Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuk przy ruszaniu


Damian211996

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauważyłem, że przy ruszaniu na 1 biegu po zwolnieniu sprzęgła i dodaniu gazu występuje metaliczny stuk wyczuwalny na pedale gazu tak jakby był to jakiś luz odczucie jakby jakiś metal odbijał się od czegoś. 

Czy ktoś miał podobnie lub wie o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przeglądzie niby nic nie wyszło. Wszystko bez zarzutów niby . A sprężyna była by luźna gdyby była trazasnieta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Damian211996 napisał:

Na przeglądzie niby nic nie wyszło. Wszystko bez zarzutów niby . A sprężyna była by luźna gdyby była trazasnieta ?

nie, ale kawalek sprezyny moglby latac w srodku i obijac przy ruszaniu, od czegos trzeba zaczac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne sprawdzę acz kolwiek myślę że to byłby tylko nie odczuwalny na niczym stuk a to jest coś takiego co się czuje jakby w głębi silnika coś typu jak w rowerze mamy zepsute łożysko wtedy koło lata na boki i się obija próbuje to w jakiś sposób zobrazować. Lecz dziękuję za każdą odpowiedź wszystko wezmę pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się również czy to nie jest to łożysko oporowe w skrzyni biegów lub łapa skrzyni/silnika jednak nie znam typowych objawów zużycia tych elementów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2021 o 19:45, Damian211996 napisał:

Zastanawiałem się również czy to nie jest to łożysko oporowe w skrzyni biegów lub łapa skrzyni/silnika jednak nie znam typowych objawów zużycia tych elementów. 

Znalazłeś przyczynę tego stuku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez zaczęło właśnie stukać tylko ze bardziej jest to odczuwalne po puszczeniu  pedału gazu i podczas skręcania bardziej w lewo.(rytmiczne stuki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem przeguby, łożysko w obudowie skrzyni i poduszkę skrzyni biegów. Stuk przy ruszaniu mam dalej, obstawiam że to poduszki silnika bo mam wywalone po wymianie napiszę czy się poprawiło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2021 o 11:45, Damian211996 napisał:

Wymieniłem przeguby, łożysko w obudowie skrzyni i poduszkę skrzyni biegów. Stuk przy ruszaniu mam dalej, obstawiam że to poduszki silnika bo mam wywalone po wymianie napiszę czy się poprawiło. 

I doszedłeś co było przyczyną stuku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...