Treść opublikowana przez jareq2020
-
Terkotanie i drgania na wciśniętym pedale sprzęgła po wymianie kompletu sprzęgła SACHS (dwumas, tarcza, docisk, łożysko oporowe)
Cześć. Wczoraj odebrałem od mechanika A4 B6 1.8t BFB. Szarpało mi budą przy ruszaniu - po rozebraniu okazało się że dwumas winny (reszta sprzęgła też już na wykończeniu). Wymienili mi na nowy komplet Sachsa (dwumasa, tarcza, docisk, łożysko oporowe) - poszły również nowe uszczelnienia z obu stron. Przejechałem 80km - po prostu super. Zero szarpania płynna zmiana biegów, lekko pracujące sprzęgło. Zero drgania. Dzisiaj wymieniałem olej w silniku więc trochę czasu przy aucie spędziłem. Pojechałem się przejechać i zauważyłem że na wciśniętym sprzęgle czuć drgania i słychać terkotanie które przenosi się na silnik. Puszczam pedał sprzęgła - cisza, wciskam terkocze. W sumie większość czasu terkocze. Auto rusza gładko, płynnie bez szarpania biegi chodzą bdb. Natomiast 3 razy po zgaszeniu silnika (silnik staje osprzęt też jest cisza) słychać było szybko obracający się element z świstem po 2 sek cichło. Brzmiało to jak rozpędzone łożysko świszczące, po czym się zatrzymało i cisza. Moje pytanie. Czy trafiłem uszkodzoną sztukę sprzęgła czy łożysko się "dotrze" "ułoży" Czy ktoś miał podobnie. Z góry dziękuję za odpowiedź.
-
Wymiana kompletu sprzętu do A4 b6 1.8t BFB
Witam. Panowie przyszedł czas na wymianę sprzęgła w 1.8t BFB 163ps. Chcę wymienić komplet + uszczelniacze. Mechanicy twierdzą że w mojej 5 bieg skrzyni jest wysprzęglik wewnętrzny. Nie mogę znaleźć schematów czy info gdzie jest to jasno napisane. Pytanie też o uszczelnienie od strony wejścia do skrzyni - czy jest tam uszczelka z metalową obudową czy zwykła taka jak idzie na wał korbowy silnika ?? Ktoś się orientuje ? Czy ten zestaw podejdzie Oryginalne sprzęgło + dwumasa SACHS 2290601015 do -50% WWW.SPRZEGLA24.PL Sprzęgło i koło dwumasowe SACHS 2290601015 z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. Zamów i odbierz 10% rabatu na montaż. Sprawdź ofertę na Sprzegla24.pl. VIN: WAUZZZ8E53A397217 Jakiej średnicy tarcza powinna być w tym aucie ? Prośba o sprawdzenie.
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Innymi słowy wieje szmelcem, nawet goła powierzchnia by się tak nie poddała. Kwestia materiału.
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Moje oryginały były jak lalki po wyczyszczeniu. Podpytam jak procedura wyglądać będzie faktycznie straci to hermetyczność syf ubytek smaru i wio po następne. Dzięki.
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Powaga ? Przeguby ok bez luzów. Takie coś może być powodem reklamacji ?
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Witam. Panowie temat dotyczy również przegubów / półosi. Jakieś 10 miesięcy temu wymieniłem komplet półosi - nówki sztuki firmy GSP. Przy wymianie opon parę dni temu zastałem taki widok: Czy to jest normalne żeby tak korozja żarła te półosie w tak krótkim czasie ? Czy po prostu trafiłem towar z gównolitu / wadliwy ?
-
A4 B6 1.8t ośka szarpie przy ruszaniu
350 PLN to darmocha za robote u mnie krzyczą mi za wymianę 600+ są dwie opcje albo u mnie w Łódzkim takie ceny albo mechanik którego odwiedziłem jeszcze był wczorajszy.
-
A4 B6 1.8t ośka szarpie przy ruszaniu
Jak odbierzesz daj proszę znać jaki efekt i ile kosztowała robocizna. Pozdrawiam
-
A4 B6 1.8t ośka szarpie przy ruszaniu
Dzięki za odpowiedź.
-
Ocena tarcz - przegrzane czy nie ? A4 B6 tył 1KP 255mm
Zapomniałem dodać że jak tarcze są zimne / normalna jazda to lekko biją szarpiąc budą. Przy ostrym hamowaniu i rozgrzanych tarczach czuć wyraźne bicie.
-
A4 B6 1.8t ośka szarpie przy ruszaniu
Witam. Temat popularny na forum, lecz niestety identycznych objawów problemu nie znalazłem dlatego chciałem podpytać. Auto przy ruszaniu z jedynki bez dodawania gazu wpada w szarpanie które nie przenosi się na pedał sprzęgła, nie jest zależne od tego czy silnik zimny czy gorący. Aby uniknąć lub zmniejszyć to szarpanie podczas ruszania trzeba rozkręcić silnik do 2000nrpm i jest znośnie. Jak już sprzęgło sklei to wszystko działa gładko. Kolejny objaw to lewarek zmiany biegów który podczas trzymania go tylko w momencie dodania lub odjęcia gazu czuć uderzenie. Było gorzej ale wymieniłem poduszkę skrzyni bo była zerwana niestety dalej uderza w rękę. Kolejny objaw to zaobserwowane z pozycji obserwatora widoczne drgania kół przedniej osi podczas ruszania i gdy szarpie. Koła drgają w w osi poziomej przód tył jak sprzęgło sklei to owe drgania znikają z kół. Półosie wymienione 3t km całe kompletne nowe. Na podnośniku koło na biegu ma spory luz gdy obracam nim od lewej do prawej. Luzów w zawieszeniu brak. Przy próbie na zaciągniętym biegu i puszczania sprzęgła przedni odboj trzyma. Poduszka olejowa pozwala się podnieść silnikowi na 3-4 cm druga poducha mniej. Sprzęgło się nie ślizga dobrze trzyma i przenosi moment. Czy to jednak będzie sprzęgło, dwumas, czy poduszki ? Mechanicy twierdzą że poduchy sprzwne. Ktoś miał podobny zestaw objawów ?
-
Ocena tarcz - przegrzane czy nie ? A4 B6 tył 1KP 255mm
Panowie i Panie. Proszę o opinię tarczy widocznej poniżej - do wymiany czy nie grubość trzyma. Czy nie jest przegrzana ? Jeśli do wymiany to ziomek proponuje mi nowe jest różnica - 10 otworów - czy taka będzie pasować ? Chcę się upewnić bo zwykle kupowałem graty identyczne jakie zdejmowałem Takie proponuje czy to podejdzie ?
-
Wymiana sprężyn i amortyzatorów z A4 B6 1.8t sedan 1BV na 1BA
Jasne. Zamawiam wg tabeli takie jakie powinny być przy 1BA - KYB lub Sachs czekam na ziomka co pracuje IC czy jakąś zniżkę dostanę :)) BTW Czytałem że przerabiałeś temat z dwumas > jednomas w 1.8t wieki temu. Mój się kończy - nie słychać dziada ale przy ruszaniu szarpie jak diabli (poduchy sprawdzone od skrzyni wymieniona). Jak się jednomas zachowuje w tym aucie ? Bardzo trzepie budą na postoju ? Jakie odczucia ?
-
Wymiana sprężyn i amortyzatorów z A4 B6 1.8t sedan 1BV na 1BA
Miałem na myśli klasy wagowe. Te co mam to gleba. Dzięki za pomoc.
-
Wymiana sprężyn i amortyzatorów z A4 B6 1.8t sedan 1BV na 1BA
Hej. Zgadza się wszystko z wlepą - chodzi mi o to czy jak bym znalazł o klasie wagowej przód zamiast 7 to 8-9 i tył zamiast 9 - 10-11 (takie mi się trafiają) czy auto będzie wyżej stało czy stanie się twardsze bo mocniejsze sprężyny ?
-
Wymiana sprężyn i amortyzatorów z A4 B6 1.8t sedan 1BV na 1BA
Korekta
-
Wymiana sprężyn i amortyzatorów z A4 B6 1.8t sedan 1BV na 1BA
Witam. Od dłuższego czasu szukam sprężyn wg klasy wagowej jaką mam podaną na wlepie od samochodu (bez efektu). Obecne zwieszenie to 1BV klasy wagowe 7 przód 9 tył (wg. wlepki ). Przykładowo 2.0 ALT sedan ma klasę 8 przód i 10 tył - czy takie sprężyny bardzo podniosą auto w stosunku do klasy 7 przód i 9 tył (w sumie na tył przydała by się klasa 10 bo jest butla z podtlenkiem LPG ) ? Amortyzatory zakupię nowe dostosowane do 1 BA. Mam na oku komplet ale przód klasa 9 a tył 11 czyli o 2 wyżej. Prośba o poradę.
-
A4 B6 Limuzyna 1.8T BFB zamiana zawieszenia sportowego na 1BA - komfortowe
Cześć wszystkim - to mój pierwszy, ale nie ostatni wypis na tym forum. Chciał bym zrobić upgrade zawieszenia które obecnie mam (BE lub BV) na komfortowe. Obecnie Auto strasznie siedzi i jest niemiłosiernie twarde. Co trzeba zmienić w przypadku mojego zawieszenia i na jakie sprężyny, czy amory aby uzyskać komfortowe zawieszenie. Nalepki w bagażniku brak - ale znalazłem z książce serwisowej Prośba o pomoc.