-
-
Brązowa maź w zbiorniczku od płynu chłodniczego w Audi A5 8T 3.0 TDI
Witam, całkiem przypadkowo odkryłem że dzieją się jakieś cuda w moim zbiorniczku wyrównawczym od płynu chłodniczego w Audi a5 8t 3.0TDI kod silnika CCWA. Chciałem rutynowo sprawdzić stan, a tam coś takiego jak widać na zdjęciach i filmach, na samym dole tylko widać płyn którego nawet koloru nie mogę określić. Samochód nie ma dosłownie żadnych objawów żeby coś się działo, żadnych kontrolek, błędów na desce, zero dymu, olej ma stan na max w MMI, olej pod korkiem od wlewu czarny, zwykły, bez żadnego masła. 943022a3-e2e0-43a9-8cb2-10beba0f0fd1.mp4 f19b58b6-b641-429f-b6db-0114b83e3a27.mp4
-
Subwoofer w Audi A5 8T ścisza się
Witam, mam problem, mam w samochodzie podłączony wzmacniacz z subwooferem poprzez konwerter hi-low Hollywod HLC-3, wraz ze wzrostem głośności bas jest coraz słabszy, co mogę na to poradzić? W aucie siedzi fabryczny Bang&Olufsen, pozdrawiam
-
Metaliczne stukanie
zawieszenie wydaje się sztywne
-
Metaliczne stukanie
Witam pisze tutaj bo nie znalazłem działającego forum Audi A5, a modele są dosyć podobne. Posiadam Audi a5 8t fl 3.0TDI quattro sportback i mam problem z metalicznym stukaniem. Pasażer mówi że słuchać je z prawego koła, ja siedząc na miejscu kierowcy słyszę jakby to było pod spodem. Stukanie jest zarowno na biegu jak i na luzie ale na luzie jest głośniejsze, robi się głośne przy skręcaniu w lewo. Nie ustaje po wciśnięciu hamulca. Występuje zarówno na prostej drodze jak i na nierównościach. Przy przyspieszaniu lub jeździe na gazie nic nie słychać. Słychać tylko przy wolniejszej jeździe. Sprawdziłem zaciski czy są sztywne i osłony tarcz hamulcowych, wszystko w porządku. Brak mi pomysłu co to może być i proszę o pomoc, pozdrawiam
-
Audi A5 metaliczne stukanie
Witam, mam problem z Audi a5 3.0tdi 240km quattro sportback. Podczas zwalniania na luzie lub na sprzęgle, rzadziej na biegu słychać metaliczne stukanie jakby pod samochodem lub gdzieś w okolicach prawego koła. Nic nie stuka podczas postoju ani przy przyspieszaniu. Stukot jest w rytmie obracającego się koła tj. im wolniej jadę tym wolniej stuka. Sprawdziłem już osłony tarcz hamulcowych i są sztywne i nie dotykają tarczy. Nie mam pomysłów co to może być, może macie jakieś pomysły.
-
Forum AUDI A5 KLUB
Dla każdego kto chciałby wiedzieć: dostałem informację zwrotną od właściciela a5klub, że po zmianie wersji PHP serwera strona przestała działać i jest ona w trakcie naprawy. Miejmy nadzieje, że strona szybko wróci
-
Forum AUDI A5 KLUB
Witam, ktoś wie co się dzieje z forum A5 KLUB? Jest tam dużo przydatnych wątków, a strona nie działa. Pozdrawiam
-
Terkotanie w 1.9TDI BRB
podbijam temat
-
Terkotanie w 1.9TDI BRB
Witam, posiadam Audi A4 B7 1.9TDI BRB. Od ostatniego czasu silnik dziwnie pracuje, slychac glosne terkotanie/chrobotanie tylko na wolnych obrotach zarówno podczas jazdy jak i podczas postoju, oraz przy przyspieszaniu od niskich obrotów. Gdy wysiądę z samochodu dźwięk słychać jakby z okolic lewego przedniego koła. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
-
Odgłos blachy ucicha, jak wcisnę hamulec w A4 B7
Właśnie ciężko z tym, bo słychać go tylko jak jadę na wolnych obrotach. Wczoraj zmieniłem prowadnice i wydaje mi się, że jest lepiej.
-
Odgłos blachy ucicha, jak wcisnę hamulec w A4 B7
A klocek ciasno siedzi
-
Odgłos blachy ucicha, jak wcisnę hamulec w A4 B7
Tarczę kotwiczną sprawdziłem i siedzi dobrze i nic nie stuka jak kręcę kołem "na sucho" na podnośniku, tylko jak jadę to tłucze
-
Odgłos blachy ucicha, jak wcisnę hamulec w A4 B7
Zmieniłem prowadnice, śruby i gumy i dalej tłucze, tylko że ciszej i nie cały czas
-
Odgłos blachy ucicha, jak wcisnę hamulec w A4 B7
Stukałem w nią i nie wydawało mi się, żeby o coś zaczepiała, mogę je wcale ściągnąć czy jest to niewskazane?
-
Odgłos blachy ucicha, jak wcisnę hamulec w A4 B7
Witam, z mojej A4 B7 1.9TDI BRB wydobywa się dziwny dźwięk, (pasażer twierdzi, że z tyłu spod spodu/w kole), jakby blacha i ucicha nawet jak leciutko wcisnę hamulec, zmieniane były klocki z tyłu i od tamtej pory to się zaczęło, wszystko w okolicach hamulca wydaje się w porządku, jakieś pomysły co to może być? Prowadnice wyjmowałem i smarowałem.