-
Puknięcie przy zmianie biegów A4 b7 1,8 t quattro
Masz może nr to takiej etki żeby sprawdzić nr mojego torsena, w mojej wogole nie ma tej części, mam tylko zdjęcie od gościa z ASO
-
Puknięcie przy zmianie biegów A4 b7 1,8 t quattro
Masz może nr to takiej etki żeby sprawdzić nr mojego torsena, w mojej wogole nie ma tej części, mam tylko zdjęcie od gościa z ASO
-
Puknięcie przy zmianie biegów A4 b7 1,8 t quattro
A macie może dostęp do etki żeby podać nr mojego torsena, oglądałem ale nie ma żadnego nr
-
Puknięcie przy zmianie biegów A4 b7 1,8 t quattro
Raczej nie ma związku, ja mam podejrzenia w dalszym ciągu na nową, może wadliwą dwumasę i na torsen, chociaż dwie skrzynie i tak samo, może taka wada fabryczna?
-
Puknięcie przy zmianie biegów A4 b7 1,8 t quattro
U mnie nie ma tego tłumika
-
Puknięcie przy zmianie biegów A4 b7 1,8 t quattro
U mnie też najgorzej jest po nagrzaniu. Praktycznie nie da sie przełączać biegów bez łupnięcia, podczas puszczenia sprzęgła. Jeśli nie znajdę rozwiązania to raczej sprzedam auto - jest to duży dyskomfort - przypomnę: nowy dwumas ze sprzęgłem, poduszka skrzyni i silnika, druga skrzynia, drugi dyfer i nic...
-
Puknięcie przy zmianie biegów A4 b7 1,8 t quattro
Mam dwie skrzynie, może jeden torsen rozbiorę i zobaczę co się mogło w nim zuzyc. Ciekawe czy każde quattro ma po przebiegi 200kkm taka dolegliwość
-
Puknięcie przy zmianie biegów A4 b7 1,8 t quattro
Dyfer jest już drugi, nie ma żadnej roznicy
-
Puknięcie przy zmianie biegów A4 b7 1,8 t quattro
Załóżmy, że winny jest torsen, chociaż w drugiej skrzyni jest tak samo. Co można dalej z tym zrobić? Aso 6700zł. Może znacie jakąś firmę która regeneruje te części?
-
Puknięcie przy zmianie biegów A4 b7 1,8 t quattro
zastanawiam się też czy ten mój torsen ma taką budowę:
-
Puknięcie przy zmianie biegów A4 b7 1,8 t quattro
Ok, a jeśli dwumasa stara i nowa miałaby za duży luz to czy nie byłoby takiego efektu? Nie upieram się, po prostu wymieniłem dwumase ze sprzęgłem na nową, założyłem drugą skrzynie, drugi dyfer, wał sprawdzony i nadal jest to sam. Właśnie wróciłem po przejażdżce i opiszę to tak: jadę na czwórce 60-70 km/h, puszczam gaz, kilka sekund wciskam i jest szarpnięcie, wrażenie jest takie jakby na przegubach było po 1cm luzu. Albo ruszam na jedynce, przełączam na dwójkę, puszczam sprzęgło normalnie ale jest łup.
-
Puknięcie przy zmianie biegów A4 b7 1,8 t quattro
Czyli olej odpada?
-
Puknięcie przy zmianie biegów A4 b7 1,8 t quattro
Sprawdzę, ale będę mógł dopiero w weekend. A może olej nie taki? Zalany Ravenol mtf2 75w80, po pół roku zrobił się troche czarny
-
Puknięcie przy zmianie biegów A4 b7 1,8 t quattro
Ten torsen kosztuje w ASO 6700zł, nie ma do niego żadnych części, zresztą teoretycznie jest nierozbieralny. Czy jest jakaś metoda regeneracji? Czy każde Audi quattro po przebiegu 200kkm będzie stukać? Druga używana skrzynia zachowuje się identycznie. Rozumiem gdyby było np. gorzej ale jest tak samo. Jest to mocno denerwujące
-
Puknięcie przy zmianie biegów A4 b7 1,8 t quattro
Torsen ma takie trzy blaszki które są zaklepane, po ich odgięciu myślę że nie uda się ponownie zaklepać. Być może, że to jego wina ale po wymianie skrzyni jest dokładnie tak samo. Czy można go jakoś sprawdzić gdy jest wyjęty? Podejrzewam dwumasę bo ma luz na około 6 zębów. Tutaj opisałem https://a4-klub.pl/topic/476374-pytanie-o-koło-dwumasowe/?tab=comments#comment-5620604
cichy1983r
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta