Treść opublikowana przez MicDviga
-
płyn chłodniczy
-
płyn chłodniczy
Tam jest sucho. Bardziej z lewej strony jest ten olej i niżej
-
płyn chłodniczy
Sęk w tym że żadnych objawów UPG oprócz uciekającego płynu nie ma. Żadnego masła pod korkami, nie kopci nic też. Jutro będę robił test co2
-
płyn chłodniczy
Ogólnie jaki to może być koszt naprawy? Trzeba ściągać cały łańcuch?
-
płyn chłodniczy
O jaki napinacz dokładniej chodzi
-
płyn chłodniczy
U mnie wali tam olejem a nie płynem :/ po za tym był ten krociec wymieniany w serwisie bosha
-
płyn chłodniczy
Na dole tego elementu zbiera się olej. Ale z tego co widzę jest to zawór systemu pompy powietrza wtórny więc leci gdzieś indziej
-
płyn chłodniczy
Wycieki oleju w tym miejscu. Pod odma i tym metalowym czymś co na zdjęciu widac. Wycieki spore nie są ale są. Świeży olej jest widać nawet po 10km VID_20210225_173823.mp4 VID_20210225_173925.mp4
-
płyn chłodniczy
Może warto ten separator wymienić. Orientujesz się pod jakimi numerami szukać tego elementu? Co do wycieku zauważyłem że wilgotne jest to coś co znajduje się pod skrzynia
-
płyn chłodniczy
Witam. Dziś zauważyłem że mam płyn chłodniczy poniżej minimum i musiałem udać się w trasę więc dolalem troszkę wody. Tak do lekko powyżej minimum. Zrobiłem około 20km i po powrocie zobaczyłem widok jak na zdjęciu. Po ostatniej wymianie płynu chłodniczego i wymienia podstawy filtra oleju oraz uszczelki pokrywy zaworów płyn delikatnie znika. Nie widać nigdzie wycieków oraz nie widać żadnego masła pod wlewem oleju i płynu. Objawów innych brak, delikatnie unosi się dymek z wlewu oleju po trasie i czuć zapach spalin. Dodatkowo od tyłu silnika pod odma jest "jakiś" Wyciek oleju. Ostatnimi czasy było bardzo duże ciśnienie oleju ale po wymianie tej podstawy filtra oleju silnik pracuje równo tylko ten wyciek oleju oraz ubywajacy płyn chłodniczy.