Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ttttttttttttttt

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ttttttttttttttt

  1. Sprawna, już znalazłem przyczynę. Uszkodzona okazała się klapa gasząca/przepustnica. Po odłączeniu samochód działa prawidłowo aczkolwiek świeci się check. Dziękuję wszystkim za pomoc
  2. Nie migałaby wtedy kontrolka od ESP? Nic takiego się nie dzieje...
  3. Zadymienia brak, żadnego. Nawet lekkiego dymka nie puści przy mocnym przyspieszaniu. Sorki, zapomniałem dodać że egr wywalony i wyprogramowany z ecu. Kolektor, przepustnice i gniazda dolotu w głowicy wyczyściłem. Nie było dużo nagaru. Wymienione wszystkie uszczelki w dolocie na nowe. Efektu zero. Zauważyłem że potrafi się zmulić przy na przykład wyjeżdżaniu ze skrzyżowania albo po mocniejszym hamowaniu. Nawet po mocniejszym wejściu w zakręt bez hamowania potrafi wejść w ten tryb i po jakiejś minucie znowu jedzie normalnie. Spróbuję zrobić logi kiedy tylko nadejdzie okazja. Dzisiaj rozebrałem przepustnicę i jest ok, było pełno oleju w mechanizmie i przeciekał na zewnątrz. Umyłem wszytko i nasmarowałem tryby. Skleiłem ją na dobry silikon i zobaczymy jutro co z tego wyjdzie
  4. Witam ponownie. Kat wycięty a problem pozostał. Był zawalony fest ale to nie to. Mógłby ktoś podpowiedzieć co jeszcze może być przyczyną? Samochód traci moc w losowych momentach. Szczególnie gdy silnik jest zimny....
  5. Dzięki za podpowiedź. Byłem u tunera i jak na złość samochód zaczął chodzić normalnie. Jeździliśmy te i spowrotem i wszystkie wartości były w normie. Później raz wszedł w ten tryb ale zaraz niego wyszedł. Brak błędów w sterowniku. Mam na stałe podłączony interfejs i spróbuję wyłapać ten moment i zobaczę czy coś będzie. Tuner sugeruje że może być przytkany katalizator, zanim wymieniłem turbo samochód się rozbiegał i było pełno oleju w wydechu....
  6. Zapomniałem dodać że turbo jest nowe, regenerowane i zachowuje się identycznie. Jedyne co zauważyłem to gdy silnik jest kompletnie zimny jest delikatnie za małe doładowanie i słychać cichutki gwizd. Obstawiam nieszczelność. Być może jest uszkodzony intercooler albo puszka koło turbiny. Załączam film z testu sztangi turbo i pomiarów doładowania na rozgrzanym silniku. Dodam też że samochód potrafi teraz "sam wyjść" z trybu awaryjnego i później sam do niego wejść później bez wyłączania zapłonu. VID_20220212_171450.mp4 VID_20220212_175322.mp4
  7. Witam. Dalej borykam się z problemem przeładowania. Jak do tej pory wymieniłem zawór n75, przepływomierz, czujnik doładowania i przejrzałem układ doładowania pod kątem szczelności, nigdzie nie widać zapoceń. Zastanawia mnie jedna rzecz. Do pokrywy zaworów idzie rurka z podciśnieniem i nie wiem co to jest. Czy w pokrywie zaworów znajduje się jakiś zbiornik podciśnienia czy coś w tym stylu?
  8. Właśnie chcę się udać do kogos kto ma tylko pytanie brzmi które grupy zrobić w przypadku przeładowania?
  9. Nie mam vcds, tylko skaner launch. Z tego co udało mi się ustalić ciśnienie doładowania jest zawsze większe niż zadane i wraz ze wzrostem obrotów wartość przeładowania rośnie. Spróbuję jeszcze podmienić czujnik doładowania. Mógłby kolega podpowiedzieć z których grup trzeba było zrobić logi?
  10. Witam. Czy udało się rozwiązać problem? U mnie ten sam - po wymianie turbo, n75, sprawdzeniu podciśnienia i szczelności dolotu nadal przeładowuje.
  11. Witam. Czy udało Ci się rozwiązać problem?
  12. Witam. Odpowietrzyłeś nagrzewnicę? Trzeba zdjąć osłonę z podszybia i na górnym wężu od nagrzewnicy masz małą dziurkę. Ściągasz zabezpieczenie i zsuwasz delikatnie wąż aż zacznie uciekać przez tą dziurkę powietrze. Oczywiście po uprzednim rozgrzaniu silnika, korek od zbiorniczka ma być zakręcony. Tylko uważaj żeby się nie poparzyć. Czasem trzeba powtórzyć kilka razy. Czasem pomaga podniesienie zbiorniczka wyżej i wtedy wykonanie odpowietrzenia. Ogólnie układ potrafi być kapryśny i po przejechaniu kilkuset kilometrów potrafi być gdzieś jeszcze powietrze w układzie.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.