Treść opublikowana przez Sajmon89
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Nie wiem to ty wydajesz pieniądze założysz te co piszesz będziesz jeździł będą hamować napewno. Ja ci tylko powiedziałem co do tarcz nawiercanych że się dziurki zapychają. Może przy klockach FERODO będzie bajka tam były klocki zimmermany. Ja bym nawiercanych, nacinanych nie zakładał do codziennej jazdy. Wystarczą gładkie i sprawdzone tarcze bdobre klocki hamulcowe które nie puchną tak szybko przy hamowaniu. Są różne mieszanki w klockach jedne wytrzymują 400 stopni Celsjusza inne 600 - 800... Jedne mają współczynnik tarcia FF inne GG bardziej sportowe piszczą itp... informacji jest masa zależy do czego chcesz zestaw sportowa jazda, normalna itp...
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Identyczne nawiercanet tarcze ma kolega w a6c6 +klocki tej samej firmy zapychają mu się dziurki pyli sporo. Jeździłem tym na tym bez szału szczerze to lepiej kupić normalne
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Wybory jest wielki można przebierać jak w ziemniakach... ważne abyś kupił od sprawdzonych sprzedawców i oryginalne TRW, ATE, TEXTAR, FERODO, BOSCH, Brembo, JURID.... Ja kiedyś dużo jeździłem na częściach z półki Delphi klocki, tarcze i nie tylko dawało to jakoś radę nie piszczało hamowało zużywało się bez przygód. W a4 b6 w oryginalne miałem klocki TEXTAR przód tarcze chyba ATE z tyłu nie pamiętam Teraz mam przód TRW, tył GALFER. Szału nie ma oczu nie wyciska do normal jazdy wystarczy, nie piszczy, pyli trochę ale mi to nie przeszkadza. Co prawda zrobione dopiero 50tys km tył - przód 10tys km niszczenia felg aluminiowych przez odpady z klocków narazie nie zauważyłem. Pozdrawiam.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Tak naprawdę ta płukanka niewiele by pomogła. Szału mycia wnetrzay silnika nie ma. Ja zastosowałem tylko raz w życiu tak z ciekawości. A jeździłem też na różnych olejach 10w40 5w40 5w50... Różnych producentów, marek.Tak naprawdę nie ma to znaczenia ważne by był olej i jego stan a także regularna wymiana
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Olej 5W40 jest dobry, taki przeważnie używaj do 1.8t Stosowanie płukanek ma swoich zwolenników jak i przeciwników zdania są podzielone. Nie powinno zaszkodzić silnikowi użycie płukanki. Ja nie stosuje płukanek uważam to za niepotrzebne lepiej dołożyć te parę groszy i wybrać lepszy olej.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
obejrzeć trzeba dobrze czy wycieków nie masz! zobacz intercoler może turbo puszcza od zimnej strony ?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
A na przód też posiadasz 320?? Jak coś to napisz na priv cenę
-
Tester diagnostyczny MultiDiag Pro+ Q-Next - opinie
Te inne auta to... Toyota, Skoda, renault MB sprinter, opel, Volvo...
-
Tester diagnostyczny MultiDiag Pro+ Q-Next - opinie
Czy ktoś używa takiego testera i mógłby się wypowiedzieć co do jego możliwości? Diagnostyka vag i innych aut którymi się poruszam....
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Aha. Dzięki za informacje.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Ja kupowałem po 165zl 5 L ale już też kończą mi się zapasy teraz usłyszałem cenę 200-220 i nie jestem z tego zadowolony dlatego przechodzę na tańsza alternatywę od ravenola.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Nie mówimy tu o żydzeniu tylko o rozsądnej alternatywie.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Ravenol RCS 5w40 ... to już trochę inna bajka cenowa za 5l ceny 300+
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Ravenol VST TURBO USVO 5W40 5 L trzeba zapłacić od 200-220zl + przesyłka moim zdaniem nie warto przepłacać parametry ma dobre ale za 140-150 zł kupimy równie dobry olej od ravelola: RAVENOL HLS SAE 5W-30 CleanSynto 5L RAVENOL HCS SAE 5W-40 CleanSynto 5L A więc nie ma co chwalić tak tego Vst turbo bo jeżeli ktoś zmienia co 10tys nie ma sensu przepłacać i takie jest moje zdanie. A czemu podałem ceny w opakowaniu 5L.... Bo warto mieć ten 1L na dolewkę ja do swojego żelaza na 10tys km dolewam 0,3-0,4 L
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Ravenol ostatnio cały czas drożeje. A te z oznaczeniem USVO są jeszcze droższe. Trzeba poszukać tańszej dobrej alternatywy
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Dlaczego? Regularnie zmiany też będzie spełniał swoje zadanie. Każdy olej po pewnym przebiegu (przepracowaniu) traci w pewnym stopniu swoje właściwości. W temacie olejów każdy ma swoje zdanie. Ja akurat pokonałem dużo kilometrów różnymi jednostkami napędowymi na różnych olejach i były też różne interwały wymian....co 8000, 10.000, 15.000, 20.000, 25.000, 30.000, 35.000, 45.000 km także z doświadczenia coś tam wiem.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Tak ogólnie w tym temacie ,,Jaki olej" do seryjnego silnika 1.8t i normalnej jazdy to każdy będzie dobry 5W30, 5W40, 0W40, 0W30 byle by był regularnie zmieniany co 10tys km. Kupując auto ze znacznym przebiegiem np 300tys km i z niewiedzą jaki olej był wlewany i co ile wymieniany tak naprawdę nic nam nie da płukanka ani zalanie najlepszego na świecie oleju. Skutki skąpej eksploatacji są nieodwracalne. Coraz częściej też się słyszy jak to w serwisach oszukują filtr przetrze szmatką karteczkę da nową i wymiana zaliczona. A Niemcy, Holendrzy czy Francuzi są też oszczędni w tych sprawach skoro ma nowe auto i zalewa longlife którego specyfikacja opisuję że można jeździć 30tys to tak jeżdżą! Po co dokładać skoro i tak się dużo km rocznie robi pojezdzi się kilka lat do pewnego przebiegu przy którym auto zaczyna chłonąć znaczne ilości euro... Później auto sprzeda i niech inny właściciel buja się z tym.
-
Wymiana sprzegiełka alternatora 1.8t
Jednak bez wyjęcia altka klucze z mojego zestawy nie podeszły. A i szczotki trzeba nowe założyć ośka z tyłu do przetoczenie bo juz wytarta. Także więcej roboty niż myślałem. Szczotki będę lutować bo za zamiennik regulator w Intercars 140 zł z ceną ich trochę pogięło. Sprzegiełko Ina 105zl to jeszcze do przełknięcia
-
Wymiana sprzegiełka alternatora 1.8t
Z braku czasu jeszcze się do tego nie zabrałem. We wrześniu będę to rzeźbił może uda mi się bez wyjmowania alternatora.
-
Wymiana sprzegiełka alternatora 1.8t
Nie mam takiego. Ale zakupić mogę. Czyli ten klucz i trox wystawy by odkręcić rolkę...??
-
Wymiana sprzegiełka alternatora 1.8t
1.8 t BFB - jak na szybko wymienić sprzegiełko jednokierunkowe alternatora idzie to jakoś odkręcić bez demontażu alternatora?? Jakie klucze potrzebne ?
-
Wymiana sprzegiełka alternatora
1.8 t BFB - jak na szybko wymienić sprzegiełko jednokierunkowe alternatora idzie to jakoś odkręcić bez demontażu alternatora?? Jakie klucze potrzebne ?
-
Galeria felg Audi A4 czyli pokażcie swoje fele
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
A żeby założyć na tył większe tarczę (standard 255mm) to co potrzebne ?? Na przód z 312mm pójdzie 320 tam potrzebuję Tylko jarzma i zaciski
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Aha. Na wszystko przyjdzie czas jak się ma dużo pieniędzy można wyrzucić dobre i założyć lepsze. Ale w moim wypadku budżet na ten sezon nie przewiduje takich wydatków. Zostaję przy samych klockach pod tarcze 312mm