Treść opublikowana przez Damian211996
-
Poduszki silnika do wymiany ?
Przesyłam filmik proszę o doradzenie czy poduchy są do wymiany.
-
Podsumowanie wibracje 140km/h
Właśnie tak jak piszesz kupione miałem 66,6 lecz nie mierzyłem suwmiarka piasty dane wzielem z neta, a wychodzi na to że właśnie jest 66,1. Byłem nad morzem teraz i mam jeszcze delikatne wibracje spróbuję zamienić te pierścienie i wtedy się okaże czy na 100% było to przyczyną.
-
Zwiększenie obrotów na biegu jalowym
Zrób to sam audi
-
Zwiększenie obrotów na biegu jalowym
Witam, próbowałem dzisiaj podwyższyć trochę obroty na biegu jałowym robiłem tak jak ja filmiku na YouTube lecz w adaptacji nie mam tej opcji do ustawiania obrotów. Czy jest jakiś inny sposób albo czy da się jakoś ta opcje uruchomić ?
-
Podsumowanie wibracje 140km/h
Mocno to znaczy nie lekko. Na prawdę zainteresowało cię najbardziej z tego wszystkiego jak dokrecilem koło ? Dokrecilem je normalnie oryginalnym kluczem porządnie mocno nie używałem do tego żadnej 2 metrowej rury
-
Podsumowanie wibracje 140km/h
Dzisiaj wyczyściłem porządnie powierzchnię dolegania felgi z tarczą i dokrecilem mocno śrubami stożkowymi. Zauważyłem że mam pierścienie centrujące lekko za duże na piastę koła i jest lekki luz wymienię jeszcze to żeby wchodziły na styk. Także jeżeli ktoś ma taki problem to sprobojcie wyczyścić szczotka druciana dokładnie powierzchnię dolegania, sprawdźcie czy macie odpowiednie śruby do felg i pierścienie centrujące. 120...130...140...150...160... ZERO DRGAŃ MOJ KOSZMAR SIE ZAKOŃCZYŁ!!! POZDRO
-
Podsumowanie wibracje 140km/h
Witam, w tym temacie postaramy się dojść do tego dlaczego są wibracje na budzie przy prędkościach zaczynających się od 130 do 160. U mnie sytuacja taka, że przy rozpędzeniu się do 140 występują drgania całego pojazdu jak zresztą u innych mających ten problem. Wymieniłem przeguby wew. zew., opony , wyważanie, śruby pod felgi stożek , mam pierścienie centrujące. Teraz pytanie do was czy już ktoś wymienił wszystko po kolei i stwierdził co mu to powodowało czy macie pomysły gdzie dalej szukać? Tuleja wahacza dolnego pomoże ? Bylem na trzepakach i jest trochę popękana pytanie czy to ma taki wpływ na takie wibracje. Opony 235/45/18 letnie teraz przy wibracjach Na oponach zimowych 205/55/16 wibracje nie występują, czyżby balon tłumi wibracje? Czy felgi 18 krzywe ? Na wyważaniu nie wyszło że krzywe. Chce wymienić teraz tuleje wahacza ale czy to pomoże? Nie wiem Bylem na trzepakach porządnych i doszliśmy do wniosku że tylko na tych dolnych wahaczach są gumy popękane ale żadnych stuków nie ma. Ktoś ma jakieś pomysly jeszcze ?
-
Luz na flanszy wchodzącej do skrzyni biegow
Bo na przegubach wewnętrznych mam luzy lekkie więc to wymienię i łożysko w obudowie też wymienię i zobaczymy. Jak będzie tak dalej to znaczy że opony do wymiany bo wszystko jest wyważone. Dzięki za pomoc.
-
Luz na flanszy wchodzącej do skrzyni biegow
Nie dopiero dzisiaj się za to zabrałem i rozebrałem wszystko żeby sprawdzić w jakim jest stanie to wszystko. Stąd moje pytania w których mam wątpliwości czy to wymieniać.
-
Luz na flanszy wchodzącej do skrzyni biegow
Tak mam wyjeżdżając z zatoki na 1 biegu i przy manewrowaniu np. parkując. Do tego mam wibracje przy 140 km/h na całym aucie przy oponach letnich, zmieniałem opony na zimowe i drgania są minimalne.
-
Luz na flanszy wchodzącej do skrzyni biegow
A czy taki luz może być z lewej strony ? Czy trzeba wymienić łożysko ? https://youtu.be/e086hRRCOWY
-
Luz na flanszy wchodzącej do skrzyni biegow
Witam, mam taki luz jak na filmiku od prawej strony na flanszy do której przymocowana jest półoś czy taki może być ? A jak nie to jak to naprawić. https://youtu.be/N9NhhnsmyUM
-
Wyje przy zmianie biegow
A gdzie jest opcja sprawdzenia tego w VCDS ?
-
Stuk przy ruszaniu
Zastanawiałem się również czy to nie jest to łożysko oporowe w skrzyni biegów lub łapa skrzyni/silnika jednak nie znam typowych objawów zużycia tych elementów.
-
Stuk przy ruszaniu
Jasne sprawdzę acz kolwiek myślę że to byłby tylko nie odczuwalny na niczym stuk a to jest coś takiego co się czuje jakby w głębi silnika coś typu jak w rowerze mamy zepsute łożysko wtedy koło lata na boki i się obija próbuje to w jakiś sposób zobrazować. Lecz dziękuję za każdą odpowiedź wszystko wezmę pod uwagę.
-
Stuk przy ruszaniu
Zastanawia mnie również to, że ten stuk czuje na pedale gazu.
-
Stuk przy ruszaniu
Na przeglądzie niby nic nie wyszło. Wszystko bez zarzutów niby . A sprężyna była by luźna gdyby była trazasnieta ?
-
Czujnik deszczu
Hej, jeżeli chodzi o błędy to żadnych nie ma. Choć ostatnio kasowałem wszystkie być może dlatego. Chyba, że chodzi o coś innego w tych logach ?
-
Wyje przy zmianie biegow
Witam , przy zmianie biegów z 2 na 3 itd. po naciśnięciu sprzęgła silnik chwilowo wyje tak jakbym naciskał sprzęgło z gazem po chwili ustaje. Normalne czy nie bardzo ? 2.0 TDI CGLC 177KM.
-
Przy naciskaniu sprzęgła jakby pompowało
Witam , podczas naciskania sprzęgła lub przytrzymaniu go na polsprzegle na luzie slychac odgłos jakby pracującej pompującej pompy po całkowitym wciśnięciu odgłos ustaje. Czy to normalne czy jest tego jakiś powód ?
-
Stuk przy ruszaniu
Witam, zauważyłem, że przy ruszaniu na 1 biegu po zwolnieniu sprzęgła i dodaniu gazu występuje metaliczny stuk wyczuwalny na pedale gazu tak jakby był to jakiś luz odczucie jakby jakiś metal odbijał się od czegoś. Czy ktoś miał podobnie lub wie o co chodzi ?
-
Czujnik deszczu
Witam, mam problem z czujnikiem deszczu mianowicie przy opadach deszczu podczas cofania wycieraczka tylna włącza się automatycznie jednak nie działa to na przedniej szybie. W VCDS mam wyłączony sensor deszczu a po włączeniu wyskakuje na liczniku Rain sensor defect czy ktoś wie czy czujnik jest uszkodzony czy o co chodzi ?
-
Zły kąt koła przedniego prawego
Zwrotnica zamówiona, mam jeszcze 2 pytania. 1. Czy sworznie wybije za pomocą dużego młotka? 2. Które śruby będę musial wymienić na nowe ?
-
Zły kąt koła przedniego prawego
Zobacz proszę czy ta zwrotnica będzie odpowiednia Używane Audi - 499 PLN, , - otomoto.pl WWW.OTOMOTO.PL Części samochodowe Audi
-
Zły kąt koła przedniego prawego
Ok a co c czujnikiem ABS jego normalnie.mozna odpiąć ? Proszę zerknij czy ta zwrotnica będzie odpowiednia Używane Audi - 499 PLN, , - otomoto.pl WWW.OTOMOTO.PL Części samochodowe Audi