak na moje ucho to raczej na tyle delikatne, że nie powinno problemu jak na razie stwarzać. Najważniejsze, że teraz przy rozruchu wskazówka obrotomierza idzie dynamicznie do góry i nic nie przytrzymuje obrotów już, bo wczesniej to tak wyglądało jakby coś przy rozruchu dusiło silnik.

  15. W dniu 11.07.2018 o 22:53, dexter90 napisał:

    Jaki związek ma pompa? Ona nie ma związku. Na obroty wskoczy Ci dobrze, ale nie będzie smarowania i ot.

    Ja wymieniłem:

     

    1)Filtr paliwa na ori - bez zmian

    2)Zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej ori - bez zmian

    3)Zawór odmy ori - bez zmian

    Fakt jest jeden, że podczas tej przypadłości ciśnienie paliwa na listwie skacze. Ja stawiam na zaworek odpowietrzenia zbiornika paliwa (ten co cyka). Czasem wyskoczy błąd sporadyczny "Błąd odpwietrzenia układu zbiornika paliwa".

    Tylko własnie o to chodzi że od kiedy używam to auto nigdy mi jeszcze nie wysoczył żaden błąd.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...