Treść opublikowana przez KoMik09
-
4.2 bbk
Rozrządu jestem pewien, przed założeniem osłon jeszcze sprawdzałem czy blokady mi wchodzą. A problem dalej nierozwiązany, na wolnych obrotach chodzi równo, korekty na pierwszym zdj poniżej. Po dodaniu gazu do 3,5k rpm missfire na cylindrach 5-8, lambda control wtedy staje na 0% i bank 2 pokazuje lambda 0.77-0.8. Dziwi mnie właśnie fakt, iż wtedy nie robi żadnych korekt, co może być przyczyną tak bogatej mieszanki? Dodam jeszcze, ze wkład katalizatora wstępnego z tamtej strony się rozsypał i ten kat jest pusty, ale to raczej nie ma takiego wplywu na tak bogatą mieszankę z tamtej strony
-
4.2 bbk
Co do nierównej pracy silnika faktycznie byla nieszczelność. Możesz mnie kolego bardziej nakierować o co chodzi z FTST I FTLT ? poza tym pojawił się problem, na wolnych obrotach silnik chodzi rowniótko, natomiast nie ma siły wkręcić się powyżej 3,5k obrotów, jak do wkręce na takie obroty to znowu pojawiaja sie missfire na cylindrach 5-8 i kuleje strasznie. Jak się trochę ostudzi i odpalę go ponownie znowu pracuje równo dopóki się go nie wkręci do tych 3,5 tys obrotów
- 4.2 bbk
-
4.2 bbk
- 4.2 bbk
- 4.2 bbk
- 4.2 bbk
Witam Problem z 4.2 bbk, w bloku nowe tuleje, panewki główne oraz korby, wymieniony rozrząd, wariatory po regeneracji, nowe cewki i świece. Rozrząd ustawiony na blokadach, wszystko w porządku. Po założeniu silnika do budy i odpaleniu pojawił się missfire na 6 i 7 cylindrze. Cewki oraz świece zamieniane miejscami i to samo, wiec do wymiany poszły wtryski. Przełożyłem całą listwę wtrysków i pojawił się missfire na 1 cylindrze, zamieniony wtrysk z poprzedniej listwy paliwowej. Po odpaleniu missfire pojawił się wszędzie, silnik chodzi jak padaka. Poniżej zdj grup 91, 92, 93 i 15, 16, 17 ktos ma pomysł co to może być ?