-
Migająca dioda w guziku od haka w Audi A4 B9
Przesyłam fotkę, nie udało mi się zrobić tak dokładnie środka ale może będzie ok ;) Przy okazji zobaczyłem ile tam mam rdzy, muszę to wyczyścić i przemalować.. PS. Gdy robiłem to zdjęcie to akurat 3 razy go składałem i rozkładałem i za każdym razem dioda zaświeciła..
-
Migająca dioda w guziku od haka w Audi A4 B9
Cześć, podpinam się do tego tematu, bo mam podobny problem a nie chcę zakładać nowego wątku. W moim A4 B9 z 2016 roku mam podobny problem z migającą diodą na przycisku od haka, z tym że po pewnej przygodzie wiem, że żeby było bezpiecznie to dioda jednak musi się świecić w zależności czy hak jest złożony czy rozłożony - jeżeli miga, to wiem że jest coś nie tak. Kiedyś, przy montażu bagażnika dachowego nie wiedząc jak działa ta dioda rozłożyłem hak, hak teoretycznie się zblokował ale nie zauważyłem, że dioda cały czas miga sygnalizując że coś poszło nie tak. Zamontowałem bagażnik rowerowy na kulę i dobrze, że chcąc sprawdzić poprawność zamontowania bagażnika na haku "powiesiłem" się na bagażniku, który po większym nacisku się złożył (tzn. hak się złożył) - a ja oberwałem trochę po twarzy przez konstrukcję bagażnika. Ale lepiej że wtedy niż na drodze z rowerami... Teraz już wiem, że przy rozkładaniu i składaniu haka poprawność jego rozłożenia i złożenia sygnalizuje świecąca (a nie migająca) dioda. Problem mam tylko taki, że od początku zakupu auta jest kłopot i hak nie zawsze chce "załapać" gdy się go rozkłada albo składa - teoretycznie wydaje się, że trzyma się i wszystko jest okej, ale dioda mimo wszystko miga. Dopiero po kilkukrotnym wciśnięciu przycisku i powtarzaniu czynności, za którymś razem załapie (nie ma znaczenia czy go rozkładam czy składam). O ile mało z haka korzystałem, to teraz korzystam więcej i jest to trochę denerwujące. Czy ktoś miał podobny problem i wie, gdzie mogę zajrzeć i co może powodować ten problem? Podejrzewam, że nie styka jakiś czujnik może na sprzęgle blokującym hak, tylko nie chcę tego rozbierać "na pałę" - czy ktoś się już z tym mierzył i wie, gdzie zajrzeć?
-
jacob4187 obserwuje zawartość Czy dojazdówka z Audi A4 B8 pasuje do A4 B9? , Migająca dioda w guziku od haka w Audi A4 B9 , Wymiana kratki dolnej pod grillem w Audi A4 B9 i 2 innych
-
Czy dojazdówka z Audi A4 B8 pasuje do A4 B9?
Pasuje ale tylko do tyłu - z przodu klocki hamulcowe są za duże i obcierają o środek dojazdówki.
-
Dziwne "strzelanie" przy skręcie kierownicą w Audi A4 B9 2.0 TDI
Cześć, jestem po wymianie lewego przegubu - on okazał się problemem, był bardzo mocno wybity. Wymiana rozwiązała problem.
-
Dziwne "strzelanie" przy skręcie kierownicą w Audi A4 B9 2.0 TDI
Cześć, na 99% jednak przegub, na 7 stycznia jestem umówiony na jego wymianę, jeżeli po wymianie będzie ok to potwierdzę czy to na pewno on był przyczyną.
-
Android Auto w Audi A4 B9
Panowie, doposażyłem sobie w połowie tego roku moje A4 B9 w Android Auto ale mam czasami irytujący problem - za każdym razem jak wrzucę wsteczny bądź uruchomią mi się czujniki parkowania z przodu lub tyłu, to wyrzuca mi Android Auto do wizualizacji czujników (i to jeszcze ok, zrozumiałe), ale potem nie wraca do android auto tylko do głównego menu. Ma ktoś może na to rozwiązanie żeby MMI wracało do AA?
-
Wymiana kratki dolnej pod grillem w Audi A4 B9
Cześć, chciałem wymienić dolną kratkę (tę wąską) pod grillem w A4 B9. Kupiłem sobie ją na allegro, problem mam niestety ze zdemontowaniem starej - wyłamałem już ją w dwóch miejscach i nie chcę ciągnąć dalej żebym ją dał radę wyciągnąć. Widzę po nowej, że ona wchodzi dość sporo w zderzak zarówno od dołu jak i od góry - wymieniał ją ktoś już może bez ściągania zderzaka, da się to zrobić?
-
Dziwne "strzelanie" przy skręcie kierownicą w Audi A4 B9 2.0 TDI
Ok dzięki, poproszę mechanika o sprawdzenie przy najbliższej okazji.
-
Dziwne "strzelanie" przy skręcie kierownicą w Audi A4 B9 2.0 TDI
Cześć, mam nadzieję że post piszę w dobrym dziale. Od jakiegoś czasu słyszę dziwne "strzelanie" jakby z zawieszenia. Pytanie dotyczy Audi A4 B9 2.0 TDI z 2016 rok. To strzelanie słychać tylko przy skręcie kierownicą w lewo, kąt skrętu ok 60-90 stopni, przy prędkości mniej więcej od 30-50 km/h. Dźwięk dochodzi z przodu, z lewej strony. Nie słychać jakoś mocno, trzeba mocno ściszyć radio żeby go słyszeć. Wydaje mi się, że słychać go tylko przy wciśniętym gazie, ale nie jestem w 100% pewny. Dźwięk jest głośniejszy przy obciążeniu, np. skręcaniu podczas jazdy pod górę. Mechanik obstawiał przegub ale mówi że z doświadczenia wymieniał już przeguby w dwóch takich przypadkach i za każdym razem problem nie ustawał (ale wymieniał na zamienniki i mówił że możliwe że zamienniki nie dają rady), dlatego dopóki nie znajdzie rozwiązania to nie chce mnie naciągać na koszty - przeguby do Audi kosztują sporo kasy.. Udało mi się nagrać ten dźwięk, poniżej przesyłam filmik. 20251116_160111.mp4
-
Montaż kamery cofania w A4 B9 sedan
Udało się ogarnąć temat, było niecałe 5V bo w złym miejscu wpiąłem się z masą... Poprawiłem to, jest 12V i kamera działa Dziękuję bardzo!
-
Montaż kamery cofania w A4 B9 sedan
Tak myślałem, czyli powinno być 12V? Dziwne kurcze bo sprawdziłem 1 i 2 wejście w tej kostce i jest tam 4,74V, chyba że coś źle sprawdziłem. Sprawdzę jeszcze raz w takim razie to napięcie..
-
Montaż kamery cofania w A4 B9 sedan
Cześć, chciałem domontować kamerkę w swojej A4 B9 Avant z 2016 roku. Zamontowałem kamerkę według instrukcji kolegi z linku (mam 8 czujników): Retrofit reversing camera Audi A4 B9 - Munteanu Bogdan MUNTEANUBOGDAN.COM I installed the original backup camera on my A4 B9 with only 96$ and made a tutorial for those who want to do this retrofit. Enjoy! Podpiąłem (chyba) wszystko według instrukcji, miałem tylko problem z bezpiecznikiem do kamery ale finalnie udało się sprawę załatwić temat (dla pewności, na tej skrzynce gdzie powinno być zamontowane mam niecałe 5V napięcia, tyle powinno być?) i kamera powinna mieć zasilanie. Wykonałem kodowanie zgodnie z instrukcją: 1. Moduł instalacji, kamera 6C -> Aktywne 2. Moduł 09 Centralna elektryka, kodowanie, bajt 35, zmieniłem bit 4 z 0 na 1. 3. Moduł 5F Multimedia -> Car_Funktion_List_BAP_Gen2_VPS -> Aktywne 4. Moduł 5F Multimedia -> Car_Funktion_List_BAP_Gen2_VPS_msg_bus i tu miałem problem, ponieważ na mojej liście nie ma dokładnie nazwy Terminal 15 tak jak we wszystkich poradnikach. Nie wiem czy to kwestia tłumaczenia VCDS (zakładam że tak, VCDS made by Ch...) Zamiast tego mam takie opcje jak na zdjęciach poniżej. Próbowałem z opcjami: Status podrzędnych immobilisera / Zacisk 15 (pasowało mi do Terminal 15) oraz z opcją Magistrala danych systemu Infotainment (na instrukcji z AliExpress jest też to kodowanie) ale żadna z tych opcji nie powoduje włączenia kamery po wrzuceniu biegu wstecznego. Włącza mi się jedynie wizualizacja czujników.. Oprócz tego mam jeszcze pytanie dotyczące podpięcia kamery w kostce bezpieczników - ponieważ zacisk kabelka z Ali jest ciut za duży i nie chce wejść do kostki, trochę go ugniotłem i generalnie do połowy wszedł, jak pisałem kamera zasilanie ma (sprawdzane miernikiem na kablu). Urwałem jednak to fioletowe zabezpieczenie kabelków i niestety nie mam już z niej pożytku. Czy kombinować i dorobić jakieś zabezpieczenie do tego, jest szansa że kabelki mogą się wysunąć z bezpieczników w czasie jazdy?
-
Czy dojazdówka z Audi A4 B8 pasuje do A4 B9?
Tak tak, wiem że mogę sam - liczyłem że może jakimś cudem ktoś miał taką zagwozdkę i sprawdzał, tak to muszę sobie w któryś dzień auto podnieść, ściągnąć koło i spróbować założyć dojazdówkę. Tak też pewnie zrobię i sam sobie odpowiem na pytanie
-
Android Auto w Audi A4 B9
Kupowałem z tej aukcji: https://a.aliexpress.com/_EvEobQW Temat o którym pisałem z ładowarką indukcyjną nieaktualny, jednak jej nie odpiąłem - działa normalnie, miałem jednak problem z telefonem. Także w przypadku mojej jednostki (MHS od Delphi) wszystko zadziałało na tej wiążące i porcie z linku powyżej.
-
Czy dojazdówka z Audi A4 B8 pasuje do A4 B9?
Cześć, mam pytanie - czy koło dojazdowe z A4 B8 (2008 r) będzie pasować do A4 B9 (2016)? Zostało mi z B8 a mam teraz B9, rozmiarowo prawdopodobnie wszystko się zgadza ale w internecie jest trochę sprzecznych informacji i nie wiem czy będzie pasować
jacob4187
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta