Treść opublikowana przez Zibi201
-
1,6 ALZ nie odpala, stuka przekaźnik
ECU zmienione. Działa. Dzięki za pomoc.
-
1,6 ALZ nie odpala, stuka przekaźnik
Niestety sam nie zaradziłem. Mechanik twierdzi, że ECU padnięte.
-
1,6 ALZ nie odpala, stuka przekaźnik
Witam, jak w temacie - 1,6 ALZ przestał nagle palić, po włączeniu zapłonu przekaźnik 167 stuka jak oszalały i po chwili włącza się wentylator chłodnicy. Próbowałem podłączyć się Torque przez telefon (nie mam innego kabla i programu) to nie mógł się podłączyć do ECU... Jak próbowałem nim wyjechać na rozruszniku z garażu (wiem, wiem nie powinienem) to zapalił i chwilę zapalał. Teraz znów nie pali. Co to może być?
-
[1.6 ALZ] Wymiana rurki bagnetu olejowego
OK dzięki. Drutem nie chciało puścić. Ostatecznie mechanik mi to zrobił, ale nie był pewien czy coś nie spadło. Okaże się przy wymianie oleju. Zrobiłem ok. 2000km od tego czasu, więc chyba wszystko jest ok. Rurka założona podróba, bo była od ręki a na oryginał trzeba było czekać kilka dni (też kupiłem ale leży na zapasie).
-
Kod lakieru plastikowych dokładek (szarych)
Dzięki. Zeszło papierem wodnym 1000, poprawię 2000 i nie powinno być widać.
-
Kod lakieru plastikowych dokładek (szarych)
Pomyślałem o tym, ale obawiam się, że może nie pomóc...
-
Kod lakieru plastikowych dokładek (szarych)
OK rozumiem. Nie chcę w kolor nadwozia. Przytarłem i chcę to zamaskować.
-
Kod lakieru plastikowych dokładek (szarych)
Orientujecie się może jak znajdę kod koloru dokładki zderzaka? Na wlepie jest tylko kod koloru reszty budy LY9B.
-
[1.6 ALZ] Wymiana rurki bagnetu olejowego
Witam. Złamała mi się rurka/tulejka bagnetu olejowego w 1,6 ALZ w A4B6. Złamała się bardzo nisko, kolektor zasłania dostęp. Macie jakiś patent jak to wyciagnąć? Czy muszę demontować kolektor?
-
[1.6 ALZ] Problemy po wymianie sprzęgła
Mechanik mnie nie pytał czy ma zmienić dwumasę czy nie. Tylko mnie poinformował, że w tym aucie jest koło dwumasowe (nie wiedziałem) i może być konieczna wymiana ale oceni po demontażu. Potem stwierdził, że nie wymieniał. Naprawiałem u niego auto dwa czy trzy razy wcześniej. Niby specjalista od VAGów...
-
[1.6 ALZ] Problemy po wymianie sprzęgła
Tak też przypuszczam. Zwłaszcza, że przed wymianą nic takiego się nie działo, a teraz biegi zaczynają wchodzić ciężko jak kiedyś. Niestety jestem pewien, że mechanik będzie brnął w wersję, że trzeba zmienić dwumasę, oczywiście na mój koszt. Dlatego myślałem, że może ktoś zna taki objaw i mi podpowie co to może być...
-
[1.6 ALZ] Problemy po wymianie sprzęgła
Witam, wymieniałem niedawno sprzegło 1.6 ALZ. Zmienione z powodu ciężkiego wchodzenia biegów. Mechanik stwierdził, że dwumasa jest ok i jej nie zmieniał a tarcza sprzęgła była starta do nitów. Po zmianie mam dwa problemy: PROBLEM 1. Powyżej 2 tys. obrotów jak wciskam pedał sprzęgła to czuje takie jakby tarcie, ciężko to określić. W starym aucie, powiedziałbym że linka sprzęgła się kończy (wiem że tu jest hydrauliczne, ale chodzi o samo wrażenie/odczucie). Byłem z tym u mechanika i stwierdził, że to jest od obrotów i że tarcza się nie dotarła z kołem zamachowym i przejdzie z czasem. Przejechałem ok. 2 tys km i nie minęło. Nie wiem czy to jest prawda, bo wtedy wg mnie czuć by to było po wciśnięciu sprzęgła do końca, a ja do to czuje w trakcie wciskania sprzęgła. Nie zawsze, jakiś raz na dwa wciśnięcia i zależy od obrotów (poniżej 2 tys. i powyżej 4 tys.nie czuć wcale). Co to może być? PROBLEM 2 . Przed wymianą sprzęgła pojawiało mi się żółte ostrzeżenie o niskim poziomie oleju jak olej był na bagnecie na dole zakreskowanego pola. Dziś sprawdzałem poziom oleju i był na samym dole bagnetu (może dlatego że auto chwilę wcześniej stało pochylone (pod górkę przodem) , ale nie zaświeciło się ostrzeżenie. Czy mechanik mógł czegoś nie podłączyć? Gdzie znajduje się czujnik poziomu oleju? Czy do czerwonej i żółtej kontrolki jest ten sam (wydaje mi się, że do czerwonej jest ciśnienia, a do żółtej poziomu ale może bredzę...)? Dziękuję z góry za podpowiedzi!
-
Demontaż przepustnicy ALZ
Hm... ale ja odkręciłem EGR od rurki (2 imbusy 6) + przepustnicę od tej plastikowej części i nie było szans tego wyciągnąć. Ściągałeś to razem z kolektorem ssącym? Ostatecznie wymieniłem cewkę przez szczelinę, która powstała po odsunięciu przepustnicy, ale pewnie prędzej czy później będę potrzebował ją zdemontować...
-
Demontaż przepustnicy ALZ
Mam pytanie odnośnie demontażu przepustnicy i połączenia przepustnicy z metalową rurką od zaworu EGR. Mam tam uszkodzony łeb śruby, niczym nie da się jej odkręcić. Czy ktoś tak miał i zna sposób żeby wyciągnąć przepustnicę razem z rurką? Czy wchodzi w grę tylko odcięcie łba i wyciąganie śruby już po demontażu przepustnicy?
-
Demontaż przepustnicy.
Mam pytanie odnośnie połączenia przepustnicy z metalową rurką od zaworu EGR. Mam tam uszkodzony łeb śruby, niczym nie da się jej odkręcić. Czy ktoś tak miał i zna sposób żeby wyciągnąć przepustnicę razem z rurką? Czy wchodzi w grę tylko odcięcie łba i wyciąganie śruby już po demontażu przepustnicy? EDIT: dopiero zobaczyłem, że to dział 3.0, a ja mam silnik 1.6... Ale po opisie widzę że podobnie umiejscowiona jest przepustnica.
-
Wymiana kabli WN / przepustnica
Zabrałem się za wymianę kabli wysokiego napięcia w moim A4 B6 1.6 benzyna. Zdemontowałem dolot powietrza i chciałem odkręcić przepustnicę. Niestety nie jestem w stanie odkręcić dwóch bocznych śrub (dochodzi ta taka metalowa rurka od dołu). Prawdopodobnie łeb jednej śruby jest objechany, Mam pytanie - czy odłączał ktoś z Was węże dochodzące z boku do przepustnicy (chyba w płynem chłodzącym?). Jak wyjmę przepustnicę to czy będę musiał ją kalibrować? Wyczytałem gdzieś, że nie ale chciałem się upewnić. Z góry dzięki za pomoc.