Jump to content

Mateusz-B6

Pasjonat
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0

About Mateusz-B6

Informacje

 • First name
  Mateusz
 • Location
  Gdańsk

Car

 • Car model
  A4 B6
 • Car body
  Avant
 • Year of production
  2004
 • Engine
  1.9 TDI
 • Engine code
  AVF
 • Drive
  FWD
 • Gearbox
  Manual
 • Fuel
  ON

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Grupa 001 jest w mojej drugiej odpowiedzi, wygląda w porządku Grupa 002 5.00 0.00 0.00 0.00 Zgodnie z Twoim postem znalezionym na forum @MaTeo85 Grupa 010 35.50 DegC 32.00 DegC 23.00 DegC - Przekazana przez sterownik w zestawie wskaźników J285 temperatura zewnętrzna w °C 25.00 DegC - Przekazana przez sterownik w zestawie wskaźników tablicy przyrządów J285 wartość pomiaru czujnika temperatury zewnętrznej G17 w °C Co dalej mogę sprawdzić? Nigdy nie pokazały się błędy związane z kompresorem/zaworem N280
 2. Grzebałem, grzebałem i sprawdziłem wszystkie grupy bloków pomiarowych i trafiłem na dziwną wartość -99 stopni w grupie 020, nie udało mi się znaleźć informacji za co ta wartość odpowiada, czy to może być związane z tym, że klimatyzacja nie chłodzi? Edit: udało się znaleźć, niestety brak związku z niedziałającą klimatyzacją: 10:10:47 Group 020: Seat Heating (Driver)0.0 % Switch Position (knurled Wheel)26.4°C Temperature Actual (G59)-99.0°C Switch Position (knurled Wheel)OFF Seat Heating (Passenger)10:10:47 Group 021: Seat Heating (Passenger)0.0 % Switch Position (knurled Wheel)21.6°C Temperature Actual (G60)-99.0°C Switch Position (knurled Wheel)OFF Seat Heating (Passenger) źródło: Air conditioning is not working WWW.AUDIZINE.COM Hello everyone! I�m new in your forum. I�d like to ask you if you have any idea what�s wrong with my air conditioning in Audi A4 2004 (B6). It's not blowing cold air at all. The AC has just filled with refrigenerant...
 3. Okej, sprawdzone, po odpaleniu auta sprzęgło kręci się razem z kołem pasowym (mam nadzieję, że to tak samo jakbym zdjął pasek i obrócił koło ręcznie), kable wentylatorów wyglądają w porządku, oba wentylatory podczas testu VCDS się włączyły, spisałem bloki pomiarowe grupa 001, temperatura na zewnątrz 22 stopnie, pochmurno Włączony zapłon - 0.00 A - 0% - 21.50% - 5.00 bar Włączony silnik, włączony climatronic, temperatura ustawiona na LO - zapomniałem dodać, przejechałem się po osiedlu, przycisnąłem do 3 tysięcy obrotów i wartości pozostały bez zmian - 0.50 A - 71% - 21.50% - 5.00 bar Wg poniższego posta bloki pomiarowe są w optymalnych zakresach Tak jak pisałem wcześniej, rok temu na wolnych obrotach klima nie chłodziła, dopiero na wyższych, może dławik się zapychał i stąd te objawy, a teraz zapchał się całkowicie i dlatego klima nie chłodzi w ogóle?
 4. Dzięki @greg2505 za odpowiedź, zapomniałem dodać, że błędów klimatyzacji nie ma, czasem pojawia się błąd "Silnik dla przepływu powietrza V113", ale zdejmowałem schowek i testowałem wszystkie silniczki i działają poprawnie. Wieczorem sprawdzę, czy koło kręci się ze sprzęgłem, a co do modułu wentylatorów, mógłbyś mi nakreślić gdzie go znajdę? Sprawdzę jeszcze kostkę dochodzącą do sprężarki, czy tam widnieje napięcie, wieczorem edytuję post. A czy mogę sprawdzić błędy wentylatorów? Mają osobną zakładkę, czy powinny pokazać się w błędach klimatyzacji?
 5. Cześć Panowie, zwracam się z prośbą o pomoc, po zakupie B6 postanowiłem naprawiać ją sam i przy tym się uczyć, wszystko szło dobrze aż natrafiłem na problem z klimatyzacją, mianowicie: ECON mogę wyłączyć, ale sprężarka i wentylator nawet nie drgną, w zeszłym roku klimatyzacja działała, z tym, że przy każdym podniesieniu maski widziałem, że stalowe przewody (nie znam nazewnictwa samochodowego, wybaczcie), w okolicach podszybia z tymi plastikowymi "korkami" za pomocą których nabija się klimatyzację były zawsze oszronione, nie potrafię teraz określić, czy po krótkich dystansach, czy po dłuższych, ale wydaje mi się, że w obu przypadkach. Na dodatek klima chłodziła tylko na wyższych obrotach, na postoju przy wolnych obrotach zaczynało lecieć ciepłe powietrze, po dodaniu gazu w miejscu lub przy ruszaniu klimatyzacja wznawiała swoją pracę. Znalazłem tutaj na forum rozpiskę bloków pomiarowych i wszystkie wartości są w porządku, ciśnienie 6 bar. Wyczytałem również o sprzęgle sprężarki, próbowałem przekręcić tarczę przy wyłączonym silniku, ale nie dało się jej obrócić, mimo, że z wątków na forum wynika, że powinno pójść gładko. Następna informacja na jaką się natknąłem, to brak możliwości przekręcenia sprzęgła = zatarta sprężarka, ale nie do końca potrafię to zrozumieć, skoro czynnik jest nabity i komputer wskazuje 6 barów, to jak mogła się ona zatrzeć? Śladu po wycieku nie było i nie ma. Czy jest coś jeszcze o czym nie wiem, a powinienem to sprawdzić? Z poprzednim autem nie miałem szczęścia do mechaników, auto potrafiło stać po 2 miesiące w warsztacie i wyjeżdżać nienaprawione, dlatego zapieram się przed oddaniem komuś auta i w miarę możliwości staram się wszystko robić sam, dlatego proszę o poradę, co powinienem dalej sprawdzać.
×
×
 • Create New...