Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

usunięcie EGR - nie dogrzewa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Koledzy pomocy

 

usterka chech engine, brak mocy, raz na jakiś czas jakby ożywał ale jazda to katorga - sdi żony było demonem przy moim

 

diagnoza mechanika - walnięty egr

albo kupno nowego albo usunięcie programowe egra ( z racji tego że non stop mam problemy z chłodnicami egra - już chyba 4 poszły) - myśle oki - wywale egra i dwa problemy z głowy

niby wszystko oki - ma moc zero błędów ale nie nagrzewa się - po 20kilometrach niby na blacie wyczekane 90st ale silnik jakby zimny

diagnoza - termostat - wymiana trochę pomogła - fakt był gnój na termostacie - nie wiem czy od tego dolewania płynów przez tą chłodnicę bo na wodzie nie jeździłem

 

ale dalej jest słabo

temp 90st łapie po ok 15 km normalnej jazdy a nie po 3-4 km jak było wcześniej, silnik ciepły, zbiorniczek wyrównawczy zimny, z tego co mi się wydaje to był gorący, wąż górny od chłodnicy w połowie ciepły a przy chłodnicy zimny

 

fakt jest zimno ale czy wywalenie egra aż tak drastycznie oziembia silnik - oki - spaliny nie wracają ponownie do spalenia ale tu coś nie bardzo

 

 

 

 

 

Opublikowano
  • Autor

dodatkowo zaobserwowane

pewnie jednak nie ma to nic wspólnego z usunięciem egra

 

w zbiorniczku nie ma przepływu płynu do czasu aż się nie nagrzeje porządnie

tzn do 90st nie płynie i potem chwile jeszcze też nie - dopiero jakby termostat puszczał to wtedy zbiorniczek robi się ciepły

 

brak cisnienia - pompa wody się zepsuła ???

 

Proszę pomóżcie

 

 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

naprawde nikt nie miał podobnego przypadku albo nie ma pomysłu

 

inny mechanik twierdzi, że usunięcie egra to powoduje -

dzisiaj na komie:

na zegarach jest 90st ale na "dużym obiegu" pokazuje 70st i nie idzie go dogrzać, gaz w podłoge i po 5minutach urosło 3stopnie, gaz odpuszczony a temperatura spada

 

mówi, że nie robi ciśnienia bo za zimny - fakt, że ta usterka zaobserwowana dokładnie po usunięciu egra.

 

 

Opublikowano

termostat ori?

sprawdz  czujnik temperatury w dowch blokach na zimny i cieplym
malem podobnie u siebie

czujnik na zimnym pokazywal prawie te samem tempeartury a po rozgrzaniu w jednym bylo 89  a w drugim 0

Opublikowano

Witam. Odpowietrzyłeś nagrzewnicę? Trzeba zdjąć osłonę z podszybia i na górnym wężu od nagrzewnicy masz małą dziurkę. Ściągasz zabezpieczenie i zsuwasz delikatnie wąż aż zacznie uciekać przez tą dziurkę powietrze. Oczywiście po uprzednim rozgrzaniu silnika, korek od zbiorniczka ma być zakręcony. Tylko uważaj żeby się nie poparzyć. Czasem trzeba powtórzyć kilka razy. Czasem pomaga podniesienie zbiorniczka wyżej i wtedy wykonanie odpowietrzenia. Ogólnie układ potrafi być kapryśny i po przejechaniu kilkuset kilometrów potrafi być gdzieś jeszcze powietrze w układzie. 

Edytowane przez ttttttttttttttt

Opublikowano

Niestety tak jest,żę usunięcie EGR powoduje wolniejsze nagrzewanie się silnika i nie szukałbym tutaj żadnej usterki. Można by się pokusić o zamontowanie termostatu z ASO ale i pewnie niewiele to da.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.