Skocz do zawartości

ibanezratm

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez ibanezratm

  1. Śledząc ten wątek oraz zbierając informację na ten temat wnioskuję, że niektórzy mają mała bądź też znaczny luz.

    1. wymieniają samo łożysko oraz dokładają pierścienie z zestawu na allegro 

    2. przy większym luzie stosują klej do łożysk 

    3. następnie w grę wchodzi tulejowanie otworu ale to już znacząco podbija cenę naprawy

    4. są osoby które stosują rożnego rodzaju tuleje lub inne blachy, itp. - nie daje to dobrych rezultatów.

    Pytanie. Czy jest tu ktoś kto stosował płynny metal (dwuskłanikowy klej stosowany do napraw ubytków w odlewach aluminiowych), czy zdało by to egzamin jeżeli otwór łożyska się wyrobił powyżej 2mm średnicy?

     

  2.  

                   

    W dniu 23.02.2020 o 20:02, Polec95 napisał:

    Zrobiłem najlepszym sposobem jakim się dało zamówiłem na Allegro zestaw naprawczy z poprawionym trójkątem dociskowym i dorobiłem tulejkę z blachy do gniazda w korpusie. Tulejkę należy dobrze spasować z łożyskiem tak żeby łożysko wbić z niewielka siłą bo jak wiemy korpus aluminiowy jak narazie zrobiłem 5tys km cisza spokoj

    Jak zrobiłeś tą tulejkę ? Masz może zdjęcie?  Duży miałeś luz w gnieździe? 

  3. Taki sam problem miałem w A6 C5, A6 C6 oraz w A3 8P.  Do mechanizmu wycieraczki dostaje się woda. Konstrukcyjnie jest do bani. Jeżeli auto ma swoje lata mechanizm nabiera wody i rdzewieje od środka (w środku; dwie metalowe przekładnie, metalowe ramię i plastikowe koło zębate) mechanizm gorzej chodzi i dochodzi do zatarcia. Dlatego chodzi powoli, lub "nie ma siły wrócić". Jeszcze jest tam przewód doprowadzający płyn do spryskiwacza. Wielokrotnie to rozbierałem w różnych modelach i odrdzewiałem, czyściłem i smarowałem na nowo. Zabieg taki pomaga, aczkolwiek z wiekiem pojawiają się coraz większe luzy oraz odrdzewianie robi swoje, nie chodzi to już tak precyzyjnie jak powinno. PS. Rdza także dostaje się do rurki doprowadzającej płyn spryskiwacza, zapycha się dysza. Proponuję kąpanie dyszy w gorącym occie. 

  4. Taki sam problem miałem w A6 C5, A6 C6 oraz w A3 8P.  Do mechanizmu wycieraczki dostaje się woda. Konstrukcyjnie jest do bani. Jeżeli auto ma swoje lata mechanizm nabiera wody i rdzewieje od środka (w środku; dwie metalowe przekładnie, metalowe ramię i plastikowe koło zębate) mechanizm gorzej chodzi i dochodzi do zatarcia. Jeszcze jest tam przewód doprowadzający płyn do spryskiwacza. Wielokrotnie to rozbierałem w różnych modelach i odrdzewiałem, czyściłem i smarowałem na nowo. Zabieg taki pomaga, aczkolwiek z wiekiem pojawiają się coraz większe luzy oraz odrdzewianie robi swoje, nie chodzi to już tak precyzyjnie jak powinno. PS. Rdza także dostaje się do rurki doprowadzającej płyn spryskiwacza, zapycha się dysza. Proponuję kąpanie dyszy w gorącym occie. 

  5. Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post na tym forum. Czy jest ktoś kto pomoże mi rozwiązać problem. Mianowicie. Borykam się z niedziałającym systemem parkowania. A4 B8 2.0 TDI CAGA kupiłem w lutym 2020r. PDC mam przód i tył. Błąd objawia się sygnałem dźwiękowym i migającą diodą na przycisku. Organoleptycznie stwierdziłem, ze nie działa jeden z czujników (dokładnie przód pierwszy z lewej). Przykładając ucho słuchać że nie brzęczy. Kupiłem więc na alledrogo oryginalny używany czujnik. Okazało się że po wymianie też nie działa. Zamieniłem więc inny działający czujnik i okazało się, że najprawdopodobniej nie dochodzi napięcie na kablu tylko do tego jedynego czujnika. 

    Poradźcie proszę co teraz zrobić.  Rozebrać całą wiązkę, sprawdzić kable, itp. Nie wiem gdzie ta wiązka idzie i gdzie się łączy dalej pod przednim zderzakiem. Czy to jest jakaś typowa usterka w tym modelu. Proszę o porady od czego zacząć. Dziękuję.

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...