-
Błędy w sterowniku 09 oraz załączający się alarm podczas deszczu w Audi A4 B9
OK, wielkie dzięki
-
Błędy w sterowniku 09 oraz załączający się alarm podczas deszczu w Audi A4 B9
Dzięki za pomoc. Na razie zostanę przy wyłączonej funkcji i poszukam kogoś z ODIS'em.
-
Błędy w sterowniku 09 oraz załączający się alarm podczas deszczu w Audi A4 B9
Niestety, nie dysponuję ODIS'em
-
Błędy w sterowniku 09 oraz załączający się alarm podczas deszczu w Audi A4 B9
Załączam autoscan z dnia dzisiejszego. Wrzucam też autoscan sprzed kilku dni z błędem airbagów. Błędy skasowały się bez problemu i nie powróciły. Nie wiem czy mają jakieś znaczenie w tym przypadku. Autoscan - 87038km - 2025.10.27.txt Autoscan - błędy airbag.txt
-
-
Błędy w sterowniku 09 oraz załączający się alarm podczas deszczu w Audi A4 B9
Witam. Ja również mam problem jak w temacie. Po krótce. Kilka miesięcy temu zaczęło się miganie awaryjnych, skanowanie wykazało błąd w sterowniku 46 "Czujnik otwierania tylnej klapy/pokrywy - Przerwa w obwodzie". Okazało się, że gniazda modułu czujnika i wtyczki wiązek są "zjedzone". Po naprawie wiązek i wymianie modułu skanowanie pokazało błędy "Czujnik otwierania pokrywy tylnej - Zainstalowany nieprawidłowy podzespół" i "Sterownik otwierania pokrywy tylnej - brak komunikacji". Zmieniłem adaptacje dotyczące owego czujnika na takie jak przy starym czujniku (sterownik 46). W efekcie zniknęły błędy i klapa zaczęła działać właściwie, ale podczas deszczu awaryjne migają bez powodu. Na podstawie postów powyżej tymczasowo odkodowałem moduł klapy, ale chciałbym przywrócić jego funkcjonalność. Mam pytanie, czy muszę udać się z tym do ASO, czy też możliwe jest zrobienie tego we własnym zakresie? Jeśli tak, to skąd mogę pobrać soft do aktualizacji? Posiadam oryginalne VCP. Dzięki.
-
Czujniki parkowania w Audi A4 B9
Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc i poświęcony czas.
-
Czujniki parkowania w Audi A4 B9
Tak. Skanowałem już po na koniec po wszystkich zmianach i błąd nie powrócił, także jest OK. Jeszcze jutro przeskanuję profilaktycznie dla sprawdzenia. Dzięki.
-
Czujniki parkowania w Audi A4 B9
-
Czujniki parkowania w Audi A4 B9
Muskel, jesteś geniuszem !!! Dziękuję bardzo za poświęcony czas i cierpliwość. Cofnąć niektóre z tych adaptacji, czy niech zostanie jak jest?
-
Czujniki parkowania w Audi A4 B9
A jak je znaleźć?
-
Czujniki parkowania w Audi A4 B9
Adaptacje zmienione, ale w dalszym ciągu bez spodziewanego efektu.
-
Czujniki parkowania w Audi A4 B9
Zmieniłem adaptację, odczekałem, ale nic się nie zmieniło
-
Czujniki parkowania w Audi A4 B9
Załadowałem pliki z niezaznaczonym "EraseFullMemory" i efekt ten sam, błąd w sterowniku "Zestaw danych nieważny (invalid data record)".
-
Czujniki parkowania w Audi A4 B9
Spróbować z niezaznaczonym? Jest tam jeszcze coś takiego jak "BAP_SETTINGS".
-
Czujniki parkowania w Audi A4 B9
Podczas ładowaniu miałem zaznaczone "EraseFullMemory"
pablop76
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta