Skocz do zawartości

Darek80s

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    25
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Darek80s

  1. W dniu 6.06.2021 o 21:30, piotrsob1 napisał:

    Zamień miejscami pompki pierwszą z drugą, wymieniając uszczelniacze na pompkach i śruby je mocujące . Zwróć uwagę na czystość i zużycie gniazd pompek na stożkach uszczelniających pompki od dołu ( w głowicy ).

    A co jeśli zrobiłem to wszystko i dalej jest to samo. Jak jest zimno to nie jest tak źle, ale jak ciepło i pod obciążeniem klimatyzacji to tragedia.  Nierówna praca, wskazówka obrotomierza skacze,trzęsie budą. Korekty na 1 wtrysku przekracza +2, jak już się nagrzeje to wraca do normy.Słaba kompresja na 1cylindrze? Czy pozostalo mi już tylko ściąganie głowicy? 

  2. Witam mam problem z moim BRD. Komputer nie wykazuje zadnych błędów.  Po odpaleniu silnika parametry wtrysków bardzo dobre , lecz gdy tylko temperatura silnika osiagnie ok 60 stopni to pierwszy wtrysk zaczyna wariować. Silnik nierowno pracuje, trzesie budą .Trwa to tylko chwile dopóki temperatura nie wzrośnie do około 70 stopni. Potem wszystkie parametry wracaja do normy. Mechanik odsyła mnie do elektronika bo twierdzi że to moze być jakis sterownik.    Spotkał sie ktoś z was z czymś takim?  Może znacie dobrego mechanika w Elblągu ktory to ogarnie? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

  3. Panowie a miał ktos z was taki przypadek że jeden wtrysk wariuje ale tylko jak osiagie temperature silnika ok 60 stopni i powyzej 70 stopni juz wszystkie parametry sa w normie. Na zimnym silniku rowniez ok, jak tylko wskazówka zejdzie z 50stopni to silnik nierowno pracuje i tzesie budą. We wtorek wstawiam do warsztatu i będą szukać przyczyny ale moze ktoś mial taki przypadek i udalo by się to szybciej ustalić. 

  4. 3 minuty temu, k232 napisał:

    To prawda ale jakim trzeba być ... Żeby dać wolną rękę wyboru oleju mechanikowi.. ja zawsze kupuję sam, jadę na wymianę i na miejscu mi wymienia , nie wiem czy to takie trudne ?

    Nie doczytałeś chyba. Powiedziałem dokladnie na jakim jeździłem i jaki ma kupić. Przyznał ze dal ciała i bez problemu zaproponował wymiane na właściwy. Jezdze do niego od kilkunastu lat i to pierwsza taka wtopa. Tez zawsze kupowałem sam olej ale to był  spontan i nie miałem za bardzo czasu.

     

  5. Godzinę temu, AndrzejK. napisał:

    No dokładnie...

    Ja tego nie rozumiem jak Ci mechanicy funkcjonują, że tak oczywistą sprawę też potrafią spartolić.

    Nie odpuszczaj, niech wymienia na własny koszt.

    Właśnie wracam od mechanika. Bez problemu przyznał ze to jego wina i zamowil przy mnie właściwy. Jutro mi wymieni. Dzieki panowie za dobre rady. Pozdrawiam. 

  6. 39 minut temu, AndrzejK. napisał:

    Sprawdź czy spełnia normy dla Twojego silnika i jeżeli tak to nie widzę problemu.

    A Motul, to olej mocno przereklamowany i w dodatku często podróby się trafiają.....

    No właśnie dlatego pytam bo o ile się dobrze orientuje to powinno być 504 00/507 00 a zalali 505 00/505 01

  7. Witam mam pytanie. Regenerowałem turbo i kazałem mechanikowi zalać motulem bo takiego używałem a on wlał ligui moly i w dodatku nie taki jak należy zamiast 5w30 top tec 4200 z normą zalecana do mojego auta to zalał 5w30 top tec 4600. Czy mogę na nim jeździć do nastepnej wymiany.  

  8. W dniu 12.03.2021 o 20:55, MałyGPU napisał:

    Witajcie serdecznie drodzy klubowicze. Wybaczcie jeśli napisałem ten temat w złym miejscu ale jestem tu nowy. 

    A teraz do rzeczy. Pacjent to 1.9 tdi, 130 km, awx. Gdy temperatura powietrza spada poniżej +5 stopni auto odpala na widok kluczyka ale dosłownie sekundę po odpaleniu silnik zaczyna nierówno pracować, cały się trzęsie a z wydechu leci siwy gryzący dym śmierdzący ropą. Po kilku sekundach objawy przechodzą i już ładnie klekocze. Następnie włączam pierwszy bieg i auto dosłownie nie ma siły ruszyć, muszę dodać dużo gazu i powolutku puszczać sprzęgło bo inaczej by zgasł. Po 100 metrach wjeżdżam na główną drogę i znowu ledwo ruszam z miejsca. Gdy się już rozpędzi to już jedzie. Po przejechaniu 500 metrów leci już jak strzała. Ma wtedy już mnóstwo siły, jest zrywny i ładnie przybiera nawet od zera. Także objawy występują tylko gdy jest zimny. 

    Wałek rozrządu wymieniony razem ze szklankami (jak kto woli kieliszkami), pompowtryski po regeneracji, turbina nowa, EGR nowy, świece żarowe nowe i ładnie grzeją, n75 od turbiny nowy, wężyki podciśnienia nowe, olej 5W/40 motula. 

    Pomóżcie bo już mi rynce opadają bo nie wiem co w nim siedzi. Czy to może być wina złej dawki rozruchowej, czy pompy tandemowej vacum, a może ktoś wgrał mi złego "Windowsa" w sensie mapę? 

    Dodam jeszcze, że mam lekko wytarte rowki w gniazdach przy pompowtryskach ale to już chyba każdy 1.9 tdi ma 

    Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. Pozdro 

    Miałem podobny problem do dzisiaj. Walczylem z nim kilka miesiecy. Tylko mi buda nie trzęsło. 

    Oto przyczyna.

    Resized_20210318_174500.jpeg

    Resized_20210318_180317.jpeg

    Resized_20210319_071016.jpeg

  9. W dniu 4.04.2019 o 08:29, Liukan napisał:

    U mnie również słychać to chrobotanie ale też nie od razu. Po nocy turbo jest jakby bez mocy i wtedy tego chrobotania przy zmianie nie słychać. Dopiero po 3-4 km turbo zaczyna działać lepiej (choć też wydaje mi się, że na niskich obrotach nie "ciągnie" dobrze - dostaje tego kopa przy ok 2000) ale za to chrobotanie jest słyszalne tak jak na filmiku. Dodatkowo muszę powiedzieć, że auto mi za dużo pali (nie wiem czy to ma jakikolwiek związek). Myślałem, że to EGR, zawór n75 czy kolektor ale moja wiedza opiera się na spostrzeżeniach z forum. Czy ktoś naprawdę coś zrobił, że mu przestało to chrobotać? Czy w moim przypadku (turbo bez mocy) należy wymieniać całą turbinę?

    Witam. Czy udalo Ci sie rozwiązać problem? Mam takie same objawy i ten chwilowy brak mocy strasznie mnie wnerwia. Do chrobotania moze sie przyzwyczaje ale ten brak mocy na zimnym wolałbym rozwiązać. 

  10. W dniu 4.12.2020 o 04:30, piotrsob1 napisał:

    A konkretnie to czy w wężykach podciśnienia zasilających elektrozawory podciśnieniowe nie ma oleju .

    Jeżeli jest to na początek powymieniaj zaworki jednokierunkowe w tej instalacji i wypłucz albo wymień same przewody :hi:

    A więc tak. Trochę to trwało ale w końcu sie za to wziąłem. Wymieniali mi kompresor  i przy okazji zlecilem mechanikom zeby posprawdzali te wężyki . Są czyste i całe,  natomiast twierdzą że na zimnym silniku wyskakuje jakiś błąd elektryki na 3 cylindrze. Niestety nie rozmawialem z mechanikiem tylko z szefem bo odbierałem auto po godzinach i tak mi powiedział. Ja się kompletnie na tym nie znam. Wtryski po regeneracji w listopadzie i przy okazji wymienilem wiązkę bo wszystkie spinki miała połamane. Zasugerujcie proszę co moze być nie tak ze taki błąd wyskakuje ale tylko na zimnym. 

  11. Witam. Mam problem z BRD. Na zimnym silniku szczególnie teraz gdy temperatura na zewnątrz jest niska silnik prawie nie reaguje na dodawanie gazu. Wyjazd na główną ulica stanowi spore wyzwanie, już nie wspomnę o wcięciu się przed kogoś bo na bank by we mnie wjechał. Wszystko wraca do normy po przejechaniu ok kilometra. 

    Jakieś sugestie?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...