-
nierówna praca na pb
Już jakiś czas temu udało się ogarnąć temat. Pewnego razu w górach spotkałem mechanika, który poradził mi usunąć całe paliwo ze zbiornika wraz z wszystkimi dodatkami. Po wyczyszczeniu zbiornika nastąpiła znacząca poprawa, silnik teraz pracuje równo. Wg. mechanika każdy dodatek do paliwa może mieć inne parametry spalania co może doprowadzać do spalania sutkowego. Dziękuję za wszelaką pomoc
-
ko-lega obserwuje zawartość Spociki Łódzkie
-
Spociki Łódzkie
Hej, w sumie to możliwe, że mi udało by się wpaść, choć nie pochodzę z Łodzi, a przeprowadziłem się tu niewiele ponad rok temu.
-
nierówna praca na pb
Jak tylko będę miał opcję i czas to ruszę ze sprawdzaniem szczelności, tymczasem wracam do niezawodnego nissana który ma już 400kkm z czego około 300kkm na lpg
-
nierówna praca na pb
No cóż nie pozostaje mi nic innego jak pokombinować z szukaniem nieszczelności. Tymczasem zrobiłem jeszcze logi o których wyżej napisał kolega Przemo. Grupy 003, 020: http://vaglogi.pl/log-003_020_3y3OTQ.html (pb) Grupy 115, 118: http://vaglogi.pl/log-115_118_9lR4k.html (pb)
-
nierówna praca na pb
Mi tylko chodzi o to, że jeśli lpg działa poprawnie, a na pb wali błędami, wchodzi w tryb awaryjny itd. to drogą dedukcji problemu powinienem chyba szukać w układzie paliwowym pb. Jeśli lpg wymaga korekty tudzież wymiany filtrów nie ma problemu filtry czekają w pudelku z częściami do audi ( które urosło do wielkości pudełka z częściami do nissana, ale jeszcze trochę brakuje mu do "pudełka" z częściami do Junaka ). Reasumując, - jakie powinny być korekty - w okolicach "0"? - jakie powinno być napięcie na sondzie lambda?
-
nierówna praca na pb
tak jak pisałem wcześniej na pb nie da się pewnie zrobić logów bo nie działa poprawnie
-
nierówna praca na pb
no tak ale lpg było dobrze
-
nierówna praca na pb
To jak to jest z tą sondą lambda? Wydawało mi się, że jeśli korekty na sondzie są w granicach "0" i nie przekraczają "+/- 10" to jest dobrze. Chyba , że jednak posiłkować się napięciem na sondzie. Jeśli ktoś ma doskonałe logi w seryjnym silniku, to chętnie zobaczę jak to powinno wyglądać i jaka jest korelacja pomiędzy prędkością obrotową silnika, a pozostałymi parametrami. Z góry dziękuję i pozdrawiam
-
nierówna praca na pb
co przez to rozumiesz ?
-
nierówna praca na pb
logi LPG http://vaglogi.pl/log-002_033_115_Kb804B.html PB http://vaglogi.pl/log-002_033_115_4yvl6.html przy pb podczas przyśpieszania migała kontrolka silnika i właściwie to auto średnio przyśpieszało, dało się odczuć nierówną pracę
-
nierówna praca na pb
Wtryski zamienione miejscami, a problem pojawia się i znika. Błędy jakie spotkałem : 16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected P0300 - 001 - Upper Limit Exceeded 16685 - Cylinder 1 Misfire Detected P0301 - 001 - Upper Limit Exceeded 16687 - Cylinder 3 Misfire Detected P0303 - 001 - Upper Limit Exceeded wychodzi na to, że z 2 cyl. przeniósł się na 3 cyl. z tym, że ja przeniosłem wtryski z 1->3 i z 2->4 . logi robiłem na jednym uruchomieniu zapisu pierwsze na lpg, później na pb (002, 033) http://vaglogi.pl/log-002_KM7UDdw.html tutaj podobnie, pierwsze lpg później pb: (014, 015, 016) http://vaglogi.pl/log-014_015_016_5Prwq.html Korek wlewu oleju teraz podskakuje jak młody źrebak niepokoją mnie jeszcze 2 rzeczy 1. popiskiwanie z okolic głowicy od strony skrzyni biegów (tam chyba jakiś napinacz jest do łańcucha, czyżby się kończył 2. w załączniku. Martwi mnie to że nie wszystkie testu wyszły ok. jutro podjadę do sklepu i zakupię preparat do czyszczenia wtrysków, może pomoże
-
nierówna praca na pb
na pb to jest pewne że będą błędy ad. wypadających zapłonów na 1 i 2 cyl. jak występowały te problemy robiłem podmiankę cewek ale błąd pozostał na 1 i 2 cyl. Mi cały czas się wydaje, że problemem są tutaj wtryski pb, bo na lpg nie ma najmniejszych problemów Z tego co dziś zauważyłem to na pb nierówno pracuje na wolnych obrotach i potrafi zgasnąć, podczas przyśpieszania ... właściwie to bardzo słabo przyśpiesza, ja by brakowało cyl. Błędy z dziś to: rozpoznanie nieregularne zapłony i rozpoznane nieregularne zapłony zapłony na 1 i 2 cyl
-
nierówna praca na pb
kurde, z tym korkiem nie sprawdziłem, jutro to zrobię. Z jakich kanałów zrobić logi ? Z góry dziękuję za pomoc
-
nierówna praca na pb
Chwilę to trwało, ale mało korzystam z audi. dziś nadarzyła się okazja bo w nissanie skończyły się hamulce. Niestety wymiana nie przyniosła pożądanego skutku, auto nadal nierówno pracuje ale tylko na pb
-
nierówna praca na pb
Właśnie byłem go wyciągnąć i w jedną stronę puszcza delikatnie, zadąłem w niego jak Wojski w swój róg bawoli. jeszcze dziś zamówię