Treść opublikowana przez Etho565
-
Sensor zmierzchu b7
Witam wszystkich, Ostatnio pojawił się u mnie problem tego typu. Samochód wyposażony jest w światła bixenonowe, z automatycznym włącznikiem, zatem jest czujnik zmierzchu / deszczu. Za dnia wszystko działa prawidłowo. Włączają się jedynie światła do jazdy dziennej. Sensor deszczu działa prawidłowo. Ale dlaczego tutaj piszę. Problem zaczyna się po zmierzchu. Po przekręceniu kluczyka, ( włącznik od świateł zawsze w pozycji AUTO ) wyrzuca komunikat o błędzie automatycznych świateł. Co się wtedy dzieje? Xenony odrazu się włączają, we wnętrzu pojazdu całe podświetlenie jest wyłączone, świecą jedynie wskazówki licznika. Coming / leaving home natomiast działa prawidłowo, ( tylko po zmierzchu ). Zatem wnioskuję, że optyka działa prawidłowo. Czy za oba te systemy odpowiada jeden sensor? zmierzchu / deszczu?? Jeżeli tak to czy jest sens jego wymiany skoro sensor deszczu działa prawidłowo? VCDS wyrzuca błąd ( G397 ) Bardzo proszę o pomoc. Ja rozkładam dłonie...
-
Nie otwiera się dach b7
Cześć, Mam problem tego typu, że padł silnik od pompy otwierania dachu. Wymieniłem silnik na nowy natomiast dach dalej się nie otwiera. bezpiecznik ok, przekaźniki wymieniłem na nowe, silnik na krótko działa, zatem wpiąłem żarówkę we wtyczkę i próba otwarcia dachu. Góra się unosi i w momencie gdy silnik powinien zacząć pracować jest cisza. Żarówka się nie swieci. Trzymając guzik przez 30 sekund wyrzuca kod błędu 03245 co oznacza problem z zasilaniem. Sprawdziłem wszystko co przyszło mi tylko do głowy. Zasilanie na silnik dalej nie płynie :( czy ktoś jest w stanie pomóc ?
-
Problem z otwarciem dachu cabriolet / Adaptacja dachu
- Problem z otwarciem dachu cabriolet / Adaptacja dachu
ze spawaniem aluminium moze byc problem moje wskazówki to raczej o kant D... rozbić hehe tak z innej beczki, widzę że też nie lubisz oddawać samochodu do "mechaników" wiesz może jak zmienić kierunkowskazy z tyłu, czerwone US na EU?- Problem z otwarciem dachu cabriolet / Adaptacja dachu
Więc moim tokiem rozumowania ( laika ) prawdopodobnie będzie ten stycznik, który podesłałem wcześniej i jego dolny czujnik, któy dostaje sygnał o tym, że dach znajduje się w boxie. mam nadzieję, że pomogłem chociaż w niewielkim stopniu- audi a4 b7 schemat
Zatem do pracy. postaram się coś lepić- Problem z otwarciem dachu cabriolet / Adaptacja dachu
Znalazłem jeszcze coś takiego, może to pomoże. Audi A4 (8E) Automatic Roof - Ross-Tech Wiki WIKI.ROSS-TECH.COM- audi a4 b7 schemat
Problem polega na tym, ze tym samym kablem sterowane jest światło stopu i kierunkowskaz. Kodowanie modułu powoduje zanik kierunkowskazu a nie przekierowanie go na inna żarówkę.- Problem z otwarciem dachu cabriolet / Adaptacja dachu
Sprawdź proszę jeszcze jedną rzecz, w momencie gdy cały dach się schowa a pokrywa zostanie otwarta, podejdz do prawego boku samochodu. Jest tam taki podwójny stycznik. Prawdopodobnie ten dolny daje sygnał, o tym że dach znajduje się w boxie i można rozpocząć zamykanie pokrywy. Minus tego jest taki, żeby dostać się do kostki trzeba ściągnąć prawy tylny boczek... Działa to zero jedynkowo.- audi a4 b7 schemat
Jasny karabin.... nie wiem jak dziękować, to więcej niż się spodziewałem, Potrzebuję tego schematu bo muszę przerobić czerwony kierunkowskaz na zgodność z EU czyli pomarańczowy. Jesteś w stanie coś podpowiedzieć jak to zrobić ?- audi a4 b7 schemat
Cześć, witajcie! Potrzebuję schemat instalacji elektrycznej od oświetlenia czyli stop, wsteczny i kierunkowskaz najlepiej aż do modułu audi a4 b7 2007 rok, Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi.- Problem z otwarciem dachu cabriolet / Adaptacja dachu
Okey. Spróbuj więc: moduł komfortu(46) na kanale (62) Powinna być wpisana wartość 255, jeżeli jest inna zmienić ja właśnie na taką i następnie: 1. Otworzyć całkowicie dach 2. Zamknąć dach 3. opuścić całkowicie wszystkie szyby 4. podnieść wszystkie szyby- Problem z otwarciem dachu cabriolet / Adaptacja dachu
Przeprowadzenie adaptacji składania dachu powinno rozwiązać temat. Są na to 3 opcje. Jedna z nich jest oczywiście adaptacja poprzez komputer, druga możliwością jest odłączenie akumulatora na pół godzinki po czym otwarcie i zamknięcie dachu powinno zresetować czujniki, No i 3 opcja od której sam bym zaczął jest ręczne otwarcie i zamknięcie dachu, które na pewno zresetuje czujniki. Odnoście zerwanej linki na boxie jeszcze do tego nie doszedłem, sam mam ten problem.- Problem z otwarciem dachu cabriolet / Adaptacja dachu
Hello, Czy dach w jaki kolwiek sposób się otwiera / unosi? Pomimo błędów? Ostatnio przerabiałem od A do Z w B7 i rozwiązałem problem więc postaram się podzielić swoimi doświadczeniami. - Problem z otwarciem dachu cabriolet / Adaptacja dachu